ISP Squash
 
   
  SUNIL VERMA MEMORIAL SQUASH TOURNAMENT
   
 

5th Sunil Verma Memorial Open Squash Championship 2016

  At Jindal Squash Academy, Vashind : 11th December 2016
All Finals:
BOYS U-23:
Abhishek Agarwal [1] bt Puneet Pareek [3/4] 8-11,11-7,11-3,11-7
BOYS U-11:
Aditya Chandani [1] Bt Siddhant Rewari [2] 11-9,8-11,11-7,11-9
BOYS U-13:
Shreyas Mehta [1] bt Jeh Pandole [2] 11-4,3-11,11-4,11-4
BOYS U-15:
Deepak Mandal [3/4] bt Tanay Punjabi [3/4] 11-9,11-7,11-6
BOYS U-17:
Rahul Baitha [1] bt Aryan Parekh [2] 11-9,11-8,1-11,11-6
BOYS U-19:
Yohann Surti [1] bt Rutvik Rau 8-11,11-6,11-5,11-9
GIRLS U-11:
Tiana Parasrampuria [1] bt Kriyaa J 11-2,11-0,11-7
GIRLS U-13:
Yuvna Gupta [2] bt Aasya Patel [3/4] 10-12,11-8,11-3,11-9
GIRLS U-15:
Yoshna Singh [2] bt Avani Nagar [3/4] 6-11,11-2,10-12,11-6,11-5
GIRLS U-19:
Aishwarya Bhattacharya [2] bt Navmi Sharma 14-12,11-7,11-5

SEMIFINALS:
BOYS U-23:
Abhishek Agarwal [1] bt Akhilesh Yadav [5/8] 11-8,11-8,11-8
Puneet Pareek [3/4] bt Aishwary Singh [2] 11-5,6-11,11-8,4-11,14-12
BOYS U-11:
Aditya Chandani [1] Bt Vivaan Bhatia [3/4] 11-4,8-11,11-9,11-6
Siddhant Rewari [2] bt Sandhesh Pr [3/4] 6-11,11-8,11-4,8-11,11-5
BOYS U-13:
Shreyas Mehta [1] bt Vivaan Shah [3/4] 11-6,11-5,11-6
Jeh Pandole [2] bt Yuvraj Wadhwani [9/16] 11-7,12-10,11-5
BOYS U-15:
Tanay Punjabi [3/4] bt Aakash Gupta [1] 7-11,11-3,11-9,11-9
Deepak Mandal [3/4] bt Athrva Yadav [2] 11-3,11-3,11-4
BOYS U-17:
Rahul Baitha [1] bt Shloke Sahay [5/8] 11-7,11-9,12-10
Aryan Parekh [2] bt Utkarsh Baheti [3/4] 11-9,11-6,12-10
BOYS U-19:
Yohann Surti [1] bt Aman Kumbhani [5/8] 10-12,11-4,11-5,11-3
Rutvik Rau bt Sandeep Paswan [2] 11-6,6-11,11-9,17-15
GIRLS U-11:
Tiana Parasrampuria [1] bt Aleya Masand [3/4] 11-3,11-6,11-3
Kriyaa J bt Sharon Jeffy Doss [3/4] 11-9,11-6,11-9
GIRLS U-13:
Aasya Patel [3/4] bt Kaavya Bansal [1] 11-4,11-4,11-5
Yuvna Gupta [2] bt Saisha Gupta [3/4] 11-6,11-8,11-6
GIRLS U-15:
Avani Nagar [3/4] bt Aishwarya Khubchandani [1] 11-8,11-6,11-8
Yoshna Singh [2] bt Anannya Morey [3/4] 11-7,11-4,11-5
GIRLS U-19:
Navmi Sharma bt Diya Sanghi [1] 11-1,11-4,11-3
Aishwarya Bhattacharya [2] bt Bhavna Goyal [3/4] 11-1,11-3,11-2

