ISP Squash
 
 

73rd CCI-Western India Open Squash Tournament 2016

  At CCI, Mumbai : 22nd Dec 2016
  FINALS:
MENS OPEN: Aditya Jagtap [3/4] bt Gaurav Nandrajog [2] 5-11,13-11,12-10,12-10
PROFESSIONALS: Parmeet Singh [1] bt Sanjay Pawar [3/4] 11-4,11-7,11-4
BOYS U-11: Aditya Chandani [1] bt Vivaan Bhatia [2] 11-8, 11-7, 8-11, 12-10
GIRLS U-11: Anahat Singh [1] bt Nayna Taneja [2] 11-7,11-5,11-7
BOYS U-13: Yuvraj Wadhwani [9/16] bt Jeh Pandole [1] 11-8,10-12,11-9,4-11,11-7
GIRLS U-13: Aasya Patel [2] bt Advita Sharma [3/4] 11-8,11-5,15-13
BOYS U-15: Advait Adik [2] bt Neel Joshi [1] 11-5,15-13,11-7
GIRLS U-15: Ananya Dabke [1] bt Yoshna Singh [3/4] 11-7,11-13,2-11,11-6,11-6
BOYS U-17: Rahul Baitha [2] bt Yash Fadte [1] 11-13,12-10,6-11,11-6,12-10
GIRLS U-17: Navmi Sharma [1] bt Avani Nagar 11-5,11-9,11-5
BOYS U-19: Vikas Mehra [3/4] bt Yohann Surti [1] 8-11,11-1,9-11,11-7,17-15
GIRLS U-19: Aditi Prasad [3/4] bt Diya Joukani 11-2,11-6,11-6
MENS OVER 35: Rishad Pandole [3/4] bt Aditya Maheshwari [1] 11-7,11-2,11-5
MENS OVER 45: Anil Bhagat [1] bt Raja Parthasarathy [2] 11-1,12-10,6-11,9-11,11-6

SEMIFINALS:
MENS OPEN:
Aditya Jagtap [3/4] bt Ness Billimoria [5/8] 11-4,11-4,11-9
Gaurav Nandrajog [2] bt Rishi Jalan [3/4] 15-17,12-10,11-6,11-4
PROFESSIONALS:
BOYS U-11:
Aditya Chandani [1] bt Ekambir Singh [3/4] 11-8,11-8,11-8
Vivaan Bhatia [2] bt Adhish Kancharla [5/8] 11-6,11-7,11-9
GIRLS U-11:
Anahat Singh [1] bt Aleya Masand [3/4] 11-13,11-7,11-3,11-7
Nayna Taneja [2] bt Jiya Chotrani [3/4] 11-2,16-14,9-11,11-2
BOYS U-13:
Jeh Pandole [1] bt Om Semwal [5/8] 9-11,12-10,11-4,11-4
Yuvraj Wadhwani [9/16] bt Paarth Ambani [3/4] 12-10,11-2,11-2
GIRLS U-13:
Saisha Gupta [3/4] bt Kaavya Bansal [1] 12-10,11-5,11-4
Aasya Patel [2] bt Advita Sharma [3/4] 11-4,11-8,11-5
BOYS U-15:
Neel Joshi [1] bt Aakash Gupta [3/4] 11-4,11-6,11-4
Advait Adik [2] bt Deepak Mandal [3/4] 11-7,6-11,11-5,11-5
GIRLS U-15:
Ananya Dabke [1] bt Anannya Morey [3/4] 11-3,9-11,11-5,11-6
Yoshna Singh [3/4] bt Aishwarya Khubchandani [2] 7-11,11-7,9-11,11-8,11-5
BOYS U-17:
Yash Fadte [1] bt Suraj Chand [5/8] 11-13,11-2,11-9,11-3
Rahul Baitha [2] bt Aryan Parekh [3/4] 11-5,10-12,13-11,8-11,11-8
GIRLS U-17:
Navmi Sharma [1] bt Radhika Rathore [3/4] 11-4,11-9,8-11,11-6
Avani Nagar bt Bhavna Goyal 11-5,11-6,11-5
BOYS U-19:
Yohann Surti [1] bt Dev Vazirani [5/8] 11-4,11-7,11-4
Vikas Mehra [3/4] bt Sandeep Paswan [2] 11-8,13-11,11-7
GIRLS U-19:
Diya Joukani bt Riddhi Sampat [1] 12-10,11-8,11-9
Aditi Prasad [3/4] bt Riya Sisodia [2] 9-11,11-8,11-4,9-11,11-6
MENS OVER 35:
Aditya Maheshwari [1] bt Sanjay Gupta 11-7,11-4,11-0
Rishad Pandole [3/4] bt Amitpal Kohli [2] 11-5,11-5,11-8
MENS OVER 45:
Anil Bhagat [1] bt Darius Surti [3/4] 11-3,11-2,11-8
Raja Parthasarathy [2] bt Aashish Kamat [3/4] 11-7,11-7,12-10
QUARTERFINALS:
MENS OPEN:
Ness Billimoria [5/8] bt Vicky Gagat 13-11,11-3,11-2
Aditya Jagtap [3/4] bt Guhan Senthilkumar [5/8] 11-7,5-11,11-411-7
Rishi Jalan [3/4] bt Pranay Merchant [9/16] 5-11,11-8,7-11,11-8,12-10
Gaurav Nandrajog [2] bt Sachin Ughade [5/8] 11-3,11-2,11-5
PROFESSIONALS:
Parmeet Singh [1] bt Manoj Manjarekar 14-12,11-8,11-8
Sachin Jadhav [5/8] bt Laxman Joshi [3/4] 9-11,11-6,11-7,11-4
Sanjay Pawar [3/4] bt Ganesh Kadam [5/8] 11-8,3-11,11-8,11-7
Parthiban Ayyapan [2] bt Vishant Salvi 11-3,11-3,14-12
BOYS U-11:
Aditya Chandani [1] bt Anshuman Jaising [5/8] 11-4,11-0,11-6
Ekambir Singh [3/4] bt Ayaan Vaziralli [5/8] 11-7,7-11,11-7,11-6
Adhish Kancharla [5/8] bt Aimaan Zakaria [3/4] 11-2,11-3,11-4
Vivaan Bhatia [2] bt Siddharth Bhandari [5/8] 11-4,11-2,11-7
GIRLS U-11:
Anahat Singh [1] bt Aelina Shah 11-6,11-2,11-4
Aleya Masand [3/4] bt Ananthi Vivek [5/8] 11-13,11-7,11-3,11-7
Jiya Chotrani [3/4] bt Saara Joukani [5/8] 11-2,11-1,11-2
Nayna Taneja [2] bt Ipsa Mishra [5/8] 11-1,11-2,11-0
BOYS U-13:
Jeh Pandole [1] bt Sharan Pbi [5/8] 11-5,11-1,11-5
Om Semwal [5/8] bt Sunny Yadav [9/16] 11-7,11-7,10-12,7-11,11-5
Paarth Ambani [3/4] bt Mihit Mahale [9/16] 11-4,11-1,11-5
Yuvraj Wadhwani [9/16] bt Krish Khandelwal [9/16] 11-3,11-3,11-1
GIRLS U-13:
Kaavya Bansal [1] bt Saniya Jaggi [5/8] 11-3,11-4,11-6
Saisha Gupta [3/4] bt Sonya Bajaj [5/8] 11-4,11-6,11-8
Advita Sharma [3/4] bt Archita Singh [5/8] 11-8,11-8,11-1
Aasya Patel [2] bt Sakshi Karnani [5/8] 11-3,11-4,11-0
BOYS U-15:
Neel Joshi [1] bt Avinash Sahani 11-4,11-2,11-5
Aakash Gupta [3/4] bt Tanay Pbi [5/8] 11-4,11-6,12-10
Deepak Mandal [3/4] bt Kanhav Nanavati [5/8] 11-2,11-3,11-5
Advait Adik [2] bt Yash Dhairyawan [9/16] 11-8,9-11,11-6,11-5
GIRLS U-15:
Ananya Dabke [1] bt Sunita Patel [5/8] 11-5,11-7,11-5
Anannya Morey [3/4] bt Sarah Vethekar [5/8] 11-5,9-11,11-9,11-7
Yoshna Singh [3/4] bt Anjali Semwal [5/8] 11-5,11-5,11-3
Aishwarya Khubchandani [2] bt Rewa Bharma [5/8] 12-10,11-3,11-4
BOYS U-17:
Yash Fadte [1] bt Vivaan Jaikishan [5/8] 11-3,8-11,12-10,11-6
Suraj Chand [5/8] bt Raunak Advani [3/4] 7-11,11-3,12-10,11-9
Aryan Parekh [3/4] bt Shloke Sahay [5/8] 11-8,13-11,11-5
Rahul Baitha [2] bt Avinash Yadav [5/8] 11-9,11-7,12-14,11-3
GIRLS U-17:
Navmi Sharma [1] bt Amira Singh 11-6,9-11,10-12,11-3,11-8
Radhika Rathore [3/4] bt Adwiteya Kasliwal 11-8,11-5,12-10
Avani Nagar bt Mira Kamat [3/4] 11-6,11-7,11-5
Bhavna Goyal bt Pranjali Sharma [2] 11-7,11-6,9-11,11-7
BOYS U-19:
Yohann Surti [1] bt Anav Aggarwal [9/16] 11-4,11-4,11-7
Dev Vazirani [5/8] bt Anuj Unadkat [9/16] 11-8,11-5,11-7
Vikas Mehra [3/4] bt Divyanshu Sharma [5/8] 11-9,11-8,11-9
Sandeep Paswan [2] bt Cholarajan Nagaraj [9/16] 11-6,11-6,11-9
GIRLS U-19:
Riddhi Sampat [1] bye
Diya Joukani bt Oma Choudhary [3/4] 11-4,11-4,11-6
Aditi Prasad [3/4] bt Sukrita Panigrahi 11-4,11-4,11-6
Riya Sisodia [2] bt Shrishti Nagar 11-7,11-5,11-8
MENS OVER 35:
Aditya Maheshwari [1] bt Abheek Datta 11-4,11-9,11-7
Sanjay Gupta Walkover Karan Mirchandani [3/4]
Rishad Pandole [3/4] bt Kuncheria Marattukalam 11-4,11-2,11-4
Amitpal Kohli [2] bt Manish Chavan [5/8] 8-11,11-6,11-6,11-3
MENS OVER 45:
Anil Bhagat [1] bt Arun Rabindranath [5/8] 11-3,11-3,11-3
Darius Surti [3/4] bt Ashish Mehta 10-12,11-7,11-6,11-8
Aashish Kamat [3/4] bt Deepak Moolani 11-8,11-6,8-7 Retired
Raja Parthasarathy [2] bt Jehangir Surti [5/8] 7-11,11-1,11-8,11-4
 

72nd CCI-Western India Open Squash Tournament 2015

  At CCI, Mumbai : 26th Nov 2015
  Final Results:

Boys U-11 - Yuvraj Wadhwani (1), MH, bt Vivaan Shah (2), MH 11-8, 11-6, 11-6
Boys U-13 - Neel Joshi (1), MH, bt Yash Salunkhe (5/8), GA, 11-3 11-1, 11-2
Boys U-15 - Veer Chotrani (1), MH, bt Saksham Choudhary (2), DL, 10-12, 11-9, 11-4, 11-8
Boys U-17 - Aryaman Adik (1), MH, bt Yash Bhargava (2), DL, 14-12 11-9, 7-11, 11-3
Boys U-19 - Velavan Senthilkumar (1), TN, bt Ranjit Singh (2), UP, 11-6, 10-12, 11-4, 3-11, 11-8
Girls U-11 - Aasya Patel (1), MP, bt Advita Sharma (5/8), MH, 11-6, 11-3, 11-2
Girls U-13 - Ananya Dabke (1), MH, bt Aishwarya Khubchandani (3/4), MH, 11-7, 11-8, 11-3
Girls U-15 - Navmi Sharma (1), MH, bt Megha Bhatia (2), DL, 11-8, 7-11, 11-8, 6-11, 11-8
Girls U-17- Ashita Pranaya Bhengra (1), TN, bt Nikita Joshi (2), MH, 13-11, 11-8, 11-7
Girls U-19 - Akanksha Salunkhe (1), GA, bt Sunayna Kuruvilla, TN, 11-7, 8-11, 11-5, 11-4
Men - Velavan Senthilkumar (1), TN, bt Sandeep Jangra (2), DL, 13-11, 11-9, 11-8
Women - Akanksha Salunkhe (1), GA, bt Urwashi Joshi (2), MH, 11-5, 11-3, 11-5
Mens Over 35 - Amitpal Kohli (3/4), MH, bt Dalip Tripathi (1), WB, 9-11, 11-7, 11-8, 12-10
Mens Over 45 - Raja Parthasarathy (2), MH, bt Sanjay Rajpal (1), KA, 11-3, 11-7, 9-11, 11-7
Professionals - Parthiban Ayyapan (2), TN, bt Paramit Singh (1), DL, 11-6, 5-11, 6-11, 11-4, 11-5
   
 

71st CCI-Western India Junior Open Squash Tournament 2014

  At CCI, Mumbai from 3rd to 8th November, 2014
  ALL FINAL RESULTS :
U-9:
Siddhant Rewari (Mah) bt 2-Aditya Chandani (Mah) 11-9, 14-12, 11-7.
Girls U-11: N Mounisha (TN) bt 1-Yuvna Gupta (Mah) 11-3, 12-10, 13-11.
Boys U-11: 2-Shreyas Mehta (Mah) bt 1-Jeh Pandole (Mah) 11-9, 11-2, 11-5.
Girls U-13: Ananya Dabke (Mah) bt Anannya Morey (Mah) 4-11, 11-7, 11-9, 11-9.
Boys U-13: 1-Yash Fadte (Goa) bt Advait Adik (Mah) 11-9, 11-6, 11-3.
Girls U-15: Navmi Sharma (Mah) bt 1-Aakanksha Rao (Mah) 11-7, 5-11, 7-11, 11-9, 11-7.
Boys U-15: 2-Chaitanya Shah (Mah) bt 1-Tushar Shahani (Mah) 11-8, 6-11, 11-8, 11-5.
Girls U-17: 1-Jui Kalgutkar (Mah) bt 2-Aishwarya Bhattacharya (Mah) 7-11, 7-11, 11-9, 15-13, 11-4.
Boys U-17: Robin Singh Mann (Del) bt Yash Bhargava (Mah) 11-7, 11-5, 11-7.
Girls U-19: Aakanksha Salunkhe (Goa) bt 1-Adya Advani (Del) 11-3, 11-8, 11-6.
Boys U-19: Velavan Senthilkumar (TN) bt Vijay Kumar (TN) 6-11, 11-6, 11-6, 11-8.

Semi-finals:
U-9:
Siddhant Rewari (Mah) bt Aimaan Zakaria 7-11, 12-10, 11-6, 11-7;
2-Aditya Chandani (Mah) bt Raunak Phophaliya (Raj) bt 10-12, 11-7, 11-6, 12-10.

Girls U-11:
1-Yuvna Gupta (Mah) bt Gigi Pandole (Mah) 11-4,11-4, 11-9;
N Mounisha (TN) bt 2-Pooja Arthi R. (TN) 11-7, 3-11, 11-9, 14-12.

Boys U-11:
1-Jeh Pandole (Mah) bt Jay Vaknalli (Mah) 11-8, 11-3, 11-6;
2-Shreyas Mehta (Mah) bt Ekam Singh (Chg) 11-9, 11-6, 6-11, 10-12, 11-7.

Girls U-13:
Ananya Dabke (Mah) bt 1-Megha Bhatia (Del) 10-12, 7-11, 11-4, 11-5, 11-9;
Anannya Morey (Mah) bt 2-Avani Nagar (Mah) 5-11, 11-4, 11-7, 7-11, 11-3.

Boys U-13:
1-Yash Fadte (Goa) bt R. Kishore Arvind (TN) 11-2, 11-3, 11-1;
Advait Adik (Mah) bt 2-Navaneeth Prabhu Saravanakumar (TN) 11-4, 11-2, 10-12, 11-9.

