ISP Squash
 
   
   
 

OORJA JUNIOR AND PROFESSIONAL SQUASH OPEN

  AT SECUNDERABAD, TELANGANA INDIA: 3/9/2019
FINALS:
PRO:
Sanjay Pawar bt Ashraf Hussain 11-4,11-8,11-8

BOYS U-11:
Shrrinath Subramaniam Arun Subhas bt Lakshmana Harri 3-11,5-11,11-6,11-8,12-10

BOYS U-13:
Arjun Somani bt Teerth Jilka 11-8,11-4,16-14

BOYS U-15:
Rohan Arya Gondi bt Adhish Kancharla 11-4,11-3,11-2

BOYS U-17:
Akhilesh Kumar bt Adhil Mohammed Syed 11-8,9-11,11-5,11-7

BOYS U-19:
R Kishore Arvind bt Abhishek Kumar 11-6,11-8, retired

GIRLS U-11:
Yaavnaa Saravanakumar bt Priya Dhrashini 11-6,10-12,11-2,4-11,11-8

GIRLS U-15:
Maansha Bohra bt Nitya Singh 11-8,11-7,11-7

SEMIFINALS:
PRO
Sanjay Pawar bt Amjad Ali Khan 7-11,11-2,11-4,11-5
Ashraf Hussain bt Chetan Singh Rathore 11-3,
6-11,11-3,11-8

BOYS U-11:
Lakshmana Harri bt Haridharan M 11-9,11-8,7-11,11-7
Shrrinath Subramaniam Arun Subhas bt Hridhaan Shah 11-4,9-11,11-6,11-8

BOYS U-13:
Arjun Somani bt Daksheh Narain 11-7,11-7,11-8
Teerth Jilka bt Yash Sathe 11-4,11-5,11-8

BOYS U-15:
Rohan Arya Gondi bt Ashvin Ganesh 11-13,11-3,11-3,
Adhish Kancharla bt Devay Mehta 11-2,7-11,11-8,11-3

BOYS U-17:
Akhilesh Kumar bt Parthiv Yagnesh Natarajan 11-1,11-5,11-5
Adil Mohammed Syed bt Rohan Ray 11-9,11-5,11-5

BOYS U-19:
R Kishore Arvind bt Aman Kumar 11-6,11-7,11-5
Abhishek Kumar bt R J Israel Titus Raja 11-6,11-5,11-3

GIRLS U-11:
Priya Dhrashini bt Aroma
11-8,9-11,3-11,11-9,11-4
Yaavnaa Saravanakumar bt Priyal R 2-11,11-6,
11-8,5-11,11-9

GIRLS U-15:
Maansha Bohra bt Khushboo 11-9,17-15,8-11,8-11,16-14
Nitya Singh bt Skandha Dongra 16-14,11-5,11-3

Quarterfinals:

PRO
Sanjay Pawar bt Vinodh Allen 11-2,11-4,11-4
Amjad Ali Khan bt Akash Sharma 12-10,7-11,11-4,11-5
Ashraf Hussain bt Desappan Ravi 11-4,11-0,11-9
Chetan Singh Rathore bt Ankit Acharya 11-9,11-2,11-3

BOYS U-11:
Lakshmana Harri bt Rajveer Grover 11-9,11-6,11-9
Haridharan M bt Naithik D 13-11,11-8,11-2
Shrinath Subramaniam Arun Subhas bt Arush Rajagopal 7-11,11-7,17-15,11-6
Hridhaan Shah bt Adithya K 11-0,11-3,11-5

BOYS U-13:
Arjun Somani bt Arjun Sampat 9-11,11-4,11-8,11-8
Daksheh Narain bt Archith S 11-3,11-2,11-5
Yash Sathe bt Parth Dogra 11-6,11-3,11-13,11-4
Teerth Jilka bt Rahul Sanjay Balakrishann
11-7,13-11,13-11

BOYS U-15:
Rohan Arya Gondi bt Ranbir Minocha 11-4,11-1,11-5
Ashvin Ganesh bt Dhruv Kumar Gangashetty 11-8,11-8,11-6
Adhish Kancharla bt Abhay S Vasudev 11-6,11-8,11-8
Devay Mehta bt Arnav Mathur 11-3,11-7,11-5

BOYS U-17:
Akhilesh Kumar bt Ajay Rathee 11-6,11-6,11-4
Parthiv Yagnesh Natarajan bt Aaryan Agarwal 9-11,11-3,12-10,11-8
Adhil Mohammed Syed bt Maanas B K 11-2,11-3,11-4
Rohan Ray bt Sreekartikeyan R 12-10,9-11,11-8,11-9

BOYS U-19:
R Kishore Arvind bt Ronit Gadiraju 11-1,11-2,11-3
Aman Kumar bt Shri Hari Srinivasan 11-4,11-4,11-4
R J Israel Titus Raja bt Kautham Krish 11-7,11-5,8-11,11-7
Abhishek Kumar bt Sachin Shinde 11-2,11-7,11-6

GIRLS U-11:
Aroma bt Saanvi shree 11-4,11-2,11-4
Priya Dhrashini bt Eesha Srivastava 11-9,11-2,12-10
Priyal R bt Drishti Pawar 8-11,11-7,11-7,11-9
Yaavnaa Saravanakumar bt Rhea Roshan 11-7,11-2,7-11,14-12

GIRLS U-15:
Maansha Bohra bt Zehra Ladak 11-3,11-0,11-1
Khushboo bt Kriyaa J 11-5,11-7,11-4
Nitya Singh bt Nirupama Dubey 11-7,11-5,11-0
Skandha Dongra bt Tara Kapur 11-4,11-5,11-3