QUARTERFINALS:
BOYS U-23:
Abhishek Agarwal [1] Walkover Nilesh Pal [5/8]
Akhilesh Yadav [5/8] bt Sudharsannam Iyyandurai [3/4] 11-6,10-12,11-6,11-5
Puneet Pareek [3/4] bt Mehul Kumar 11-6,13-11,11-5
Aishwary Singh [2] bt Vishal Yadav [5/8] 11-5,11-5,11-9
BOYS U-11:
Aditya Chandani [1] Bt Ekambir Singh [5/8] 11-8,9-11,11-8,11-8
Vivaan Bhatia [3/4] bt Adhish Kancharla [5/8] 16-14,11-3,12-10
Sandhesh Pr [3/4] bt Aimaan Zakaria [5/8] 11-6,11-7,11-6
Siddhant Rewari [2] bt Ayaan Vaziralli [5/8] 11-6,9-11,9-11,13-11,16-14
BOYS U-13:
Shreyas Mehta [1] bt Mihit Mahale [9/16] 11-6,11-2,11-3
Vivaan Shah [3/4] bt Om Semwal [5/8] 11-9,6-11,13-11,11-9
Yuvraj Wadhwani [9/16] bt Paarth Ambani [3/4] 13-11,3-11,11-9,11-4
Jeh Pandole [2] bt Sunny Yadav [9/16] 12-10,9-11,10-12,12-10,11-4
BOYS U-15:
Aakash Gupta [1] Bt Aryan Khandelwal [5/8] 11-9,8-11,3-11,11-5,11-8
Tanay Punjabi [3/4] bt Mohit Bhatt [5/8] 11-5,11-8,11-4
Deepak Mandal [3/4] bt Yash Dhairyawan [5/8] 11-6,11-9,11-2
Athrva Yadav [2] bt Arman Darukhanawalla [5/8] 11-7,11-9,11-8
BOYS U-17:
Rahul Baitha [1] bt Rishabh Chaudhary [5/8] 11-3,11-7,11-4
Shloke Sahay [5/8] bt Suraj Chand [3/4] 11-8,14-12,6-11,14-12
Utkarsh Baheti [3/4] bt Avinash Yadav [5/8] 11-4,11-6,11-9
Aryan Parekh [2] bt Vedant Ambani [5/8] 11-4,11-6,11-4
BOYS U-19:
Yohann Surti [1] bt Bhavik Phulpagar [5/8] 11-2,11-6,7-0 Retired
Aman Kumbhani [5/8] bt Simranjit Singh [3/4] 11-4,11-5,11-2
Rutvik Rau bt Pradeep Chaudhary [3/4] 11-4,11-6,11-9
Sandeep Paswan [2] bt Anuj Unadkat [5/8] 11-2,11-6,11-5
GIRLS U-11:
Tiana Parasrampuria [1] bt Akanksha Gupta 11-0,11-4,11-2
Aleya Masand [3/4] bt Ipsa Mishra 8-11,11-6,11-4,12-10
Sharon Jeffy Doss [3/4] Walkover Aelina Shah
Kriyaa J / Nayna Taneja [2] Retired
GIRLS U-13:
Kaavya Bansal [1] bt Skandha Dogra [5/8] 11-7,11-1,11-1
Aasya Patel [3/4] bt Deepika Vinoth Kumar [5/8] 7-11,11-3,11-9,11-2
Saisha Gupta [3/4] bt Archita Singh [5/8] 11-5,11-2,11-3
Yuvna Gupta [2] bt Sakshi Karnani [5/8] 11-2,5-11,11-1,11-2
GIRLS U-15:
Aishwarya Khubchandani [1] bt Sarah Vethekar [5/8] 11-2,11-7,11-0
Avani Nagar [3/4] bt Rewa Bharma [5/8] 11-6,11-4,11-2
Anannya Morey [3/4] bt Anjali Semwal [5/8] 11-3,11-4,11-7
Yoshna Singh [2] bt Prashasti Mattas [5/8] 11-3,11-6,11-9
GIRLS U-19:
Diya Sanghi [1] bt Rani Gupta 11-5,7-11,12-10,11-5
Navmi Sharma bt Ira Gosavi [3/4] 11-6,11-2,11-6
Bhavna Goyal [3/4] bt Shrishti Nagar 11-5,11-5,11-8
Aishwarya Bhattacharya [2] bt Pranjali Sharma 11-5,11-7,11-4
   