Girls U-15:
1-Aakanksha Rao (Mah) bt Mira Kamat (Mah) 11-0, 11-7, 11-8;
Navmi Sharma (Mah) bt 2-Diya Joukani (Mah) 11-9, 11-8, 11-5.

Boys U-15:
1-Tushar Shahani (Mah) bt Aryan Parekh (Mah) 11-9, 8-11, 10-12, 11-5, 11-7;
2-Chaitanya Shah (Mah) bt Veer Chotrani 11-7, 12-14, 11-9, 11-13, 11-4.

Girls U-17:
1-Jui Kalgutkar (Mah) bt Ashita Pranaya Bhengra (TN) 11-9, 11-4, 11-8;
2-Aishwarya Bhattacharya (Mah) bt Sunayna Kuruvilla (TN) 11-7, 6-11, 11-8, 11-7.

Girls U-19:
1-Adya Advani (Del) bt Sireena Divecha (Mah) 11-4, 11-0, 11-3;
Aakanksha Salunkhe (Goa) bt 2-Riddhi Sampat (Mah) 11-3, 11-8, 11-0.

All Quarter-finals:

Boy’s U-9:
Siddhant Rewari (Mah) bt Samar Gandhi (Mah) 11-5, 11-1, 11-0;
Raunak Phophaliya (Raj) bt Ekambir Singh (Mah) 11-2, 11-9, 11-4;
2-Aditya Chandani (Mah) bt Ayaan Vaziralli (Mah) 11-9, 11-6, 9-11, 11-8.

Girls U-11:
1-Yuvna Gupta (Mah) bt Saisha Gupta (Mah) 11-7, 11-4, 11-5;
Gigi Pandole (Mah) bt Skandha Dogra (Mah) 11-4, 11-6, 11-3;
N Mounisha (TN) bt Archita Singh (Mah) 11-5, 11-1, 11-6;
2-Pooja Arthi R. (TN) bt S Akshaya Sri (TN) 11-7, 11-3, 11-4.

Boys U-11:
1-Jeh Pandole (Mah) bt Sharan Punjabi (Mah) 11-1, 11-5, 11-6;
Jay Vaknalli (Mah) bt Aaryaman Jaising (Mah) 11-1, 8-11, 6-11, 11-4, 11-7;
Ekam Singh (Chg) bt Ishaan Singh (Raj) 9-11, 11-3, 11-3, 8-11, 12-10;
2-Shreyas Mehta (Mah) bt Paarth Ambani (Mah) 11-9, 11-3, 11-4.

Girls U-13:
1-Megha Bhatia (Del) bt Sarah Vethekar (Mah) 11-3, 11-6, 11-2;
Ananya Dabke (Mah) bt Aryaa Ogale (Mah) 16-14, 11-5, 11-3;
Anannya Morey (Mah) bt Krithica J.S. (TN) 11-8, 9-11, 11-2, 11-9;
2-Avani Nagar (Mah) bt Miraya Gupta (Mah) 11-5, 11-1, 11-2.

Boys U-13:
1-Yash Fadte (Goa) bt Yash Dhairyawan (Mah) 11-6, 11-3, 11-5;
R. Kishore Arvind (TN) bt Aakash Gupta (Mah) 10-12, 11-4, 11-8, 13-11;
Advait Adik (Mah) bt Tanay Punjabi (Mah) 11-9, 11-9, 11-6;
2-Navaneeth Prabhu Saravanakumar (TN) bt Deepak Mandal (Mah) 11-9, 8-11, 14-12, 6-11, 11-7.

Girls U-15:
1-Aakanksha Rao (Mah) bt Syrah Vaswani (Mah) 11-0, 11-1, 11-3;
Mira Kamat (Mah) bt Shrishti Nagar (Mah) 11-13, 12-10, 11-8, 8-11, 11-9;
Navmi Sharma (Mah) bt Abhilasha Bhasin (Mah) 11-3, 11-7, 11-8;
2-Diya Joukani (Mah) bt Alisha Vohra (Mah) 11-2, 11-1, 11-1.

Girls U-17:
1-Jui Kalgutkar (Mah) bt Aditi Prasad (Mah) 11-7, 11-4, 11-1;
Ashita Pranaya Bhengra (TN) bt Diya Sanghi (Mah) 11-3, 11-3, 11-4;
Sunayna Kuruvilla (TN) bt Sanika Choudhari (Mah) 11-2, 11-3, 11-5;
2-Aishwarya Bhattacharya (Mah) bt Aaradhana Kasturiraj (TN) 11-2, 11-3, 11-2.
    
 

70th CCI-Western India Open Squash Tournament 2013

  At CCI, Mumbai from 10th to 16th November, 2013

Results (All finals):

Men’s Open: 1-Mahesh Mangaonkar (Mah) bt Kush Kumar (TN) 7-11, 7-11, 11-3, 11-1, 11-6.
Women: Urwashi Joshi (Mah) bt Vishrutyi Sahni (Mah) 11-3, 11-2, 11-3.
Under-9: 2-Sharan Punjabi (CCI) bt 1-Vivaan Shah (CCI) 11-7, 0-11, 11-8, 11-8.
Girls U-11: 1-Ananya Dabke (Mah) bt 2-Miraya Gupta (Mah) 11-0, 11-1, 11-5.
Girls U-13: Megha Bhatia (Har) bt 1-Navmi Sharma (Mah) 7-11, 9-11, 11-4, 16-14, 11-6.
Girls U-15: 1-Ashita Bhengra (TN) bt 2-Koel Shankar (Mah) 11-5, 12-10, 14-12.
Girls U-17: Akanksha Salunkhe (Goa) bt 1-Aishwarya Bhattacharya (Mah) 15-13, 11-6, 13-11.
Boys U-13:  1-Veer Chotrani (Mah) bt 2-Tushar Shahani (Mah) 12-10, 11-6, 14-12.
Boys U-15:  2-Yash Bhargav (Del) bt 1-Aryaman Adik (Mah) 11-5, 8-11, 12-10, 11-8.
Boys U-17: Ranjit Singh (UP) bt 1-Aishwarya Singh (Mah) 11-9, 11-7, 6-11, 11-2.
Boys U-19:  2-Kush Kumar (TN) bt 1-Deepak Mishra (TN) 11-4, 11-9, 11-6 
Professionals: 1-A. Parthiban (TN) bt Rohit More (CCI) 11-13, 11-4, 11-5, 11-6.

All Semifinals

Men’s Open :
1-Mahesh Mangaonkar (Mah) bt Gaurav Nandrajog (Del) 4-11, 11-8, 11-8, 11-9
Kush Kumar bt Ravi Dixit 11-9, 11-4, 11-7

U-9 :
1-Vivaan Shah (Mah) bt Yuvraj Wadhwani (Mah) 11-2, 11-4, 11-2;
2-Sharan Punjabi (Mah) bt Rutva Sawant (Mah) 12-10, 11-8, 11-6.

Girls U-11 :
1-Ananya Dabke (Mah) bt Diksha Aurobindo (TN) 11-6, 11-3, 12-10;
2-Miraya Gupta (Mah) bt Tina Lalchandani (Mah) 11-6, 11-8, 11-1.

Girls U-13 :
Mehga Bhatia (Har) bt Avani Nagar (Mah) 11-5, 11-1, 7-11, 11-1;
Navmi Sharma bt Anannya Morey (Mah) 11-5, 11-4, 13-1.

Girls U-15 :
1-Ashita Bhengra (TN) bt Aakanksha Rao (Mah) 11-8, 11-5, 11-5;
2-Koel Shankar (Mah) bt Diya Joukani (Mah) 11-3, 11-6, 11-8.

Girls U-17 :
1-Aishwarya Bhattacharya (Mah) bt Aishwarya Nambiar (Mah) 11-9, 6-11, 12-10, 13-11;
Akanksha Salunkhe (Goa) bt 2-Jui Kalgutkar (Mah) 11-7, 16-18, 6-11, 11-6, 11-3.

Boys U-11 :
2-Tanay Punjabi (Mah) bt Jay Vaknalli (Mah) 11-2, 11-5, 11-7;
1-Neel Joshi (Mah) bt Kanhav Nanavati (TN) 11-6, 11-7, 11-7.

Boys U-13 :
1-Veer Chotrani (Mah) bt Utkarsh Baheti (Raj) 9-11, 8-11, 11-7, 11-6, 11-6;
2-Tushar Shahani (Mah) bt Sholke Sahay (Mah) 11-3, 11-8, 11-7.

Boys U-15 :
1-Aryaman Adik (Mah) bt Siddhant Iyer (Mah) 11-8, 6-11, 11-2, 11-9;
2-Yash Bhargav (Del) bt Dev Vazirani (Mah) 11-9, 11-7, 12-10.

Boys U-17 :
1-Aishwarya Singh (Mah) bt Saneep Paswan (Jindal) 11-2, 11-7, 4-11, 11-5;
Ranjit Singh (UP) bt 2-Yohan Pandole (Mah) 5-11, 13-15, 11-7, 11-4, 11-5.

Boys U-19 :
2-Kush Kumar (TN) bt Abhimanyu Shah (Mah) 11-6, 11-6, 12-10;
Deepak Mishra bt Arjun Kochhar 11-6, 11-5, 11-0

Professionals :
1-A. Parthiban (TN) bt Rohit (CCI) 11-7, 8-11, 11-6, 11-6;
Rohit Kadam (CCI) bt Sachin Jadhav (JVPG) 11-13, 9-11, 11-9, 11-1, 11-6.

All Quarterfinals

U-9:
1-Vivaan Shah (Mah) bt Apoorv Sardesai (Goa) 11-3, 11-3, 11-3.
Yuvraj Wadhwani bt Aditya Chandani 11-8, 11-2, 11-7
Rutva Samant bt Raghav Parthasarthy 11-5, 11-5, 11-4
Sharan Punjabi w/o Aimaan Zakaria

Girls U-11 :
1-Ananya Dabke (Mah) bt Aishwarya Khubchandani (Mah) 11-4, 11-4, 11-5;
Diksha Aurobindo (TN) bt Yuvna Gupta (Mah) 11-4, 11-8, 11-6;
Tina Lalchandani (Mah) bt Gigi Pandole (Mah) 9-11, 13-11, 11-7, 11-7;
2-Miraya Gupta (Mah) bt Sarah Vethekar (Mah) 11-7, 11-5, 11-5.

Girls U-13 :
Anannya Morey (Mah) bt Alisha Vohra (Mah) 11-8, 11-5, 11-4.
Avani Nagar (Mah) bt Aariya Patel (Mah) 17-15, 12-10, 11-5;
Mehga Bhatia (Har) bt 2-Jaania Singh (Chd) 11-6, 12-14, 11-4, 12-10.
Navmi Sharma bt Bhavna Goyal 11-5, 11-5, 11-5

Girls U-15 :
1-Ashita Bhengra (TN) bt Mira Kamat (Mah) 11-4, 11-2, 11-2;
Aakanksha Rao (Mah) bt Shrishti Nagar (Mah) 11-3, 6-11, 11-7, 11-4;
Diya Joukani (Mah) bt Sanik Choudhari (Mah) 5-11, 11-6, 11-9, 12-10;
2-Koel Shankar (Mah) bt Aditi Prasad (Mah) 11-8, 4-11, 11-7, 11-9.

Girls U-17 :
1-Aishwarya Bhattacharya (Mah) bt Apoorva Addepalli (TN) 11-1, 11-5, 11-3;
Aishwarya Nambiar (Mah) bt Anushka Nair (Mah) 11-6, 11-3, 12-10;
Akanksha Salunke (Goa) bt Ridhi Sampat (Mah) 11-4, 11-2, 11-3.

Boys U-11 :
Kanhav Nanavati (TN) bt Yash Salunkhe (Goa) 11-9, 11-8, 8-11, 11-6;
Jay Vaknalli (Mah) bt Athrva Yadav (Goa) 11-7, 11-7, 8-11, 10-12, 11-7;
2-Tanay Punjabi (Mah) bt Armaan Darukhanawalla (Mah) 11-6, 11-6, 11-2.

Boys U-13 :
1-Veer Chotrani (Mah) bt Vivaan Jaikishan (Mah) 11-6, 11-7, 11-5;
Sholke Sahay (Mah) bt Armaan Chowfin (Goa) 11-2, 11-9, 11-7;
2-Tushar Shahani (Mah) bt Sholk Makhija (Mah) 11-5, 11-7, 11-7.

Boys U-15 :
1-Aryaman Adik (Mah) bt Saurabh Lekhwar (Mah) 11-3, 12-10, 12-10;
Siddhant Iyer (Mah) bt Chaitanya Shah (Mah) 5-11, 11-6, 11-5, 11-7;
Dev Vazirani (Mah) bt Aryan Parikh (Mah) 11-9, 10-12, 11-8, 10-12, 11-8;
2-Yash Bhargav (Del) bt Rahul Bhatia (Mah) 11-4, 11-5, 12-10.

Boys U-17 :
1-Aishwarya Singh (Mah) bt Vedant Baheti (MP) 11-6, 11-4, 11-9;
Ranjit Singh (UP) bt Divyanshu Sharma (Del) 11-6, 12-10, 6-11, 11-5;
2-Yohan Pandole (Mah) bt Yohann Surti (Mah) 11-8, 12-10, 10-12, 11-9.
Sandeep Paswan bt Pranav Bassi 11-8, 11-7, 11-5

Boys U-19 :
Arjun Kochhar (Mah) bt Aenesh Sengupta (Mah) 11-6, 11-5, 11-0;
1-Deepak Mishra (TN) bt Hiteshwar Singh Riar (Chd) 9-11, 11-4, 11-4, 11-3;
Abhimanyu Shah (Mah) bt Puneet Pareek (Mah) 11-8, 11-7, 11-6;
2-Kush Kumar (TN) bt Ankit Acharya (Mah) 11-8, 11-9, 11-3.

Mens Open :
1-Mahesh Mangaonkar (Mah) bt Deepak Mishra (TN) 11-6, 11-8, 11-7;
Gaurav Nandrajog (Del) bt Vikas Jangra (Navy) 11-3, 11-7, 11-5;
Kush Kumar (TN) bt Rishad Pandole (Mah) 11-9, 11-8, 11-7;
2-Ravi Dixit (TN) bt A. Parthiban (TN) 11-5, 11-3, 11-8.

Professionals:
A. Parthiban (TN) bt Vijay Waghela (Khar Gym) 11-4, 9-11, 11-3, 11-5.
Rohit Kadam (CCI) bt Shakhir Hussain (Del) 11-1, 8-11, 11-9, 8-11, 11-9;
Rohit More (CCI) bt Santosh Kharat (US Club) 11-2, 11-5, 11-7;
Sachin Jadhav (JVPG) bt 2-Sanjay Pawar (Otters Club) 5-11, 11-5, 11-5, 13-11.
    
 

69th CCI-WESTERN INDIA OPEN SQUASH 2012

 

From 29th October to 4th November 2012

   
  Results 

Final :

Men’s Open: Mahesh Mangaonkar (Mah) bt David Letourneau (Canada) 11-9, 11-6, 11-6.
Women: Anaka Alankamony (TN) bt Aparajitha Balamurukan (TN) 11-2, 11-4, 11-7.
Professionals: Aiyappan Parthiban (TN) bt Paramit Singh 3-11, 8-11, 11-6, 11-6, 11-5.

Semi Finals:

Men’s Open:
David Letourneau (Canada) bt Kush Kumar (TN) 11-2, 11-1, 11-9
Mahesh Mangaonkar (Mah) bt Ravi Dixit (TN) 11-5, 7-11, 11-4, 11-8

Women:
Anaka Alankamony (TN) bt Enora Villiard (France) 11-0, 11-6, 11-8
Aparajitha Balamurukan (TN) bt Lakshya Ragavendran (TN) 7-11, 8-11, 11-7, 11-8, 13-11

Professionals:
Aiyappan Parthiban (TN) bt Sanjay Pawar (Otters Club) 11-7, 5-11, 11-4, 11-8
Paramit Singh bt B. Balamurugan (TN) 11-8, 11-4, 11-5

Quarter-finals :

Men’s Open :
1-David Letourneau (Canada) bt 5/8-Sandeep Jangra (Services) 11-8, 11-9, 11-5; 
5/8-Kush Kumar (TN) bt 3/4-Gaurav Nandrajog (Delhi) 11-7, 11-6, 12-10; 
3/4-Ravi Dixit (TN) bt 5/8-Vikas Jangra (Services) 11-6, 11-9, 6-11, 11-4; 
2-Mahesh Mangaonkar (Mah) bt 5/8-Abhishek Pradhan (TN) 11-5, 11-8, 11-5.

Women (QF): 
1-Anaka Alankamony (TN) bt Likhitta Dugar (TN) 11-2, 11-3, 11-1; 
3/4-Enora Villiard (France) bt Shaila Pandole (CCI) 11-2, 11-2, 11-0; 
3/4-Lakshya Ragavendran (TN) bt Mayuri Namasivayam (TN) 11-3, 11-6, 11-3; 
2-Aparajitha Balamurukan (TN) bt Janet Vidhi (Delhi) 11-4, 11-3, 11-2.

Professionals (QF): 
1-Aiyappan Parthiban (TN) bt 5/8-Manish Chavan (Bombay Gym) 11-6, 11-4, 11-7; 
3/4-Sanjay Pawar (Otters Club) bt 5/8-Dalip Tripathi 12-10, 11-6, 7-11, 11-8; B. 
3/4-Balamurugan (TN) bt Deepesh Borhade (Otters Club) 11-8, 11-3, 11-5; 
2-Paramit Singh bt 5/8-Khushwant Singh 11-7, 11-3, 8-11, 11-4.
   
 

68th CCI-WESTERN INDIA OPEN SQUASH 2011

 

FROM 14th to 20th November 2011 

   

Results: (All Finals): 

 

Men’s Open: 1-Siddharth Suchde bt 2-Harinder Pal Sandhu (TN) 11-7, 11-3, 11-7. 

Women: 1-Saumya Karki (Hiranandani Club) bt Urvashi Joshi (Jindal) 11-4, 11-7, 11-4. 

Boys: Under-19: 1-Vrishab Kotian (TN) bt 2-Ness Billimoria (CCI) 11-7, 11-9, 11-8. 

Under-17: 1-Madhav Dhingra (Otters Club) bt Divij Singh (Delhi) bt 11-3, 11-8, 11-8. 

Under-15: 2-Sandeep Ramachandran (TN) bt 1-Yohan Pandole (CCI) 11-7, 11-7, 1-11, 11-3. 

Under-13: 1-Aryaman Adik (Otters Club) bt Adhitya Raghavan (TN) 11-9, 6-11, 11-7, 9-11, 12-10. 

Under-11: 1-Veer Chotrani (Khar Gym) bt 2-Tushar Shahani (Khar Gym) 8-11, 9-11, 11-8, 11-5, 11-9. 

Girls: Under-19: 1-Saumya Karki (Hiranandani Club) bt 2-Urvashi Joshi (Jindal) 11-7, 11-4, 11-5. 

Under-15: 2-Aishwarya Bhattacharya (Bombay Gym) bt 1-Aishwarya Nambiar (Country Club) 12-10,11-4, 12-10. 

Under-11: 1-Aditi Raheja (Otters Club) bt Navmi Sharma (Goregaon SC) 11-6, 11-5, 11-7. 

Under-9: 1-Neel Joshi (Otters Club) bt 2-Tanay Punjabi (Otters Club) 11-1, 11-4, 11-9. 

Professionals: 1-Ayyappan Parthiban (TN) bt Sachin Jadhav (JVPG) 11-9, 11-5, 11-5.  

 

Results: (All Semi-finals): 

 

Men’s Open: 
1-Siddharth Suchde bt Ravi Dixit (TN) 11-5, 11-5, 11-6; 
2-Harinder Pal Sandhu (TN) bt 3-Gaurav Nandrajog (Delhi) 11-5, 11-5, 9-11, 11-9.

 

Women: 
1-Saumya Karki (Hiranandani Club) bt Aishwarya Kulkarni (Hiranandani Club) 11-1, 11-1, 11-5; 
Urvashi Joshi (Jindal) bt 2-Alisha Mashruwala (CCI) 12-10, 12-10, 11-8.

 

Boys: Under-19: 
1-Vrishab Kotian (TN) bt Madhav Dhingra (Otters Club) 11-6, 11-5, 11-5; 
2-Ness Billimoria (CCI) bt Samir Mistry (Otters Club) 11-8, 0-11, 11-5, 8-11, 11-5.

 

Under-17: 
Divij Singh (Delhi) bt Arjun Kochhar (CCI) 11-9, 11-9, 11-7; 
1-Madhav Dhingra (Otters Club) bt S. Guhan (TN) 11-4, 11-13, 11-6, 11-7.

 

Under-15: 
1-Yohan Pandole (CCI) bt Harsh Wadhwa (Otters Club) 12-10, 11-7, 11-6; 
2-Sandeep Ramachandran (TN) bt S. Velavan (TN) 11-4, 11-7, 12-10.

 

Under-13: 
1-Aryaman Adik (Otters Club) bt Siddhant Iyer (Jindal) bt 11-8, 11-9, 9-11, 11-8;

Adhitya Raghavan (TN) bt 2-Yash Bhargav (Delhi) 7-11, 11-8, 11-8, 5-11, 14-12.

 

Under-11: 
1-Veer Chotrani (Khar Gym) bt Yash Fadte (Goa) 11-5, 9-11, 11-3, 12-10; 
2-Tushar Shahani (Khar Gym) bt Advait Adik (Otters Club) 11-7, 7-11, 11-6, 9-11, 11-8.

 

Girls: Under-19: 
1-Saumya Karki (Hiranandani Club) bt Mayuri N. (Chennai) 11-3, 11-6, 11-0; 
2-Urvashi Joshi (Jindal) bt Jui Kalgutkar (Bombay Gym) 11-7, 11-3, 11-4.

 

Under-15: 
1-Aishwarya Nambiar (Country Club) bt Jui Kalgutkar (Bombay Gym) 13-11, 5-11, 13-11, 11-8;
2-Aishwarya Bhattacharya (Bombay Gym) Mayuri N (Chennai) 11-8, 11-7, 11-7.

 

Under-11: 
1-Aditi Raheja (Otters Club) bt Ananya Dabke (Jindal) 11-1, 11-1, 11-1; 
Navmi Sharma (Goregaon SC) bt Avani Nagar (Hiranandani Club) 11-4, 11-9, 7-11, 11-4.

 

Under-9: 
1-Neel Joshi (Otters Club) bt Tanmai Pathak (Bombay Gym) 11-2, 11-1, 11-6;

2-Tanay Punjabi (Otters Club) bt Arman Darukhanawala (CCI) 11-4, 11-4, 11-4.

 

Professionals: 
Vijay Waghela (Khar Gym) bt 1-Ayyappan Parthiban (TN) 11-2, 11-3, 11-7; 
Sachin Jadhav (JVPG) bt 2-Sanjay Pawar (Otters Club) 11-5, 9-11, 13-11, 11-9.

 

Results: (Quarter-finals): Men’s Open:
Ravi Dixit (TN) bt Sandeep Jangra (Services) 7-11, 11-8, 11-6, 11-6; 
3-Gaurav Nandrajog (Delhi) bt Vikas Jangra (Services) 11-4, 11-9, 13-11; 
2-Harinder Pal Sandhu (TN) bt Karan Malik (TN) 7-11, 11-6, 11-2, 13-11; 
1-Siddharth Suchde bt Rishad Pandole (CCI) 11-4, 11-7, 11-5.

 

Women:
1-Saumya Karki (Hiranandani Club) bt Aishwarya Kura (New Wadala) 11-0, 11-1, 11-3;
Aishwarya Kulkarni (Hiranandani Club) bt Namrata Purohit (CCI) 11-8, 11-7, 11-8; 
Urvashi Joshi (Jindal) bt Tulika Lal (Delhi) 11-1, 11-3, 11-3; 
2-Alisha Mashruwala (CCI) bt Maanvi Chopra (Acres Club) 11-5, 11-4, 11-6.

 

Boys: Under-19:
1-Vrishab Kotian (TN) bt
Ishaan Advani (Bombay Gym) 11-6, 11-2, 11-1; 
Madhav Dhingra (Otters Club) bt Vaarish Sawlani (TN) 11-5, 12-10, 11-9; 
Samir Mistry (Otters Club) bt  Divij Singh (Delhi)  13-11, 5-11, 11-4, 11-9; 
2-Ness Billimoria (CCI) bt S. Guhan (TN) 11-8, 13-11, 9-11, 11-1.

 

Under-17:
Divij Singh (Delhi) bt Ishaan Advani (Bombay Gym) 11-1, 11-4, 11-8; 
1-Madhav Dhingra (Otters Club) bt S. Velavan (TN) 13-11, 11-9, 13-11; 
S. Guhan (TN) bt Akhilesh Yadav (Jindal) 7-11, 10-12, 12-10, 11-6, 11-9; 
Arjun Kochhar (CCI) bt Sandeep Ramachandran (TN) 9-11, 11-9, 8-11, 11-4, 11-9.

 

Under-15:
1-Yohan Pandole (CCI) bt Yash Bhargava (Delhi) 11-5, 11-9, 11-8; 
Harsh Wadhwa (Otters Club) bt
Yohann Surti (Bombay Gym) 11-8, 11-5, 6-11, 11-5; 
S. Velavan (TN) bt Siddhant Iyer (Jindal) 11-5, 11-3, 11-6; 
2-Sandeep Ramachandran (TN) bt Dev Vazirani (Khar Gym) 11-9, 11-4, 4-11, 11-3.

 

Under-13:
Adhitya Raghavan (TN) bt Aryan Parekh (Matunga Gym) 11-6, 11-4, 11-6; 
1-Aryaman Adik (Otters Club) bt Veer Chotrani (Khar Gym) 12-10, 12-10, 
12-10; Siddhant Iyer (Jindal) bt Tushar Shahani (Khar Gym) 11-2, 11-6, 11-0; 
2-Yash Bhargav (Delhi) bt Dev Vazirani (Khar Gym) 11-6, 12-14, 11-7, 5-11, 11-8.

 

Under-11:
Yash Fadte (Goa) bt Druv Vazirani (Otters Club) 11-3, 11-7, 11-5; 
Advait Adik (Otters Club) bt Utkarsh Baheti (Raj) 11-9, 11-7, 11-7; 
2-Tushar Shahani (Khar Gym) bt Jash Chheda (Matunga Gym) 11-5, 11-4, 11-2; 
1-Veer Chotrani (Khar Gym) bt Zahaan Motiwala (Otters Club) 11-1, 11-3, 11-4.

 

Girls: Under-19:
1-Saumya Karki (Hiranandani Club) bt Daksha Pathak (Bombay Gym) 11-5, 11-1, 11-3; 
Jui Kalgutkar (Bombay Gym) bt Namrata Purohit (CCI) 11-2, 11-5, 11-5; 
2-Urvashi Joshi (Jindal) bt Aishwarya Kukarni (Hiranandani Club) 11-3, 11-4, 11-4.

 

Under-15:
1-Aishwarya Nambiar (Country Club) bt Sahira Cyrus Oshidar (Bombay Gym) 11-2, 11-0, 11-2; 
Jui Kalgutkar (Bombay Gym) bt Daksha Pathak (Bombay Gym) 11-2, 11-3, 11-3; 
Mayuri N (Chennai) bt Anushka Nair (CCI) 11-8, 11-5, 11-7; 
2-Aishwarya Bhattacharya (Bombay Gym) bt Nikita Joshi (Otters Club) 11-7, 11-9, 8-11, 14-12.

 

Under-11:
1-Aditi Raheja (Otters Club) bt Ariya Patel (CCI) 11-2, 11-2, 11-6; 
Navmi Sharma (Goregaon SC) bt 2-Megha Bhatia (Nirvana Club) 11-4, 12-10, 10-12, 11-5; 
Ananya Dabke (Jindal) bt Janya Gugnani (NSCI) 11-1, 11-0, 11-1.

 

Under-9:
1-Neel Joshi (Otters Club) bt Kabir Mehra (Bombay Gym) 11-4, 11-5, 11-7; 
Tanmai Pathak (Bombay Gym) bt Jeh Pandole (CCI) 11-2, 11-8, 11-1; 
Arman Darukhanawala (CCI) bt Megha Bhatia (Nirvana Club) 11-8, 14-12, 2-11, 9-11, 11-3; 
2-Tanay Punjabi (Otters Club) bt Siddhant Sinha (Bombay Gym) 11-5, 11-6, 11-4.

 

Professionals:
1-Ayyappan Parthiban (TN) bt Dashrath Tambe (Willingdon SC) 11-8, 11-7, 11-7; 
Vijay Waghela (Khar Gym) bt Dipesh Borhade (Khar Gym) 13-11, 11-6, 11-5; 
2-Sanjay Pawar (Otters Club) bt Manish Chavan (Bombay Gym) 11-3, 11-2, 14-12; 

Sachin Jadhav (JVPG) bt Yogesh Sonawane (JVPG) 11-5, 11-4, 11-7.

   
 

67th CCI-WESTERN INDIA OPEN SQUASH TOURNAMENT

 

FROM 4th to 10th DECEMBER, 2010

   
 

All finals results

Boys U-11: Tushar Kavi Shahani (Mah) bt 1-Aryan Parekh (Mah) 9-11, 11-9, 11-6, 10-12, 11-9.
Boys U-13:
1-Ranjit Singh (UP) bt Aryaman Adik (Mah) 11-1,11-9, 11-4.
Boys U-15: 2-Madav Dhingra (Mah) bt Ranjit Singh (UP) 11-8, 7-11, 11-7, 3-11, 11-8.
Boys U-17: Vrishabh Kotian (TN) bt Vardhan Ladiwala (Mah) 11-7, 11-5, 11-6.
Boys U-19: Ravi Dixit (TN) bt 2-Mahesh Mangaonkar (Mah) 7-11, 3-11, 11-8, 11-9, 11-3.
Girls U-13: 1-Aishwarya Bhattacharya (Mah) bt Akansha Salunkhe (Goa) 12-10, 11-6, 11-5.
Girls U-17: 1-Saumya Karki (Mah) bt Shriya Khatri (Mah) 11-5, 11-6, 11-4 .
U-9: 1-Advait Adik (Mah) bt Ayan Bhootra (Raj) 11-1, 11-2, 11-2

All Semifinals :

Boys U-15 :
 
Ranjit Singh (UP) bt 1-Vijay Kumar (Raj) 6-11, 11-6, 12-10, 8-11, 11-9; 
2-Madav Dhingra (Mah) bt Yohan D. Pandole (Mah) 7-11, 11-3, 11-9, 11-6.
 
Boys U-17 :  
Vardhan Ladiwala (Mah) bt Sajid Hussein  (Del) 11-7, 11-4, 12-10.
 
Boys U-19 :  
2-Mahesh Mangaonkar (Mah) bt Vrishabh Kotian (TN) 11-4, 13-11, 11-5 
Ravi Dixit (TN) bt Ness Billimoria (Mah) 11-4, 11-5, 11-3.
 
Girls U-17 :  
1-Saumya Karki (Mah) bt Tanvi Khanna (Del) 11-1, 11-3, 11-0.

Boys U-11 :
1-Aryan Parekh (Mah) bt P. Shankaran (TN) 11-7, 11-4, 11-9;
Tushar Kavi Shahani  (Mah) bt 2-Veer Chotrani (Mah) 12-10, 11-8, 2-11, 8-11, 12-10.

 
Boys U-13 : 
1-Ranjit Singh (UP) bt Dev Vazirani  (Mah) 11-7, 11-2, 11-6;
Aryaman Adik (Mah) bt Adhitya Raghavan  (TN) 11-4, 11-6, 11-6.

Girls U-13 :
1-Aishwarya Bhattacharya (Mah) bt Ashita Pranaya Bhengra (TN) 11-8, 11-9, 11-4;
Akansha Salunkhe (Goa) bt 2-Jui Kalgutkar (Mah) 1-11, 12-10, 11-6, 11-7.