 

4th Sunil Verma Memorial Open Squash Championship 2015

  At Jindal Squash Academy, Vashind : 2nd to 6th December 2015
All finals

Boys U-11 : Yuvraj Wadhwani [1] bt Ansh Tripathi [2] 11-6 11-5 10-12 12-10
Boys U-13 : Tanay Punjabi [1] bt Aakash Gupta [3/4] 11-4 11-7 11-7
Boys U-15 : Yash Fadte [1] bt Gautam Nagpal [3/4] 13-11 7-11 11-5 11-6
Boys U-17 : Rahul Baitha [1] bt Arman Jindal [3/4] 8-11 11-5 11-9 11-8
Boys U-19 : Ranjit Singh [1] bt Aishwary Singh [2] 10-12 11-7 11-6 11-6
Girls U-11 : Aasya Patel [1] bt Kaavya Bansal [5/8] 11-8 11-8 11-0
Girls U-13 : Aishwarya Khubchandani [2] bt Sarah Vethekar [3/4] 11-2 11-5 11-4
Girls U-15 : Yoshna Singh [5/8] bt Aryaa Ogale [2] 6-11 7-11 11-5 11-7 11-8
Girls U-17 : Navmi Sharma bt Abhilasha Bhasin [3/4] 11-5 11-9 11-2

For more results click here
   
 

3rd Sunil Verma Memorial Open Squash Championship 2014

  At Jindal Squash Academy, Vashind : 27th - 30th November 2014
  All Finals:
GIRLS U–11 :
Yuvna Gupta bt N Mounisha 9-11, 11-5, 11-3, 3-11, 11-8
GIRLS U-13: Aryaa Ogale bt Jannia Singh 12-10, 11-9, 11-8
GIRLS U-15: Diya Joukani bt Akanksha Rao 11-6, 11-5, 12-10
GIRLS U-17: Aishwarya Bhattacharya bt Koel Shankar 11-4, 11-5, 11-7
BOYS U–19: Aishwarya Singh bt Yohan Darius Pandole 11-6, 4-11, 11-8, 9-11, 12-10
BOYS U-17: Adhitya Raghavan bt Sandeep Paswan 11-2, 11-6, 11-8
BOYS U–15 : Rahul Bitha bt Aryan Parekh 11-6, 8-11, 7-11, 11-4, 11-9
BOYS U–13 : Deepak Mandal bt Advait Adik 7-11, 11-8, 11-5, 11-3
BOYS U–11 : Shreyas Mehta bt Jay Vaknalli 11-3, 11-7, 11-5


All Semifinals:

GIRLS U – 11 :
Yuvna Gupta bt Archita Singh 11-5, 11-8, 11-2
N Mounisha bt Nandini Kuchhal 9-11, 11-6, 11-1, 11-2
GIRLS U-13:
Jannia Singh bt Megha Bhatia 11-9, 14-12, 11-5
Aryaa Ogale bt Ananya Dabke 11-4, 14-12, 9-11, 11-7
GIRLS U-15:
Akanksha Rao bt Abhilasha Bhasin 11-2, 11-7, 11-4
Diya Joukani bt Amita Gondi 8-11, 13-11, 8-11. 13-11, 11-5
GIRLS U-17:
Aishwarya Bhattacharya bt Simran Nagpal 11-2, 11-6, 11-2
Koel Shankar bt Riddhi Sampat 11-8, 11-4, 9-11, 6-11, 11-7
BOYS U – 19
Aishwarya Singh bt Raghuvir Reddy 11-1, 11-7, 11-5
Yohan Darius Pandole bt Puneet Pareek 8-11, 11-8, 11-8, 11-9
BOYS U – 15
Aryan Parekh bt Jairaj Singh 11-3, 11-5, 11-8
Rahul Baitha bt Pranav N Visvesh 4-11, 11-13, 11-3, 11-8, 11-3
BOYS U -17:
Adhitya Raghavan bt Chaitanya Shah 11-7, 11-6, 7-11, 11-7
Sandeep Paswan bt Aryaman Adik 11-3, 11-13, 11-3, 11-3
BOYS U – 13
Advait Adik bt Shreemann Raghavan 11-4, 11-5, 11-5
Deepak Mandal bt Tejas Chawla 11-6, 11-8, 9-11, 11-11, 11-4
BOYS U – 11
Shreyas Mehta bt Parth Ambani 11-4, 11-6, 11-4
Jay Vaknalli bt Parthiv N Yagnesh 8-11, 11-5, 11-8, 9-11, 11-8

All Quarterfinals:
GIRLS U–11 :
Yuvna Gupta bt Kaavya Bansal W/O
Archita Singh bt Skandha Dogra 11-8, 11-6, 11-7
Nandini Kuchhal bt Saisha Gupta 11-6, 11-7, 13-11
N Mounisha bt Ishti Mehta 11-1, 11-1, 11-0
GIRLS U-13:
Megha Bhatia bt Tina Lalchadani 11-4, 11-5, 11-4
Jannia Singh bt Ananya More 11-8, 11-8, 9-11, 11-6
Ananya Dabke bt Yoshna Singh 5-11, 11-4, 11-6, 11-4
Aryaa Ogale bt Avani Nagar 7-11, 11-9, 11-8, 11-5
GIRLS U-15:
Akanksha Rao bt Bhavna Goyal 11-7, 11-4, 11-0
Abhilasha Bhasin bt Alista Vora w/o
Amita Gondi bt Ira Gosavi 11-1, 11-3, 11-7
Diya Joukani bt Aariya Patel 11-8, 11-36, 11-6
GIRLS U-17:
Aishwarya Bhattacharya bt Tanishka Sachidanand w/o
Simran Nagpal bt Shristri Nagar 12-10, 11-8, 13-11
Koel Shankar bt Diya Sanghi 11-5, 11-4, 11-9
Riddhi Sampat bt Tamanna Tamanna w/o
BOYS U – 19
Aishwarya Singh bt Devchand Rai 11-2, 11-3, 11-1
Raghuvir Reddy bt Masood Ullah 11-5, 11-3, 11-2
Puneet Pareek bt Akshilesh Yadav 12-10, 11-8, 11-7
Yohan Darius Pandole bt Harshvardhan Wadhwa 11-7, 6-11, 11-9, 11-7
BOYS U -17:
Adhitya Raghavan bt Aman Kumbhani 11-7, 11-4, 11-7
Chaitanya Shah bt Pranay Jain 12-10, 14-12, 11-4
Sandeep Paswan bt Yohan Surti 12-10, 11-7, 11-4
Aryaman Adik bt Pintoo Rai 11-3, 11-4, 11-4
BOYS U – 15
Aryan Parekh bt Raunak Advani 11-5, 11-4, 12-10
Jairaj Singh bt Gautam Nagpal 11-7, 11-5, 12-10
Rahul Baitha bt Arman Jindal 11-7, 11-8, 11-6
Pranav N Visvesh bt Avinash Yadav 4-11, 11-13, 11-3, 11-8, 11-3
BOYS U – 13
Advait Adik bt Arman Darukhanwala 11-6, 11-4, 11-3
Shreemann Raghavan bt Aakash Gupta 11-9, 11-9, 14-12
Deepak Mandal bt Yash Dhairyawan 11-5, 12-10, 11-8
Tejas Chawla bt Vishal Rjabhar 11-2, 11-4, 11-1
BOYS U – 11
Quarterfinals:
Shreyas Mehta bt Vivaan Shah 11-5, 11-4, 11-3
Parth Ambani bt Sunny Yadav 11-6, 11-2, 11-3
Parthiv N Yagnesh bt Rohan Arya Gondi 14-12, 11-9, 11-5
Jay Vaknalli bt Om Semwal 11-5, 11-9, 11-7
   