U-9 :
1-Advait Adik (Mah) bt Druv Vazirani (Mah) 11-6, 11-2, 11-6;
Ayan Bhootra (Raj) bt Arman Darukhanwalla (Mah) 11-7, 11-5, 11-8. 

All Quarterfinals :

Boys U-15 :
1-Vijay Kumar (Raj) bt Ashraf (Del) 11-4, 11-5, 11-5;
Ranjit Singh (UP) bt Sandeep Ramachandran (TN) 12-10, 10-12, 11-8, 11-6;
Yohan D. Pandole (Mah) bt Junaid (J&K) 9-11, 11-6, 14-12, 13-11; 
2-Madav Dhingra (Mah) bt Abhishek Kumar (Del) 11-6, 11-9, 11-5.
 
Boys U-17 :
1-Vrishabh Kotian (TN) bt Rohan Paranjpe (Mah) 11-5, 11-4, 12-10;
Vijay Kumar (Raj) bt Madhav Dhingra (Mah) 11-5, 5-11, 11-6, 8-11, 15-13;
Sajid Hussain (Del) bt Abhishek Kumar (Del) 11-8, 11-9, 11-3;
Vardhan Ladiwala (Mah) bt 2-Divij Singh Kadan (Del) 11-8, 9-11, 11-6, 11-4.
 
Boys U-19 :
1-Ravi Dixit (TN) bt Arjun Kochhar (Mah) 11-10, 11-9, 11-8;
Ness Billimoria (Mah) bt Samir Mistry (Mah) 9-11, 6-11, 11-8, 11-6, 11-6;
Vrishabh Kotian (TN) bt Sajid Hussain (Del) 10-12, 11-1, 11-3, 11-8;
2-Mahesh Mangaonkar (Mah) bt Rohan Paranjpe (Mah) 11-2, 11-3, 11-5.
 
Girls U-17 :
1-Saumya Karki (Mah) bt Ashita Pranaya Bhengra (TN) 11-3, 11-1, 11-1;
Tanvi Khanna (Del) bt Aishwarya Nambiar (Mah) 8-11, 11-9, 11-9, 11-8;
Harshit Kaur Jawanda (Del) bt Aishwarya Bhattacharya (Mah) 11-4, 11-9,11-4;
2-Shriya Khatri (Mah) bt Jui Kalgutkar (Mah) 11-1, 8-11, 12-10, 11-2.

   
   
   
   
 

66TH C.C.I. WESTERN INDIA OPEN SQUASH TOURNAMENT 2009
From 8th November to 14th November 2009

Results (All finals): 

Men’s Open: 1-Gaurav Nandrajog (Delhi) bt 2-Sandeep Jangra (Services) 7-11, 5-11, 11-9, 11-4, 11-6.
Women: 1-Saumya Karki (Hiranandani Club) bt 2-Ankita Sharma (Otters Club) 11-7, 14-12, 10-12, 11-3.
Boys U-19: 1-Ravi Dixit (TN) bt 2-Vrishab Kotian (TN) 11-4, 11-4, 11-3.
Boys U-17: 1-Vrishab Kotian (TN) bt Akash Borwankar (Mumbai) 11-5, 11-5, 10-12, 14-12.
Boys U-15: 2-Vijay Kumar (Raj) bt 3/4-Raghav Mehrotra (CCI) 5-11, 11-2, 11-4, 11-7.
Boys U-13: 1-Yohan Pandole (Bombay Gym) bt 2-Kunj Rawani (NSCI) 11-7, 11-13, 11-5, 11-7.
Boys U-11: 3/4-Yash Bhargav bt 3/4-Chaitanya Shah (Bombay Gym) 9-11, 9-11, 11-5, 11-9, 11-3.
Girls U-19: 1-Saumya Karki (Hiranandani Club) bt 2-Ankita Sharma (Otters Club) 11-9, 11-8, 11-7.
Girls U-15: 1-Urvashi Joshi (Jindal) bt 2-Aishwarya Kulkarni (Jindal) 11-6, 11-4, 11-7.
Girls U-13: 1-Aishwarya Nambiar (Kandivli SC) bt 2-Jui Kalgutkar (Chembur Gym) 11-8, 11-4, 11-6.
Girls U-11: 1-Nikita Joshi (Otters Club) bt 2-Daksha Pathak (Jindal) 9-11, 4-11, 11-5, 11-6, 11-6.
Under-9: 1-Veer Chotrani (Otters Club) bt Tushar Shahani 11-4, 11-6, 11-9.
Professionals: 1-Amjad Khan (Delhi) bt 2-Rohit More (CCI) 11-3, 12-10, 11-5.
Over-35: 1-Manish Chotrani (Khar Gym) bt Rishad Pandole (CCI) 11-9, 7-11, 11-8, 11-7 
Over-45: Vaman Apte (CCI) bt Anant More (CCI) 11-13, 11-0,11-8, 11-6.
Over-55: Ramesh More (Bombay Gym) bt Ravi Puri (Bombay Gym) 11-5, 11-6, 11-7. 

Results (All Semi-finals): 

 

Men’s Open: 
1-Gaurav Nandrajog (Delhi) bt Rishad Pandole (CCI) 12-10, 11-8, 11-7; 
2-Sandeep Jangra (Services) bt 3/4-Ravi Dixit (TN) 11-4, 11-8, 13-11.

 

Women: 
1-Saumya Karki (Hiranandani Club) bt Shriya Khatri (NSCI) 11-4, 11-7, 11-7;  
2-Ankita Sharma (Otters Club) bt Urvashi Joshi (Jindal) 11-8, 11-9, 11-2.

 

Boys U-19: 
1-Ravi Dixit (TN) bt 5/8-Shashi Pandey (Jindal) 11-1, 11-5, 11-4.

 

Boys U-17: 
Akash Borwanker bt Tushar Kothari (Raj) 11-8, 11-7, 11-5; 
Vrishab Kotian (TN) bt Madhav Dhingra (Otters Club) 11-8, 11-4, 11-8.

 

Boys U-15: 
3/4-Raghav Mehrotra (CCI) bt 1-Abhimanyu Shah (Bombay Gym) 13-11, 11-2, 5-11, 11-9; 
2-Vijay Kumar (Raj) bt 5/8-Madhav Dhingra (Otters Club) 11-5, 11-5, 11-6.

 

Boys U-13: 
1-Yohan Pandole (Bombay Gym) bt 3/4-Aditya Khatri (NSCI) 11-6, 11-8, 12-10; 
2-Kunj Rawani (NSCI) bt 3/4-Junaid Khan (Delhi) 11-7, 12-10, 8-11, 11-7.

 

Boys U-11: 
3/4-Yash Bhargav bt 1-Dev Vazirani (Otters Club) 4-11, 9-11, 11-2, 12-10, 12-10; 
3/4-Chaitanya Shah (Bombay Gym) bt 2-Aryaman Adik (Otters Club) 13-11, 11-7, 5-11, 4-11, 11-8.

 

Girls U-19: 
1-Saumya Karki (Hirnandani Club) bt 3/4-Urvashi Joshi (Jindal) 11-6, 11-2, 11-2; 
2-Ankita Sharma (Otters Club) bt 3/4-Shriya Khatri (NSCI) 10-12, 11-9, 11-5, 11-4.

 

Girls U-15: 
2-Aishwarya Kulkarni (Jindal) bt 3/4-Varsha Pandey (Jindal) 11-9, 11-4, 6-11, 10-12, 11-9; 
1-Urvashi Joshi (Jindal) bt Aishwarya Nambiar (Kandivli SC) 11-9, 11-5, 11-7.

 

Girls U-13: 
1-Aishwarya Nambiar (Kandivli SC) bt 3/4-Gayatri Raheja (Khar Gym) 11-6, 11-3, 11-9; 

2-Jui Kalgutkar (Chembur Gym) bt 3/4-Aishwarya Bhattacharya (Jindal)  11-2, 11-5, 11-6.

 

Girls U-11: 
1-Nikita Joshi (Otters Club) bt 3/4-Shrishti Nagar (Jindal) 11-3, 11-1, 11-1; 
2-Daksha Pathak (Jindal) bt Akansha Salunkhe (Goa) 11-9, 10-12, 8-11, 11-2, 11-5.

 

Under-9: 

1-Veer Chotrani (Otters Club) bt 3/4-Jash Chheda (Matunga Gym) 11-7, 11-6, 11-7; 
Tushar Shahani bt 2-Yash Phadte (Chougule SC) 11-6, 11-7, 11-5.

 

Professionals: 
1-Amjad Khan (Delhi) bt 5/8-Vijay Waghela (Khar Gym) 11-9, 11-7, 11-5; 

2-Rohit More (CCI) bt 3/4-Sanjay Pawar (Otters Club) 7-11, 11-5, 3-11, 11-8, 11-6.

 

Over-35: 

1-Manish Chotrani (Khar Gym) bt 3/4-Darius Surti (CCI) 11-4, 12-10, 11-5.

 

Over-45: 

Anant More (CCI) bt L.K. Agnihotri (Services) 9-11, 11-8, 11-5, 11-3; 

Vaman Apte (CCI) bt Gopi Mohite (Bombay Gym) 11-9, 12-10, 11-5.

 

Results (All quarter-finals):  

 

Men’s Open: 
1-Gaurav Nandrajog (Delhi) bt Naveen Jangra (TN) 11-8, 11-5, 11-9;

 

Women: 
1-Saumya Karki (Hiranandani Club) bt 5/8-Khushy Aggarwal (CCI) 11-6, 11-1, 11-1; 
2-Ankita Sharma (Otters Club) bt 5/8-Namrata Purohit (Khar Gym) 11-4, 11-0, 11-8; 
Urvashi Joshi (Jindal) bt Shaheen Madraswala (CCI) 11-5, 11-9, 13-11; 
Shriya Khatri (NSCI) bt Anissa Malhotra (CCI) 11-3, 11-1, 11-3.

 

Girls U-19: 
1-Saumya Karki (Hiranandani Club) bt 5/8-Aishwarya Kulkarni (Jindal)  11-2, 11-4, 11-0; 
3/4-Shriya Khatri (NSCI) bt 5/8-Namrata Purohit (Khar Gym) 11-3, 11-3, 11-4; 
2-Ankita Sharma (Otters Club) bt Anissa Malhotra (CCI) 11-7, 11-1, 11-3.

 

Girls U-15: 
1-Urvashi Joshi (Jindal) bt Rhea Advani (Bombay Gym) 11-0, 11-7, 11-4; 
3/4-Aishwarya Nambiar (Kandivli SC) bt 5/8-Aishwarya Bhattacharya (Jindal) 11-6, 11-9, 11-6; 
3/4-Varsha Pandey (Jindal) bt 5/8-Jui Kalgutkar (Chembur Gym) 11-7, 12-10, 11-4.

 

Girls U-13: 
1-Aishwarya Nambiar (Kandivli SC) bt 5/8-Daksha Pathak (Jindal) 11-4, 11-3, 11-5; 
3/4-Gayatri Raheja (Khar Gym) bt 5/8-Nikita Joshi (Otters Club) 11-8, 11-2, 11-3; 
3/4-Aishwarya Bhattacharya (Jindal) bt 5/8-Kishenchandani Rayna 11-4, 11-7, 11-9; 
2-Jui Kalgutkar (Chembur Gym) bt 5/8-Shriya Ladiwala (CCI) 11-3, 11-0, 11-1.

 

Girls U-11: 
1-Nikita Joshi (Otters Club) bt Diya Joukani 11-3, 11-0, 11-1; 
Akanksha Salunkhe (Goa) bt 3/4-Adwiteya Kasliwal (MP) 11-2, 11-3, 11-2.

 

Boys U-19: 
1-Ravi Dixit (TN) bt Uman (Delhi) 11-7, 11-2, 11-1.

 

Boys U-17: 
1-Vrishab Kotian (TN) bt Abhiminayu Shah (Bombay Gym) 11-6, 11-3, 11-3; 
Madhav Dhingra (Otters Club) bt Ajan Jayant (Bombay Gym) 15-13, 14-12, 11-6; 
3/4-Tushar Kothari (Raj) bt 5/8-Samir Mistry (Otters Club) 11-6, 11-4, 3-11, 13-11; 
2-Akash Borwankar bt Shashi Pandey (Jindal) 11-9, 11-8, 11-7.

 

Boys U-15: 
1-Abhiminayu Shah (Bmbay Gym) bt 5/8-Kunj Rawani (NSCI) 11-6, 11-4,  11-6; 
5/8-Madhav Dhingra (Otters Club) bt 3/4-Arjun Kochhar (CCI) 15-13, 11-7, 11-9; 
2-Vijay Kumar (Raj) bt 5/8-Ishaan Advani (Bombay Gym) 11-5, 11-3, 11-5.

 

Boys U-13: 
1-Yohan Pandole (Bombay Gym) bt 5/8-Aishwarya Singh (Jindal) 11-4, 11-7, 15-13; 
3/4-Aditya Khatri (NSCI) bt Harsh Wadhwa (Otters Club) 11-8, 11-6, 11-4; 

3/4-Junaid Khan (Delhi) bt 5/8-Yohan Surti (Bombay Gym) 12-10, 11-5, 9-11, 11-5; 
2-Kunj Rawani (NSCI) bt Aditya Singhi (Bombay Gym) 11-4, 11-8, 11-5.

 

Boys U-11: 
2-Aryaman Adik (Otters Club) bt 5/8-Param Maru (Matunga Gym) 11-5, 11-6, 11-4; 
1-Dev Vazirani (Otters Club) bt Siddhant Iyer (Jindal) 11-9, 11-4, 11-4; 
3/4-Chaitanya Shah (Bombay Gym) bt Ivan Philip (Jindal) 4-11, 11-5, 6-11, 13-11, 11-0.

 

Under-9: 
1-Veer Chotrani (Otters Club) bt Ansh Bharganwar (Hiranandani Club) 11-1, 12-10, 11-2; 
3/4-Jash Chheda (Matunga Gym) bt Dhruv Vazirani (Otters Club) 11-8, 11-5, 11-2; 
Tushar Shahani bt 3/4- Zahaan Motiwala (Otters Club) 11-4, 11-2, 11-2; 
2-Yash Phadte (Chougle SC) bt Ahan Nalavadi (CCI) 11-5, 11-3, 11-6.

 

Professionals: 
1-Amjad Khan (Delhi) bt 5/8-Sachin Jadhav (JVPG) 11-6, 11-6, 11-8; 
5/8-Vijay Waghela (Khar Gym) bt Sanjay Salvi (MCF) 11-5, 9-11, 11-6, 11-4; 
3/4-Sanjay Pawar (Otters Club) bt Virendra Pawar (Kandivli SC) 11-4, 11-13, 11-7, 11-2.

 

Over-35: 
3/4-Darius Surti (CCI) bt 5/8-Jehangir Surti (Bombay Gym) 11-7, 15-13, 11-9.

 

Over-45: 
2-Anant More (CCI) bt Samir Purohit (CCI) 8-11, 11-0, 11-3, 11-7.

 

65TH C.C.I. WESTERN INDIA OPEN SQUASH TOURNAMENT 2008
From 17th November to 22nd November 2008

RESULTS

Finals :

Men's Open: 1-Gaurav Nandrajog ( Del ) bt 3/4-Vikas Jangra (Services) 11-4, 11-5, 11-9.
Women: 1-Surbhi Misra (Raj) bt 2-Mandy Kennedy (Mah) 11-3, 5-11, 7-11, 11-4, 11-7.
Boys U-19: 3/4-Karm Kumar (Del) bt 1-Mahesh D Mangaonkar (Mah) 5-11, 11-9, 11-13, 11-9, 14-12.
Boys U-17: 1-Mahesh D Mangaonkar (Mah) bt 2-Karm Kumar (Del) 11-9, 8-11, 11-13, 11-3, 11-6.
Boys U-15: 2-Deepak Mishra ( Del ) bt 1-Kush Kumar ( Del ) 11-8, 8-11, 11-4, 11-5.
Boys U-13: 1-Kush Kumar ( Del ) bt 2-Abhimanyu Shah (Mah) 11-9, 11-6, 8-11, 11-8.
Boys U-11: 1-Ranjeet Singh (UP) bt 2-Rajat A (Mah) 11-7, 11-7, 11-3.
Girls U-19: 1-Saumya Karki (Mah) bt 2-Shria Khatri (Mah) 13-11, 11-4, 9-11, 11-1.
Girls U-15: 1-Saumya Karki (Mah) bt 2-Shria Khatri (Mah) 11-7, 11-1, 11-7.
Under-9: 1-Aryan Parekh (Mah) bt 2-Veer Chotrani (Mah) 11-7, 11-7, 12-10.
Professionals: 3/4-Amjad Khan ( Del ) bt 3/4-Sanjay Pawar (Mah) 11-3, 11-6, 11-5.
Veterans: 1-Vaman Apte (Mah) bt 5/8-Gopichand Mohite (Mah) 11-7, 15-13, 11-3.
Vintage: 2-Ravi Puri (Mah) bt Mohan Nathani (Mah) 11-9, 11-5, 11-8.


Semi-finals :

Men's Open:

Gaurav Nandrajog (Del) beat Sandeep Jangra (Mah) 6-11 11-3 11-8 11-4
Vikas Jangra (Mah) beat Vikram Malhotra (Mah) 9-11 11-2 11-4 14-16 11-5

Women:
Surbhi Misra (Mah) beat Deepali Parikh (Mah) 11-9 11-5 11-5
Mandy Kennedy (Mah) beat Rachita Vora (Mah) 11-4 11-4 11-6

BOYS:

U-9:
Aryan Parekh (Mah) beat Nikita Joshi (Mah) 11-3 11-3 11-4
Veer Chotrani (Mah) beat Daksha Pathak (Mah) 9-11 11-5 13-11 11-5

U-11:
Ranjeet Singh (UP) beat Yohann Surti (Mah) 11-6 11-2 10-12 11-5
Rajat A (Mah) beat Aryan Hemdev (Mah) 11-5 11-9 11-7

U-13:
Kush Kumar (Del) beat Yohan Pandole (Mah) 7-11 11-2 11-2 11-1
Abhimanyu Shah (Mah) beat  Ranjeet Singh (UP) 11-8 11-7 11-5

U-15:
Kush Kumar (Del) beat Rahil Fazelbhoy (Mah) 9-11 11-8 11-7 11-3
Deepak Mishra (Del) beat Abhimanyu Shah (Mah) 11-6 11-7 11-5

U-17:
Mahesh D Mangaonkar (Mah) beat Samir Mistry (Mah) 11-5 11-3 11-6
Karm Kumar beat Deepak Mishra (Del) 11-4 10-12 11-4 11-6  

U-19:
Karm Kumar beat Laxman Joshi (Mah) 11-6 9-11 11-9 11-9

GIRLS:

U-15:
Saumya Karki (Mah) beat Aishwarya Kulkarni (Mah) 11-2 11-4 11-0
Shria Khatri (Mah) beat  Khushy Aggarwal (Mah) 11-2 11-5 11-1

U-19:
Saumya Karki (Mah) beat Shaheen Madraswala (Mah) 11-3 11-9 11-2
Shria Khatri (Mah) beat Shaheda Madraswala (Mah) 11-5 11-7 13-11

Masters:
Temo Gomez (Mah) beat Darius Surti (Mah) 11-2 11-9 11-4

Veterans:
Vaman Apte (Mah) beat  Anant More (Mah) 11-2 11-1 11-8
Gopi Mohite (Mah) beat Chetan Ladiwala (Mah) 11-7 10-12 11-4 11-6

Vintage:
Mohan Nathani (Mah) beat Shyam Wadkar (Mah) 11-4 11-9 11-8
Ravi Puri (Mah) beat Sudhir Sood (Mah) 11-6 11-2 11-9.

Professionals:
Sanjay Pawar (Mah) beat Temo Gomez (Mah) 12-10 9-11 11-9 11-2
Amjad Khan (Del) beat Farman Khan (Del) 11-8 13-11 11-9.

Quarter-finals:

Men's Open:
Gaurav Nandrajog (Del)  bt Sami Johnson (Mah) 11-6, 11-0, 11-6;
Vikas Jangra (Services) bt Laxman Joshi (Mah) 11-4, 11-3, 11-4;
Vikram Malhotra (Mah) bt Rohit More (Mah) 11-4, 11-2, 11-2;
Sandeep Jangra (Services) bt Amjad Khan (Del) 11-9, 9-11, 11-5, 11-6.

Women:
Dr. Deepali Anwekar-Parikh (Mah) bt Shaheen Madraswala (Mah) 11-7, 11-2, 11-3;
Rachita Vora (Mah) bt Shaheda Madraswala (Mah) 11-2, 11-2, 11-5.

Boys :

U-19 :
Mahesh Mangaonkar (Mah) bt Caran Arora (Mah) 11-5, 11-6, 11-3;
Sami Johnson (Mah) bt Pranay Merchant (Mah) 6-11, 8-11, 11-5, 11-1, 11-6;
Karm Kumar bt Abhinav Sinha (Mah) 11-8, 12-10, 11-9;
Laxman Joshi (Mah) bt Dipesh Borhade (Mah) 11-9, 11-2, 11-4.

U-17 :
Mahesh Mangaonkar (Mah) bt Armaan Shaikh (Mah) 11-3, 11-3, 11-5;
Samir Mistry (Mah) bt Viraj Nayar (Mah) 11-8, 11-9, 11-6;
Karm Kumar (Mah) bt Rahil Aliff Fazelbhoy (Mah) 11-3, 11-9, 11-9.

U-15 :
Kush Kumar (Del) bt Vardhan Ladiwala (Mah) 11-9, 7-11, 11-2, 11-9;
Rahil Aliff Fazelbhoy (Mah) bt Harshit Muchal (Raj) 11-4, 11-8, 11-2;
Abhimanyu Shah (Mah) bt Divij Singh (Del) 11-6, 11-6, 11-5;
Deepak Mishra (Del) bt Arjun Kochhar (Mah) 11-5, 11-2, 11-7.

U-13 :
Kush Kumar (Del) bt Junaid (Del) 11-3, 11-2, 11-1;
Yohan Pandole (Mah) bt Karan Kochhar (Mah) 11-0, 11-2, 11-9;
Ranjeet Singh (UP) bt Roshan (TN) 5-11, 11-7, 2-11, 11-7, 11-6;
Abhimanyu Shah (Mah) bt Mukul Yadav (Del) 11-4, 11-6, 10-12, 11-3.

U- 11 :
Ranjeet SIngh (UP) bt Abhay Singh (TN) 11-1, 11-3, 11-5;
Yohann Surti (Mah) bt Senthil Kumar Velavan (TN) 7-11, 11-8, 8-11, 11-4, 11-5;
Aryan Hemdev (Mah) bt Kshitij Prasad (Mah) 11-13, 3-11, 11-8, 11-4, 11-7;
Rajat A (Mah) bt Zain Motiwala (Mah) 11-6, 11-2, 11-2.

U-19 :
Saumya Karki (Mah) bt Anissa Malhotra (Mah) 11-0, 11-5, 11-0;
Shaheen Madraswala (Mah) bt Aishwarya Kulkarni (Mah) 11-2, 11-6, 11-3;
Shaheda Madraswala (Mah) bt Khushy Aggarwal (Mah) 11-1, 11-2, 11-2;
Shria Khatri (Mah) bt Aishwarya Nambiar (Mah) 11-4, 11-4, 11-4.

U-15 :
Saumya Karki (Mah) bt Rayna Kishanchandra (Mah) 11-3, 11-0, 11-4;
Khushy Aggarwal (Mah) bt Anushka Nair (Mah) 11-7, 11-7, 9-11, 11-7;
Shria Khatri (Mah) bt Aishwarya Nambiar (Mah) 11-5, 11-1, 11-1.

U-9 :
Aryan Parekh (Mah) bt Abhinav Tyagraj (Mah) 11-1, 11-3, 11-1;
Nikita Joshi (Mah) bt Mahir Jhaveri (Mah) 11-6, 11-6, 11-2;
Daksha Pathak (Mah) bt Advaik Adik (Mah) 11-2, 11-3, 9-11,11-1;
Veer Chotrani (Mah) bt Jash Chheda (Mah) 11-5, 11-7, 11-6.

Masters :
Manish Chotrani (Mah) bt Mohnish Sawant (Mah) 11-6, 11-0, 11-7.

Veterans :
Anant More (Mah) bt R. Sheshadri (Mah) 11-6, 11-4, 11-9;
Gopichand Mohite (Mah) bt Vijay Jaini (Del) 11-6, 11-4, 11-8.

Professionals :
Cuauntemoc Gomez (Mah) bt Shakair Hussain (Del) 11-13, 11-7, 11-5, 11-3;
Sanjay Pawar (Mah) bt Sachin Jadhav (Mah) 11-6, 11-8, 11-13, 11-4;
Amjad Khan (Del) bt Vijay Waghela (Mah) 11-2, 11-2, 11-6;
Farman Khan (Del) bt Rohit More (Mah) 11-7, 9-11, 11-8, 6-11, 16-14.

  

64TH C.C.I. WESTERN INDIA OPEN SQUASH TOURNAMENT 2007
CO – SPONSORED BY LIFEBUOY

13th November to 18th November 2007

Results (All Finals):

 

Men's Open: Ritwik Bhattacharya bt Sandeep Jangra 9-7, 9-1, 9-2.
Women: Joshna Chinappa (Chennai) bt Mandy Kennedy (England) 9-5, 9-5, 9-2. 

Boys U-19: Vikram Malhotra bt Aditya Jagtap 9-5, 9-1, 9-5

Boys U-17: Aditya Jagtap bt Abhishek Pradhan 9-2, 9-7, 9-4. 

Boys U-15: Abhishek Pradhan bt Mahesh Mangaonkar 9-4, 9-2, 9-4. 

Boys U-13: Arjun Kochhar bt Raghav Mehrotra 9-5, 9-5, 4-9, 5-9, 9-4. 

Boys U-11: Yohan Pandole bt Sandeep Paswan 9-3, 9-0, 9-3. 

Girls U-19: Saumya Karki bt Urvashi Joshi 9-1, 9-2, 9-0. 

Girls U-15: Saumya Karki bt Namrata Purohit 9-5, 9-1, 9-3. 

U-9: Ben Kennedy bt Ivan Phillip 9-2, 8-10, 9-3, 9-5. 

Professionals: C. Gomez (Mexico) bt Rohit More 9-6, 4-9, 9-5, 9-5. 

Over-55: Kishan Lal bt Raj Manchanda 9-2, 4-9, 9-2, 9-3. 

 

All Semifinals :
Men's Open :
Sandeep Jangra bt Vikram Malhotra 9-4, 9-0, 9-1;
Ritwik Bhattacharya bt Manish Chotrani 9-1, 9-4, 9-3.

Women :
Joshna Chinappa (Chennai) bt Shweta Yadav 9-0, 9-1, 9-0;
Mandy Kennedy (England) bt Saumya Karki 9-6, 9-4, 9-6.

Boys U-19 :
Aditya Jagtap bt Aditya Gupta 9-2, 9-0, 9-1;
Vikram Malhotra bt Abhinav Sinha 9-0, 9-0, 9-1.

Boys U-17 :
Abhishek Pradhan bt Mahesh Mangaonkar 9-8, 9-4, 9-3.

Boys U-15 :
Abhishek Pradhan bt Caran Arora 9-6, 9-0, 9-0;
Mahesh Mangaonkar bt Vrishabh Kotian 9-1, 9-6, 9-1.

Boys U-13 :
Arjun Kochhar bt Yohan Pandole 9-3, 9-4, 8-10, 9-1;
Raghav Mehrotra bt Ishaan Advani 9-3, 9-4, 8-10, 9-3.

Boys U-11 :
Sandeep Paswan bt Rajat Agarwal 3-9, 9-4, 9-7, 10-8;
Yohan Pandole bt Yohan Surti 9-1, 9-0, 9-5.

Girls U-19 :
Urvashi Joshi bt Namrata Purohit 9-7, 9-0, 2-9, 6-9, 9-2;

Girls U-15 :
Saumya Karki bt Vasha Pandey 9-0, 9-0, 9-0;
Namrata Purohit bt Urvashi Joshi 9-2, 9-4, 9-1.

U-9:
Ivan Phillip bt Siddhant Iyer 9-4, 9-10, 9-4, 9-3;
Ben Kennedy bt Dev Variani 9-4, 4-9, 9-7, 9-4.

All Quarterfinals :
Men’s Open :
 
Vikram Malhotra bt Dhiraj Nagpal 9-2, 9-4, 9-6;    
Women :
 
Saumya Karki bt Shaheen Madraswala 9-3, 9-3, 9-0;
Boys U-19 : 
Laxman Joshi bt Mahesh Mangaonkar 9-2, 9-1, 9-3; 
Aditya Jagtap bt Akhilesh Nayak 9-0, 9-6, 9-4; 
Abhinav Sinha bt Cyrus Vakil 9-5, 9-4, 9-2.;  
Boys U-17 :
 
Aditya Gupta bt Javed Mohd. 9-10, 1-9, 9-4, 10-8, 9-2;
Abhishek Pradhan bt Anuj Chauhan 9-2, 9-0, 9-5; 
Aditya Jagtap bt Vrishabh Kotian 9-0, 9-3, 9-1;  
Boys U-15 :
 
Vrishabh Kotian bt Shashi Pandey 9-10, 9-7, 9-6, 9-10, 9-5; 
Caran Arora bt Ness Billimoria 9-5, 9-0, 9-3; 
Abhishek Pradhan bt Samir Mistry 9-5, 9-2, 9-2; 
Mahesh Mangaonkar bt Rahil Fazelbhoy 9-0, 9-0, 9-0; 
Boys U-13 : 
Yohan Pandole bt Mishal Advani 9-0, 9-3, 0-9, 6-9, 9-1; 
Ishaan Advani bt Nishikant Khapre 9-1, 9-0, 9-5; 
Arjun Kochhar bt Akhilesh Yadav 9-5, 4-9, 9-4, 9-2; 
Raghav Malhotra bt Armaan Shaikh 9-3, 9-6, 9-0;  
Boys U-11 :
 
Sandeep Paswan bt Kshiteej Prasad 1-9, 9-2, 7-9, 9-2, 9-5; 
Yohan Pandole bt Aashaya Kejriwal 9-2, 9-5, 9-0; 
Yohan Surti bt Aryan Hemdev 9-2, 9-6, 9-0;  
Girls U-19 :
 
Namrata Purohit bt Sudha Pandey 9-3, 9-1, 9-1; 
Saumya Karki bt Tanya Arora 9-0, 9-0, 9-0;  
Girls U-15 :
 
Varsha Pandey bt Sanjana Merchant 9-6, 9-7, 10-8; 
Saumy Karki Bt Ruchi Mishra 9-0, 9-0, 9-0; 
Urvashi Joshi bt Rhea Advani 9-0, 9-1, 9-0;  
Professionals :
 
Rohit More bt Sanjay Pawar 6-9, 5-9, 10-8, 9-7, 9-0; 
C. Gomez (Mexico) bt Sachin Jadhav 9-3, 9-3, 9-0

63rd C.C.I. Western India Open Squash Tournament 2006
31st October to 4th November 2006 


Results (All finals): 
Men's Open: Ritwik Bhattacharya bt Harinderpal Singh (Chennai) 9-5, 9-1, 9-5.
Women: Joshna Chinappa (Chennai) bt Shivangi Paranjpe 9-3, 9-3, 9-0.
Boys U-19: Vikram Malhotra bt Sandeep Jangra 10-8, 4-9, 10-9, 5-9, 9-0.
Boys U-17: Vikram Malhotra bt Cyril Kuhn (Chennai) 9-5, 9-1, 9-5.
Boys U-15: Mahesh Mangaonkar bt Aadit Zaveri 9-4, 2-9, 9-2, 9-4.
Boys U-13: Mahesh Mangaonkar bt Caran Arora 9-3, 9-2, 9-3.
Boys U-11: Raghav Mehrotra bt Kunj Rawani 9-4, 9-5, 9-6.
Girls U-19: Shivangi Paranjpe bt Sachika Balwani 9-2, 9-1, 9-4.
Girls U-15: Ankita Sharma bt Sachika Balwani 9-7, 9-3, 7-9, 9-5.
Professionals : Sanjay Pawar bt Sachin Jadhav 9-1, 9-0, 9-4.
 
All semifinals
 
Men's Open : 
Ritwik Bhattacharya bt Vikas Jangra 9-0, 9-3, 9-2; 
Harinderpal Singh (Chennai) bt Gaurav Nandrajog 9-3, 3-9, 9-6, 10-8. 
 
Boys U-19 : 
Vikram Malhotra bt Cyrus Vakil 10-8, 9-0, 9-1. 
 
Boys U-17: 
Cyril Kuhn (Chennai) bt Naveen Jangra 9-6, 10-8, 10-9; 
Vikram Malhotra bt Akhilesh Nayak 9-0, 9-0, 9-0. 
 
Boys U-15 : 
Mahesh Mangaonkar bt Pranay Merchant 9-5, 9-6, 9-3; 
Aadit Zaveri bt Rohan Vora 9-3, 9-2, 9-0. 
 
Boys U-13 : 
Caran Arora bt Rahil Fazalbhoy 9-1, 9-0, 9-1; 
Mahesh Mangaonkar bt Aditya Kochhar 9-0, 9-1, 9-2. 
 
Boys U-11: 
Raghav Mehrotra bt Karan Kochhar 9-2, 9-0, 9-0; 
Kunj Rawani bt Yohan Pandole 9-2, 9-0, 9-0. 
 
Professionals : 
Sachin Jadhav bt Vijay Waghela 2-9, 9-4, 9-2, 9-0; 
Sanjay Pawar bt Mahesh Verma 9-2, 9-7, 9-0.
 
Girls U-19: 
Shivangi Paranjpe bt Tanya Arora 9-0, 9-1, 9-7. 
 
Girls U-15: 
Ankita Sharma bt Namrata Purohit 9-7, 9-0, 9-1. 
 
Quarterfinals:
 
Boys U-15 : 
Mahesh Mangaonkar bt Aditya Kochhar 9-0, 9-0, 9-2; 
Aadit Zaveri bt S. Mistry 9-2, 9-0, 9-2. 
 
Boys U-13 : 
Caran Arora bt Arjun Kochhar 9-3, 9-5, 9-5; 
Ishan Advani bt Rahil Fazalbhoy 9-7, 9-6, 5-9, 0-9, 9-3; 
Mahesh Mangaonkar bt L. Vardhan 9-4, 91, 9-2. 
   

62nd C.C.I. Western India Open Squash Tournament
29TH October to 5th November 2005

Results 

(Finals):

Men’s Open:
Ritwik Bhattacharya (Delhi) bt Vikas Jangra (Services) 9-4, 9-2, 5-9, 9-6. 
Boys U-19: Sandeep Jangra bt Manek Mathur 1-9, 7-9, 9-6, 9-0, 9-6. 
Boys U-17: Vikram Malhotra bt Naishad Lalwani 9-2, 9-3, 9-0. 
Boys U-15: Karm Kumar bt Mahesh Mangaonkar 9-0, 9-6, 9-3. 
Boys U-13:
Abhishek Pradhan bt Mahesh Mangaonkar 9-7, 9-7, 9-5. 
Boys U-11:
Ishaan Advani bt Arjun Kochhar 9-6, 9-5, 9-5. 
Under-9: Kunj Rawani bt Yohan Pandole 9-2, 9-4, 3-9, 9-6. 
Professionals: Rohit More bt Sanjay Pawar 9-1, 9-3, 4-9, 9-1. 
Women’s: Joshna Chinappa (TN) bt Dipika Pallikal (TN) 9-5, 10-8, 9-1. 
Girls U-19: Dipika Pallikal (TN) bt Shivangi Paranjpe 9-4, 9-4, 9-0. 
Girls U-15: Dipika Pallikal (TN) bt Ankita Sharma (Mumbai) 9-1, 9-0, 9-3.

Semifinals : 

Open : 
Ritwik Bhattacharya (Delhi) bt Rishad Pandole (Mum) 9-3, 9-3, 9-2
Vikas Jangra bt Bikram Uberoi 3-9, 9-6, 9-6, 9-0

Boys U-19 :
Sandeep Jangra bt Naishad Lalwani 9-7, 9-2, 9-0
Manek Mathur bt Vikram Malhotra 9-5, 9-4, 9-4

Boys U-17 :
Vikram Malhotra bt Cyrus Vakil 9-3, 9-0, 9-4
Naishad Lalwani bt Jay Bhagat 9-0, 9-2, 9-0

Boys U-15 :
Karm Kumar bt Aditya Gupta 10-9, 9-3, 9-2
Mahesh Mangaonkar bt Rahul D'Cunha 9-7, 3-9, 9-0, 5-9, 9-4

Boys U-13 :
Mahesh Mangaonkar bt Aakash Borwankar 9-1, 10-8, 9-2
Abhishek Pradhan bt Caran Arora 10-8, 9-6, 9-4

Professionals :
Rohit More bt Vijay Jangra 9-5, 9-1, 9-2
Sanjay Pawar bt Dashrat Tambe 7-9, 9-5, 9-1, 9-5

Womens : 
Joshna Chinappa bt Madhura Paranjpe 9-3, 9-1, 9-3
Dipika Pallikal bt Dr. Deepali Anwekar 9-6, 9-0, 9-2

Girls U-19 :
Deepika Pallikal bt Shanaz Dastur 9-1, 9-1, 9-2
Shivangi Paranjpe bt Madhura Paranjpe 9-5, 9-6, 7-9, 9-4

Quarterfinals :

Boys U-17 : 
Jay Bhagat bt Zahan Dastur 9-0, 9-2, 9-0
Naishad Lalwani bt Rahul D'Cunha 9-0, 9-3, 9-0
Vikram Malhotra bt Karm Kumar 9-1, 9-0, 9-0

Boys U-15 :
Rahul D'Cunha bt Caran Arora 9-2, 
Aditya Gupta bt Amay Merchant 9-7, 9-5, 9-2
Mahesh Mangaonkar bt Aadit Zaveri 9-3, 9-2, 9-0
Karm Kumar bt Abhishek Pradhan 9-3, 9-2, 5-9, 9-5

Boys U-13 :
Mahesh Mangaonkar bt Arjun Kochhar 9-0, 9-0, 9-0
Caran Arora bt Ishaan Advani 10-8, 9-0, 9-0
Abhishek Pradhan bt Rohan Vora 9-5, 9-0, 9-4
Aakash Borwankar bt Ness Billimoria 10-8, 10-8, 9-6

Boys U-11 :
Ishaan Advani bt Karan Kochhar 9-3, 9-6, 9-1
Arjun Kochhar bt Yohan Pandole 9-6, 9-1, 9-5
Raghav Mehrotra bt Yash Bhansali 9-4, 9-2, 9-3
Aviroop Ghosal bt Kunj Rawani 10-8, 9-4, 9-6

Girls U-19 :
Shanaz Dastur bt Saumya Karki 9-3, 9-3, 9-2
Dipika Pallikal bt Ankita Sharma 9-0, 9-0, 9-0

Girls U-15 :
Ankita Sharma bt Sachika Balwani 9-2, 9-4, 10-9
Sachika Balwani bt Namrata Purohit 9-1, 9-0, 9-0; 
Ayesha Khandelwal bt Divya Desadia 9-0, 9-3, 9-0. 

 

61st C.C.I. Western India Open Squash Tournament 2004
21st to 27th November 2004

 

Results (All finals):
Open: Ritwik Bhattacharya bt Gaurav Nandrajog (Delhi) 9-2, 9-3, 9-0.
Women: Joshna Chinappa (Chennai) bt Dr Deepali Anvekar 9-2, 9-10, 9-5, 9-6.
Girls U-19: Joshna Chinappa bt Shivangi Paranjpe 9-1, 9-5, 9-1.
Girls U-15: Shivangi Paranjpe bt Shaheeda Madraswala 9-7, 9-0, 9-1.
Boys U-19: Manek Mathur bt Sandeep Jangra 9-2, 9-7, 9-3.
Boys U-17: Sandeep Jangra bt Manek Mathur 9-5, 9-3, 9-6.
Boys U-15: Laxman Joshi bt Naveen Jangra 9-3, 7-9, 9-7, 9-2. 
Boys U-13: Aditya Jagtap bt Ravi Dixit 10-8, 1-9, 0-9, 9-3, 9-4. 
Professionals: Rohit More bt Anant More 9-0, 9-3, 10-9.

All Semi-finals :
Open : 
Ritwik Bhattacharya bt Vikas Jangra 9-3, 9-0, 9-3; 
Gaurav Nandrajog bt Rishad Pandole 9-2, 6-9, 9-3, 9-6.

Women : 
Joshna Chinappa (Chennai) bt Shahnaz Dastur 9-2, 9-0, 9-2; 
Dr Deepali Anvekar bt Shivangi Paranjpe 9-0, 9-2, 9-1.

Girls U-19 : 
Shivangi Paranjpe bt Shahnaz Dastur 10-8, 9-5, 7-9, 5-9, 9-6; 
Joshna Chinappa (Chennai) bt Shaheeda Madraswala 9-1, 9-1, 9-1.

Girls U-15 : 
Shivangi Paranjpe bt Ankita Sharma 9-0, 9-4, 9-1; 
Shaheeda Madraswala bt Shaheen Madraswala 9-10, 9-2, 9-7, 9-1.

Boys U-19 :  
Sandeep Jangra bt Imran Khan (Dhampur) 9-5, 9-0 (conceded); 
Manek Mathur bt Rushabh Vora 9-3, 9-5, 9-2.

Boys U-17 : 
Manek Mathur bt Vikram Malhotra 6-9, 9-2, 4-9, 9-1, 9-3; 
Sandeep Jangra bt Naishad Lalwani 9-3, 9-7, 9-0.

Boys U-15 : 
Laxman Joshi bt Akhilesh Nayak 9-4, 9-1, 9-3; 
Naveen Jangra bt Aditya Jagtap 9-2, 10-8, 9-2.

Boys U-13 :  
Ravi Dixit bt Aadit Zaveri9-0, 9-3, 9-0; 
Aditya Jagtap bt Mahesh Mangaonkar 9-1, 9-7, 9-1.

Boys U-11 : 
Mahesh Mangaonkar bt Ishaan Advani 9-0, 9-1, 9-0; 
Rohan Paranjpe bt Ankita Sharma 9-10, 9-3, 9-7, 9-4.

Quarterfinals
Women: 

Shivangi Paranjpe bt Namrata Purohit 9-0, 9-2, 9-0,
Girls U-15: 
Ankita Sharma bt Namrata Purohit 9-2, 9-0, 9-0; 
Shivangi Paranjpe bt Ria Dalwani 9-0, 9-0, 9-0, 
Boys U-19:
 
Sandeep Jangra bt Vikram Malhotra 9-7, 9-1, 6-9, 9-3; 
Manek Mathur bt Dhiraj Nagpal 6-9, 9-2, 9-2, 9-0; 
Rushabh Vora bt Sarvesh Chauhan 9-1, 9-1, 9-0; 
Imran Khan (Dhampur) bt Ritesh Sharma 9-7, 10-8, 1-9, 9-3, 
Boys U-17:
 
Sandeep Jangra bt Zahan Dastur 9-2, 9-0, 9-1, 
Boys U-15: 

Akhilesh Nayak bt Jay Dalal 10-8, 9-2, 6-9, 9-4; 
Laxman Joshi bt Ravi Dixit (Dhampur) 9-0, 9-4, 9-4, 
Boys U-13:
 
Aditya Jagtap bt Pranay Merchant 9-0, 9-0, 9-1; 
Aadit Zaveri bt Caran Arora 10-8, 9-0, 9-1; 
Ishan Advani bt Naman Jiandani 9-4, 6-9, 9-7, 9-3, 
Professionals:
 
Rohit More bt Vijay Sonawane 9-10, 9-10, 9-0, 9-0, 9-2; 
Anant More bt Dashrath Tambe 9-6, 9-6, 9-7 

 

60th C.C.I. Western India Open Squash Tournament
1st to 8th NOV 2003

  

Final results: 
Men: 1-Manish Chotrani bt 3-Sahil Vora 7-9, 9-1, 5-9, 9-0, 9-0. 
Boys u-17: 1-Sandeep Jangra bt 2-Manek Mathur 6-9, 9-7, 9-2, 9-7. 
Boys u-15: 1-Vikram Malhotra bt 2-Cyrus Vakil 9-6, 9-6, 9-4. 
Boys u-13: 1-Ravi Dixit bt Aditya Jagtap 3-9, 6-9, 9-7, 9-7, 9-0. 
Boys U-11 : Mahesh Mangaonkar beat Abhishek Pradhan 9-4, 9-5, 9-1, 9-1, 9-1
Women: 1-Mekhala Subedar bt 2-Alisha Mashruwala 9-0, 9-0, 9-4. 
Girls u-19: 1-Alisha Mashruwala bt 2-Shruti Reddy (Chennai) 9-5, 10-8, 9-0. 
Girls u-15: 1-Alisha Mashruwala bt Madhura Paranjpe 9-7, 9-3, 9-4. 

All Semifinals :
Boys u-19: 
1-Vikas Jangra bt 4-Manek Mathur 9-2, 9-4, 9-1; 
2-Sandeep Jangra bt 3-Rushabh Vora 4-9, 9-6, 9-0, 9-5. 
Boys u-17: 
1-Sandeep Jangra bt 3-Sarvesh Chauhan 9-0, 9-3, 9-3; 
2-Manek Mathur bt 4-Naishad Lalwani 9-3, 9-2, 9-1
Boys u-15: 
1-Vikram Malhotra bt Laxman Joshi 9-3, 9-7, 9-0; 
Naishad Lalwani bt Cyrus Vakil 9-4, 2-9, 9-2, 9-7. 
Boys u-13: 
Aditya Jagtap bt Aadit Zaveri 9-6, 9-3, 9-1; 
Ravi Dixit bt Aditya Gupta 9-6, 9-4, 9-4. 
Girls u-19: 
1-Alisha Mashruwala bt Shivangi Paranjpe 9-0, 9-2, 9-1; 
2-Shruti Reddy (Chennai) bt Madhura Paranjpe 9-7, 9-6, 3-9, 9-6. 
Girls u-15: 
1-Alisha Mashruwala bt Mashura Paranjpe 9-7, 9-3, 9-4.
Men: 
1-Manish Chotrani bt Vikas Jangra 9-5, 9-2, 10-8; 
3-Sahil Vora bt 2-Dhiraj Singh (Indore) 9-7, 9-2, 2-9, 0-9, 9-6. 
Women: 
1-Mekhala Subedar bt Madhura Paranjpe 9-1, 9-0, 9-1; 
Alisha Mashruwala bt Shivangi Paranjpe 9-1, 9-0, 9-1. 
Professionals : 
AT More bt AI Singh 4-9,6-9,9-5,9-2,9-3
Mahesh Verma bt Vijay Sonawane 9-3,9-1,9-1
 
ALL QUARTER FINALS:
Boys U-11 :

Caran Arora(4) bt Anirudh Nambiar 9-5.9-5,9-0
Mahesh Mangaonkar (1)bt Sachika Balwani 9-2,9-0,9-0
Abhishek Pradhan (2) bt Rohan Paranjpe 9-3,9-5,9-3
Tarun Nambiar(3) bt Sameer Mistry 9-3,9-1,9-0
 
Boys U-13 :

Aadit Zaveri (3)bt Cyrus Sidhwa 9-2,9-4,5-9,9-2
Aditya Jagtap(2) bt Mahesh Mangaonkar9-1,9-0,9-1
Ravi Dixit(1) bt Tarun Nambiar 9-1,9-0,9-3
Aditya Gupta(4) bt Zahan Dastur 9-3,9-5, 9-2
 
Boys U-15
 :
Vikram Malhotra(1) bt Ravi Dixit 9-4,9-3,9-5
Laxman Joshi (4)bt Jay Bhagat 1-9,9-4,9-3,10-8
Naishad Lalwani (3)bt Anup Sharma 9-1,9-6,9-0
Cyrus Vakil (2)bt Naveen Jangra 9-6,2-9,9-5,9-5
 
Boys U-17
 :
Sandeep Jangra(1) bt Cyrus Vakil w/o
Sarvesh Chauhan bt Vikram Malhotra (4) 7-9,6-9,9-3,9-0,9-0
Manek Mathur(2) bt Gautam Kalani 9-3,9-1,9-2
Naishad Lalwani bt Laxman Joshi 9-1,9-2,9-6
 
Boys U-19 :

Vikas Jangra(1) bt Dhiraj Nagpal 9-4,9-5,9-2
Sandeep Jangra(2) bt Sadiq Madraswala 9-0,9-1,9-5
Manek Mathur (4)bt Ritesh Sharma 6-9,9-0,9-2,9-4
Rushabh Vora bt Anurag Gill 9-0,9-5,9-3
 
Mens :

Manish Chotrani(1) bt Anurag Gill 9-3,9-4,9-4
Vikas Jangra bt Supreet Singh(4) 7-9,10-8,9-1,9-3
Sahil Vora(3) bt Shakti Singh 9-8,9-4,9-1
Dhiraj Singh (2)bt Vaibhav Gupta 9-4,9-0,9-3
 
Over 35:
Darius Surti (1)bt Christopher Louzado 9-5,9-1,5-9,9-4
Anant More(4)bt Sujay Madhok 9-5,9-2,9-6
Raj Arora(3) bt Deepak Moolani 6-9,9-6,1-9,9-6,9-4
Rohit Thawani (2)bt Deepak Kochhar 9-5,6-9,9-1,9-4
 
Womens:

Alisha Mashruwala(2) bt Shanaz Madraswala 9-0,9-0,9-0
Shivangi Paranjpe bt Shruti Reddy 3-9,3-9,9-4,9-5,10-8
Madhura Paranjpe bt Saachi Mehta9-0,9-0,9-1
 
Over 45:

Vaman Apte(1) bt Shashi Gupta9-6,9-0,9-1
Prakash Yelve bt Dinesh Deshpande w/o
CS Pawar(2) bt Harish Sheth w/o
Kishan Lal bt Shyam Wadkar 9-2,9-3,9-5
   

  
 

59th C.C.I. Western India Open Squash Tournament
from 23rd November to 30th November 2002

 

Final results:
Open:
Manish Chotrani bt Capt Navneet Narain 9-2, 9-4, 9-1. 
Women: Mekhla Subedar (Deolali) bt Deepali Anvekar 9-3, 9-1, 9-1. 
Boys u-19: Vikas Jangra (Jindal) bt Yashwardhan Singh (Indore) 10-9, 9-3, 3-9, 9-2. 
Boys u-17: Imran Khan (Delhi) Ritesh Sharma (Jindal) 9-4, 9-0, 9-1. 
Boys u-15: Manek Mathur bt Harinderpal Sandhu 6-9, 9-3, 9-2, 9-2. 
Boys u-13: Laxman Joshi (Jindal) bt Anup Sharma (Jindal) 0-9, 9-5, 9-4, 9-4. 
Boys u-11: Aditya Jagtap bt Aadit Zaveri 9-2, 8-10, 9-6, 6-9, 9-1. 
Girls u-19: Alisha Mashruwala bt Shaila Pandole 9-4, 9-0, 9-5. 
Girls u-15: Alisha Mashruwala bt Shahnaz Dastur 9-0, 9-3, 9-1. 
Professionals: Balamurgan (Chennai) bt Santosh More 9-7, 9-0, 9-1. 
Over-35: Darius Surti bt Rohit Thawani 2-9, 9-4, 9-4, 9-3. 
Over–45: Vaman Apte bt Kishan Lal 9-2, 9-1, 9-3.

Semifinals :
Open : 
1-Manish Chotrani bt 4-Capt. Anuj Kalia 9-2, 9-2, 9-2 
2-Capt Navneet Narain bt 3-Balamurugan 2-9, 9-6, 9-0, 9-6. 
Boys u-19 : 
2-Vikas Jangra (Jindal) bt 3-Mihir Sheth 9-2, 9-2, 5-9, 9-6 
1-Yashwardhan Singh (Indore) bt 4-Amjad Khan 9-3, 9-6, 9-0. 
Boys u-17 : 
1-Imran Khan bt Harinderpal Sandhu 0-9, 9-0, 9-4, 9-3 
Ritesh Sharma (Jindal) bt 2-M. Parthibhan (Chennai) 9-1, 7-9, 4-9, 9-7, 9-5. 
Boys u-15 : 
2-Manek Mathur bt 3-Naishad Lalwani 9-5, 9-6, 9-1 
Harinderpal Sandhu (Chandigarth) bt 1-Sandeep Jangra (Jindal) 7-9, 9-5, 9-1, 9-2. 
Boys u-13 : 
1-Laxman Joshi (Jindal) bt 4-Jay Dalal 9-0, 9-0, 9-7 
2-Anup Sharma (Jindal) bt Aditya Jagtap 9-0, 9-2, 9-2. 
Boys u-11 : 
1-Aditya Jagtap bt Tarun Nambiar 9-3, 9-2, 9-2 
2-Aadit Zaveri bt bt Abhikesh Pradhan 9-6, 9-1, 9-2. 
Women : 
1-Mekhla Subedar bt Sohini Kumari 9-3, 9-0, 9-3 
Girls u-19 : 
2-Shaila Pandole bt Nusrat Madraswala 2-9, 7-9, 9-6, 9-7, 9-6 
1-Alisha Mashruwala bt Madhura Paranjpe 9-0, 9-0, 9-1. 
Girls u-15 : 
1-Alisha Mashruwala bt Shivangi Paranjpe 9-0, 9-0, 9-1 
Shahnaz Dastur bt Madhura Paranjpe 9-4, 9-1, 4-9, 2-9, 10-9. 
Professionals : 
1-Balamurgan (Chennai) bt Anant More 9-2, 9-0, 9-3 
2-Santosh More bt Rohit More 9-5, 9-6, 1-9, 9-2.

Quarter finals :
Open : 

1-Manish Chotrani bt Yashwardhan Singh (Indore) 9-3, 9-2, 9-4 
Balamurghan (Chennai) bt Maj. R. Teotia 9-0, 9-5, 9-2 
Capt. Navneet Narain bt Vikas Jangra 9-5, 9-4, 9-2 
Capt. A. Kalia bt Shakti Singh 9-10, 1-9, 9-6, 9-5, 9-5. 
Boys u-19 : 
2-Vikas Jangra (Jindal) bt Bipin Batra (Mumbai) 9-0, 9-3, 9-5 
1-Yashwardhan Singh (Indore) bt Imran Khan 9-6, 9-0, 9-2 
4-Amjad Khan bt Anurag Gill 9-1, 9-5, 9-6 
3-Mihit Sheth bt Karan Batra 9-4, 9-3, 2-9, 9-6. 
Boys u-15 : 
2-Manek Mathur bt Joran Diwan 9-6, 9-2, 9-0 
3-Naishad Lalwani bt Vikram Malhotra 9-4, 1-9, 9-1, 9-1 
1-Sandeep Jangra (Jindal) bt Cyrus Vakil 9-3, 9-2, 9-0 
Harinder Sandhu (Chandigarth) bt 4-Jay Bhagat 9-1, 9-1, 9-1. 
Boys u-11 : 
1-Aditya Jagtap bt Kanhai Parekh 9-0, 9-0, 9-0 
2-Aadit Zaveri bt Jignesh Sukhramani 9-2, 9-7, 9-7 
Tarun Nambiar bt Caran Arora 9-1, 9-5, 9-6 
Abhikesh Pradhan bt Sanchit Mehta 1-9, 9-7, 5-9, 9-2, 9-7. 
Women : 
Sohini Kumari bt Deepika Chandratreya 9-1, 9-0, 9-1 
2-Deepali Anvekar bt Nusrat Madraswala 9-1, 9-0, 9-1 
Priyanka Yadav bt Shaila Pandole 9-0, 9-1, 9-0. 
Girls u-19 : 
Nusrat Madraswala bt Shweta Singh 9-4, 9-2, 9-0 
2-Shaila Pandole bt Bhaktiveda Dhaul 9-3, 9-2, 9-3 
Madhura Paranjpe bt Shaheda Madraswala 9-2, 9-0, 9-1. 
Girls u-15 : 
Shivangi Paranjpe bt Shaheda Madraswala 9-0, 9-6, 9-3 
Shahnaz Dastur bt Shweta Singh 9-1, 9-0, 9-1 
Professionals : 
Rohit More bt Vijay Sonawane 4-9, 9-6, 9-1, 9-2 
2-Santosh More bt Vijay Jangra 0-9, 9-6, 9-0, 9-4 
Anant More bt Kishan Lal 9-1, 9-7, 9-0 
1-Balamurgan bt Gopi Mohite 9-0, 9-7, 9-0.

  

58th C.C.I. Western India Open Squash Tournament 
2-12-2001.

 

All Finals
Mens Open:
Bikram Uberoi bt Dhiraj Singh 10-8 6-9 9-4 9-2
Professionals: Dalip Tripathi bt Mahesh Verma 3-9 9-6 9-5 9-7
Womens Open: Mekhala Subedar bt Joshna Chinappa 9-5 9-3 9-0
Boys Under-19:
Sahil Vora bt Abhimanyu Jain 9-3 2-9 9-7 6-9 9-4
Boys Under-17: Vikas Jhangra bt Mihir Seth 6-9 9-7 9-6 9-6
Boys Under-15: Sandeep Jhangra bt Gautam Kalani 9-3 9-5 10-8
Boys Under-13: Harinder Sandhu bt Jay Bhagat 3-9 9-1 9-7 9-4
Boys Ramit Tandon bt Zahan Dastur 9-0 9-0 9-1
Girls Under-19: Joshna Chinappa bt Rachita Vora 9-6 9-5 9-10 9-3
Girls Under-15: Alisha Mashruwala bt Sonali Philip 9-0 9-1 9-2
Over-35: Anant More bt Raj Arora 10-8 9-0 2-9 5-9 9-2
Over-45: Raj Manchanda bt Kishan Lal 2-9 9-7 9-3 9-2
Over-55: Raj Manchanda bt A.P.Joshi 9-5 9-1 9-4

All Semifinals:
Open :
Dhiraj Singh (Raj) bt Sahil Vora 9-2 9-2 9-6
Bikram Uberoi bt Navneet Narian 9-6 9-3 6-9 0-9 9-0
Women :
Joshna Chinappa bt Priyanka Yadav 9-5 9-4 9-2
Mekhla Subedar bt Deepali Anvekar 9-4 9-1 9-1
Professionals : 
Mahesh Verma bt Anant More 9-2 9-3 9-0
Dalip Tripathi bt Santosh More 10-8 10-8 9-0
Over-35: 
Anant More Rohit Thawani 9-10 3-9 9-4 9-5 9-3
Over-45: 
Raj Manchanda bt Ramesh More 9-2 9-5 5-9 9-2
Kishanlal bt Inderpal Singh 9-1 9-5 10-8
Boys U-19 :
Sahil Vora bt Mihir Sheth 9-0 9-2 9-3
Abhimanyu Jain (Del) bt Supreet Singh 10-8 9-6 9-4 
Boys U-17 :
Mihir Sheth bt Kabir Kapoor 9-0 9-5 9-0
Vikas Jangra bt Anurag Gill 9-3 9-1 9-4
Boys U-15 : 
Sandeep Jhangra bt Sarvesh Chauhan 9-5 0-9 9-7 9-3
Boys U-13 : 
Jay Bhagat bt Arnish Uberoi 9-2 9-3 9-7
Harinder Sandhu bt Vikram Malhotra 9-2 9-1 9-4
Boys U-11 :
Zahan Dastur bt Maninder Sandhu (Del) 3-9 9-0 9-2
Ramit Tandon bt Aditya Gupta 9-3 9-0 9-2
Girls U-19 :
Joshna Chinappa bt Kanika Premnarayan 9-2 9-0 9-2
Rachita Vora bt Nusrat Madraswala 9-0 9-6 9-0
Girls U-15 :
Sonali Philip bt Shibani Philip 9-1 9-0 9-4
Alisha Mashruwala bt Shivangi Paranjpe 9-0 9-0 9-0

All Quarterfinals:
Open:

Dhiraj Singh (Raj) bt Amit Chinai 9-2 9-1 9-0
Bikram Uberoi bt Arif Paul 9-7 4-9 9-10 9-3 9-3
Sahil Vora bt Abhimanyu Jain 9-2 6-9 3-9 9-3 9-7
Women :
Deepali Anvekar bt Sohini Kumai (Delhi) 9-5 8-10 9-2 9-2
Joshna Chinappa (TN) bt Deepika Chandratreya 9-0 9-2 9-2
Priyanka Yadav (CCI) bt Rachita Vora 9-7 8-10 10-8 10-8
Professionls :
Anant More (CCI) bt Gopi Mohite 9-2 9-3 9-3
Santosh More bt Vijay Singh 9-4 9-3 9-3
Mahesh Verma bt Rohit More 9-5 9-0 9-1
Dalip Tripathi bt Vijay Waghela 9-3 9-0 9-1
Boys U-19 :
Supreet Singh bt Abhimanyu Arya 9-1 9-5 9-4
Mohir Sheth bt Shakti Singh 9-4 9-1 9-5
Abhimanyu Jain bt Shiv Dewan 9-2 9-3 9-3
Sahil Vora bt Vaibhav Gupta 9-3 9-4 9-6
Boys U-17 : 
Mihir Sheth (CCI) bt. Jai Sekhon (Delhi) 9-0 9-4 9-4; 
Kabir Kapoor (Otters) bt. Ravi Pandey (Jindal) 9-7 9-1 9-3; 
Anurag Gill (Otters) bt. Aditya Manjrekar (Otters) 9-5 10-8 6-9 3-9 9-2; 
Vikas Jangra (Jindal) bt. Yogin Thakur (Otters) 9-5 9-2 9-4.
Boys U-15 : 
S Chavan bt Sadiq Madraswala (CCI) 9-5 0-9 9-7 9-3
Sandeep Jangra bt Jai Sekhon 9-0 9-4 9-6
Manek Mathur bt Vinayak Shetty 9-3 9-0 9-5
Boys U-13 :
Jay Bhagat (CCI) bt Ishaan Bavani 9-0 9-2 9-2
Arnish Uberoi (TN) bt Jay Dalal (CCI) 9-2 6-9 9-4 9-6
Harinder Sandhu (Delhi) bt Ramit Tandon (W Bengal) 9-0 9-6 9-3
Vikram Malhotra bt Prashant Kumar 9-3 9-3 9-0
Boys U-11 :
Zahan Dastur bt Riyad Seevai 9-0 9-6 9-1
Maninder Sandhu (Delhi) bt Akash V (TN) 9-2 9-0 9-0
Ramit Tandon bt Suraj Ravindran 9-0 9-1 9-0
Maninder Sandhu bt Akash V 9-2 9-0 9-0
Girls U-19 :
Joshna Chinappa bt Bhaktiveda Dhaul 9-1 9-0 9-0
Kanika Premnarayan bt Sahila Pandole 9-1 9-1 9-0
Rachita Vora bt Sonali Philip 9-1 9-1 9-0

Girls U-15 :
 
Alisha Mashruwala (CCI) W/o. Surbhi Mishra 
Shivangi Paranjpe bt. Shaheda Madraswala (CCI)
Shibani Philip (TamilNadu) bt. Shaheen Madraswala 9-7 9-4 9-1 
Sonali Philip (TamilNadu) bt. Madhura Paranjpe 9-6 4-9 9-2 4-9 9-2.

 

57th CCI Western India Open 
18-25 Nov 2000

 

All Finals :
Boys:

Under-19:
Abhimanyu Jain bt Gaurav Nandrajog 9-4,9-5,10-8
Under-11:
Firman Khan (Del) bt Jay Dalal 9-3,9-0,6-9,9-5
Under-13: Imran Khan (Del) bt Naresh Kumar 9-6,9-5,9-6
Under-15: Siddharth Samantray bt Imran Khan (Del) 10-8,9-2,9-6
Girls:
Under-15:
Joshna Chinnappa bt Alisha Mashruwala 9-1,9-1,9-3
Under-19 :
Joshna Chinnappa bt Priyanka Yadav 9-2,9-2,9-7
Open :
Mens :
Ritwik Bhattacharya bt Manish Chotrani 4-9,9-0,9-7,9-6
Women's :
Mekhla Subhedar bt Priyanka Yadav 9-1,9-0,9-3
Professionals:Balamurugan bt Santosh More 9-4,9-3,9-4
Over 35: Anant More bt Rohit Thawani 10-8,9-7,9-3
Over-55 :
Ravi Puri bt Rustom Dalal 9-2,9-5,9-7

All Semifinals :
Boys:
Under-11 :
Firman Khan bt Vir Seth 9-3,9-0,9-0
Jay Dalal bt Ishaan Balwani 9-1,9-3,9-1
Under-15  :Siddharth Samantaray bt Rajeev Mishra 9-3,9-2,9-6
Imran Khan bt Rushabh Vora 9-4,9-3,8-10,9-2
Under-17 : Sahil Vora (CCI) bt Mihir Seth (CCI) 7-9,4-9,9-4,9-4,9-6
Under-19 :Gaurav Nandrajog (Del) bt Junaid Nathani 2-9,1-9,9-7,9-7,9-0
Abhimanyu Jain (Del) bt Vishal Kapoor 9-5,9-2,9-6
Girls :

Under-15 : Joshna Chinnappa bt Saachi Mehta 9-0,9-0,9-0
Alisha Mashruwala bt Natasha Lall 9-5,9-6,9-0
Under-19 :Joshna Chinnappa bt Rhea Bhandare 9-6,10-8,9-2
Priyanka Yadav bt Rachita Vora 9-5,9-5,9-5
Professionals :
Balamurugan bt Mahesh Verma 9-5,9-1,6-9,9-3
Open :
Mens :
Manish Chotrani bt Bikram Uberoi 9-2,9-1,9-0
Ritwik Bhattacharya bt Navneet Narain 9-3,9-1,9-1
Women's :
Mekhla Subedar bt Rhea Bhandare 9-1,9-1,9-3
Priyanka Yadav bt Rachita Vora 9-3,9-6,9-5 
Over-35
:
Anant More bt Shyamal Mashruwala 9-7,6-9,9-5,9-6

All quarterfinals :
Boys :
Under-11:Zahan Dastur beat Aditya Jagtap 9-4,9-1,9-4
A Khan beat S Madraswala 9-1,9-0,9-0
Ishan Balwan beat Shaheda Madraswala 9-0,9-0,9-1
Jay Dalal beat Nikita 9-2,9-0,9-2.
Under-13 :Imran Khan bt Vikram Malhotra 9-3,9-0,9-0
Naishadh Lalwani bt Manoj Pai 9-2,9-0,9-0
Sandeep Jangra bt Alisha Mashruwala 9-5,9-2,7-9,9-0
Under-15 :Siddharth Samantray bt Naishadh Lalwani 9-2,9-1,9-6
Rajeev Mishra bt Manek Mathur 5-9,10-8,9-0,9-8
Rushabh Vora bt Arun Sharma 4-9,9-4,9-3,8-10,9-7
Imran Khan bt Gautam Kalani 9-3,9-4,2-9,10-9 
Under-17 :
Dhruv Dhawan bt Anurag Gill 9-6,9-2,9-2
Sahil Vora bt Chirag Galundia 9-2,9-4,9-3
Gaurav Nandrajog bt Digvijaysingh Ahlawat 8-10,9-6,9-6,9-0
Under-19 :Vishal Kapoor bt Supreet Singh 9-2,9-0,9-0
Abhimanyu Jain w/o Sahil Vora
Gaurav Nandrajog bt Varun Kataruka 5-9,9-3,6-9,9-2,9-5
Junaid Nathani bt Neerav Tomar 5-9,9-7,9-3,9-1

Girls :

Under-15 :Joshna Chinnappa bt Madhura Paranjpe 9-0,9-2,9-1
Saachi Mehta w/o Liana Deboo
Natasha Lall bt Shivangi Paranjpe 9-0,9-0,9-1
Alisha Mashruwala bt Shivangi Lolayekar 9-0,9-2,9-0

Under-19 :P. Yadav bt N. Madrawala 9-2,9-2,9-5
R. Vora bt S. Bilkha 9-1,9-2,9-1
R. Bhandare bt N. Lall 9-4,9-1,9-2
J. Chinnappa bt Sargam Talwawadi 9-0,9-1,9-0

Professionals : 

Mahesh Verma (Deolali) bt Dalip Tripathi(1) 9-5,2-9,9-6,5-9,10-8
Balamurugan (Chennai) bt Anant More(CCI) 9-2,9-2,5-9,9-0
Gopi Mohite(Unseeded) bt Chandrakant Pawar (3) 9-1,9-2,9-1
Santosh More (2) bt Vijay Sonawane (Otters) 9-1,9-2,9-0

Open : 
Mens:

Ritwik Bhattacharya bt Saket Wali 9-0,9-2,9-1
Navneet Narain w/o A. Chonkar
Manish Cotrani bt Amritpal Kohli 9-1,9-1,9-1
Womens:
Mekhla Subedar bt Deeika Chandratraya (CCI) 9-2,9-1,9-1
Rachita Vora (CCI) bt Sapna Jalan (CCI) w/0
Priyanka Yadav (CCI) bt Nusrat Madraswala (CCI) 9-1,9-4,9-0

56th CCI-Western India 13-11-99

 
Finals:
Boys :

Imran Khan(Del) Beat Gautam Kalani 9-2/9-4/9-3
Under 15 :
Gaurav Nandrajog(Del) Beat Mihir Sheth 9-3/9-1/10-8
Under 17 :
Junaid Nathani Beat Neerav Tomer 9-5/9-4/5-9/7-9/9-6
Under 19  :
Mihir Kapoor Beat Junaid Nathani 9-6/9-4/9-1
Girls :

Under 11
:
Jay Bhagat Beat Alisha Mashruwala 9-6/9-5/9-0

Under 19 :
Deepali Anvekar Beat Joshna Chinappa(Chen) 9-1/9-1/9-2
Open :Navneet Narain Beat Rajdeep Brar 9-6/5-9/9-4/9-2
Over 35 :Vaman Apte Beat Gopi Mohite 9-4/9-1/9-5
Women's:Mekhala Subedar Beat Deepali Anvekar 7-9/9-2/9-1/9-3

Semi Finals:
Boys :
Under 13 :Imran Khan Beat Sadiq Madraswala 9-1/9-0/9-1
Gautam Kalani Beat Sandeep Jangra
9-7/9-1/9-1

Under 15 :
Gaurav Nandrajog Beat Vikas Jangra 9-4/9-3/9-1
Mihir Sheth Beat Karanpal Sethi
9-1/9-1/9-7

Under 17 :
Junaid Nathani Beat Amjad Khan 9-3/10-8/7-9/9-0
Neerav Tomar Beat Vikas Malhotra 
9-5/9-5/9-4

Under 19 :
J. Nathani Beat A. Khan(Del) 9-0/9-6/9-1
M. Kapoor Beat G. Namdrajog(Del)
6-9/9-5/9-2/9-1

Girls :Under 19:
Joshna Chinappa (Chennai) Beat Supriya Balsekar 7-9/9-5/10-9/9-5
Deepali Anvekar Beat Rhea Bhandare
9-3/9-0/9-1

Open :
N. Narain(Serv) Beat A. Manchanda 9-3/9-6/9-4
R. Brar Beat G.S.athore (Jodh
) 7-7 (match  conceded)
Women's
M. Subedar(Deo) Brat R. Bhandare
9-0/9-1/9-4
D. Anvekar Beat S. Balsekar 9-1/9-0/9-1
Professionals
S. More Beat C. Pawar
9-6/9-4/3-9/9-4
Gopi Mohite Beat Anant More 9-1/9-5/9-3
Quarter Finals :
Boys :
Under 13 :
Imran Khan Beat Manek Mathur 9-1/9-1/9-1
Sadiq Madraswala Beat Naishad Lalwani 4-9/9-5/9-2/9-5
Sandeep Jhangra Beat Jay Bhagat  9-7/9-1/9-4
Gautam Kalani w/o Alisha Mashruwala

Under 15 :

Mihir Sheth Beat Vikas Kumar 9-3/9-7/9-1
Vikas Jhangra Beat Imran Khan 9-2/9-5/9-4

Under 17 :

Junaid Nathani Beat Karan pal Sethi 9-4/9-1/3-9/9-1
Amjad Khan Beat Mihir Sheth 10-9/10-9/9-2
Gaurav Nandrajog Beat Karan Singh 10-8/9-7/2-9/9-3
Neerav Tomar Beat Supreet Singh  9-3/10-8/9-2

Under 19 :

Mihir Kapoor Beat Taran Machre 9-2/9-4/9-2
Gaurav Nandrajog Beat Karan Singh 9-7/10-8/10-8
Junaid Nathani Beat Manish Mehta(Hyd) 9-7/9-3/8-10/9-2

Girls :

Under 19 :

Deepali Anvekar Beat Rachita Vora  9-0/9-0/9-0
Rhea Bhandare Beat Priyanka Yadav  9-5/9-2/9-7
Joshna Chinnappa w/o Alisha Mashruwala
Supriya Balsekar Beat Natasha Lall  9-1/9-1/9-3

Open:

Navneet Narain (Serv) Beat Ajay Chonker (Serv) 9-/9-3/10-9
Rajdeep Brar (Serv) Beat Anuj Kalia (Serv) 9-3/10-9/8-10/0-9/9-8
Gajendra Singh Rathore (Raj) Beat Niraj Shirgaokar 9-2/9-1/9-5
Anshul Manchanda w/o Manish Chotrani

Women's:

Mekhala Subedar Beat Nusset Madraswala 9-0/9-0/9-0
Rhea Bhandare Beat Alisha Mashruwala  9-0/9-0/9-1
Supriya Balsekar Beat Priyanka Yadav 9-4/10-8/9-1
Deepali Anvekar Beat Lyngdoh Louise 9-0/9-2/9-0

55th WESTERN INDIA CCI-OPEN- 15.11.98

FINALS:
BOYS UNDER 12:
GAUTAM KALANI BEAT NIKHIL SETH 9-6/9-5/9-1.
UNDER-14:
MIHIR SETH BEAT SIDDHARTA SUCHDE 9-6/4-9/9-1/9-2.
UNDER-16:
JUNAID NATHANI BEAT SIDDHARTA SUCHDE 9-2/9-5/9-7.
UNDER-19:
ANSHUL MANCHANDA BEAT ABHIMANYU JAIN 9-3/6-9/9-0/9-1.
GIRLS UNDER 19:
 DEEPALI ANVEKAR BEAT RHEA BHANDARE 9-2/9-6/9-0.
OPEN:
 RITWIK BHATACHARAYA BEAT MANISH CHOTRANI 9-7/9-2/7-9/9-5.
WOMEN:
MEKHALA SUBEDAR BEAT DEEPALI 9-0/9-4(CONCEDED)
OVER-35:
VAMAN APTE BEAT ANANT MORE 9-5/9-4/9-1.
OVER-45:
RAHMAT KHAN BEAT JAYANT BAKSHI 9-0/9-1/9-2.
PROFESSIONAL:
SANTOSH MORE BEAT C.S. PAWAR 9-1/9-5/9-6.

54th CCI WESTERN INDIA OPEN SQUASH (15-11-97)

BOYS UNDER-12: KARANPAL SETHI BEAT SIDDHARTH SAMANTRAY 7-9, 9-6, 9-6, 2-9, 9-4
BOYS UNDER-14:
SIDHARTH SUCHDE BEAT SAHIL VORA 9-5, 9-2, 6-9, 9-2
BOYS UNDER-16:
ABHIJIT KUKREJA BEAT ABHIMANYU JAIN 9-7,9-5,9-0
BOYS UNDER-19:
RITWIK BHATTACHARYA BEAT AWISH JAYASWAL 9-5, 9-1, 9-2
GIRLS UNDER-19 :
RHEA BHANDARE BEAT DEEPALI ANVEKAR 8-10, 8-10, 10-8, 9-3, 9-3
PROFESSIONALS:
RAJESH VERMA BEAT ANANT MORE 9-7, 9-2, 9-0 
VETERANS:
RAJ MALIK BEAT VAMAN APTE 4-9, 9-4, 9-2, 9-1

53rd CCI-WESTERN INDIA  20-11-96

MENS: PAUL FEREIRA BEAT RAJDEEP BRAR 6-9, 9-2, 7-9, 9-2, 9-1
WOMENS:
MEKHLA SUBEDAR BEAT ANJALI PONNI 9-5, 9-4, 9-3
BOYS UNDER-19:
SHONDIP GHOSH BEAT RITWIK BHATTACHARYA 9-1, 4-9, 9-0, 8-10, 9-4
GIRL UNDER-19:
ANJALI PONNI BEAT RHEA BHANDARE 9-2, 9-1, 9-2
BOYS UNDER-16:
PARTH DOSHI BEAT ARJUN KRISHNAN 9-4, 9-0, 7-9, 9-3
BOYS UNDER-12:
SIDDHARTHA SUCHDE BEAT JOHN PAUL ROTHIE 9-4, 10-8 (CONCEDED)
PROFESSIONALS:
CHANDRAKANT PAWAR BEAT ANANT MORE 9-3, 9-0, 6-9, 7-9, 9-7

YEAR WINNER RUNNER-UP
1944-45 HASHIM KHAN ABDUL BARI
1945-46 HASHIM KHAN ABDUL BARI
1946-47 HASHIM KHAN ABDUL BARI
1947-48 ABDUL BARI SAMIULLAH
1948-49 JAMAL DIN

-

1949-50 ABDUL BARI JAMAL DIN
1950-51 JAMAL DIN UMAR KHAN
1951-52 ABDUL BARI JAMAL DIN
1952-53 JAMAL DIN YUSUF KHAN
1953-54 JAMAL DIN D.L. SHINDE
1954-55 - -
1955-56 JAMAL DIN D.L. SHINDE
1956-57 JAMAL DIN YUSUF KHAN
1957-58 GUL REHMAN UMAR KHAN
1958-59 GUL REHMAN A.M. FRANCIS
1959-60 YUSUF KHAN GUL REHMAN
1960-61 YUSUF KHAN D.L. SHINDE
1961-62 YUSUF KHAN SHYAMLAL VERMA
1962-63 YUSUF KHAN SHYAMLAL VERMA
1963-64 YUSUF KHAN SHYAMLAL VERMA
1964-65 YUSUF KHAN SHYAMLAL VERMA
1965-66 YUSUF KHAN BHAGWAN SINGH
1966-67 YUSUF KHAN SHYAMLAL VERMA
1967-68 YUSUF KHAN PANCHAM SINGH
1968-69 A.M. FRANCIS FAIZ MOHAMMED
1969-70 SHYAMLAL VERMA A.M. FRANCIS
1970-71 SHYAMLAL VERMA FAIZ MOHAMMED
1971-72 SHYAMLAL VERMA A.M. FRANCIS
1972-73 SHYAMLAL VERMA PANCHAM SINGH
1973-74 SHYAMLAL VERMA BALKRISHNA
1974-75 SHYAMLAL VERMA FAIZ MOHAMMED
1975-76 SHYAMLAL VERMA FAIZ MOHAMMED
1976-77 SHYAMLAL VERMA FAIZ MOHAMMED
1977-78 SHYAMLAL VERMA A.M. FRANCIS
1978-79 SHYAMLAL VERMA A.M. FRANCIS
1979-80 SHYAMLAL VERMA PANCHAM SINGH
1980-81 SHYAMLAL VERMA A.M.FRANCIS
1981-82 SHYAMLAL VERMA KISHAN LAL
1982-83 SHYAMLAL VERMA KISHAN LAL
1983-84 R.T. MORE C.S.PAWAR
1984-85 SHYAMLAL VERMA R.T.MORE
1985-86 C.S. PAWAR R.T.MORE
1986-87 C.S. PAWAR GOPI MOHITE