 

2nd Sunil Verma Memorial Open Squash Championship 2013

  From 27th September to 1st October 2013, At Jindal Squash Academy, Vashind
   
   
  B U-11 :
Winner :
Arman Darukhanawalla [2] BT Yash Salunkhe [1] 9-11,11-6,8-11,11-9,11-8
3/4th place : Athrva Yadav [3/4] BT Mohit Bhatt [3/4] 11-4,11-4,11-6

B U-13
Winner : Pranav N Visvesh [1] BT Shlok Makhija [2] 9-11,7-11,11-7,11-5,11-2
3/4th place : Prithvi Singh Sindhu [5/8] BT Shloke Sahay [5/8] 11-5,10-12,11-7,8-11,11-7

B U-15
Winner : Aman Kumbhani [2] BT Rahul Baitha [1] 13-11,12-10,11-6
3/4th place : Aayaan Bery [9/16] BT Vedant Garg [9/16] 6-11,11-5,11-8,11-7

B U-17
Winner : Yohan Pandole [2] BT Aishwary Singh [1] 11-8,12-10,6-11,11-7
3/4th place : Sandeep Paswan [3/4] BT Yohann Surti [3/4] 5-11,11-5,8-11,11-9,11-9

B U-19
Winner : Rajat Sharma [5/8] BT Shravan Kaul [1] 8-11,11-8,11-2,11-7
3/4th place : Akhilesh Yadav [3/4] BT Anshul Goyal 11-3,9-11,5-11,11-8,12-10

G U-11
Winner : Avani Nagar [1] BT Sarah Vethekar [3/4] 11-0,11-5,11-1
3/4th place : Sunita Patel [5/8] BT Tina Lalchandani [2] 11-7,11-7,11-0

G U-13
Winner : Aryaa Ogale BT Ananya Dabke 11-6,12-10,11-4
3/4th place : Anannya Morey [1] BT Bhavna Goyal 11-6,11-4,11-8

G U-15
Winner : Aakanksha Rao [1] BT Shrishti Nagar [5/8] 11-5,11-2,18-16
3/4th place : Janvi Rathore [3/4] BT Ananya Vir [3/4] 13-11,11-8,8-11,12-14,11-7

G U-19
Winner : Urwashi Joshi BT Aishwarya Nambiar 11-6,12-10,11-4
3/4th place : Varsha Pandey BT Kamlesha Rajput 12-10,11-9,11-4
   
   
 

1st Sunil Verma Memorial Open Squash Championship 2013

  From 18th to 20th January 2013, At Jindal Squash Academy, Vashind
    
   
 

All Finals :

Boys U-11 : Neel Joshi bt Tanay Punjabi 11-7,11-3,9-11,11-9
Boys U - 13 : Rahul Baitha bt Rutvik Rau 11-8,11-8,11-8
Boys U - 15 : Sandeep Paswan bt Yohann Surti 12-10,11-13,7-11,11-7,11-8
Boys U - 17 : Aishwary Singh bt Akhilesh Yadav 12-10,11-7,11-13,11-6
Boys U - 19 : Abhishek Agarwal bt Tushar Kothari 11-5,12-10,11-13,11-1
Girls U - 11 : Ananya Morey bt Avani Nagar 2-11,11-9,4-11,11-9,11-8
Girls U - 13 : Aakansha Rao bt Abhilasha Basin 11-8,11-9,11-8
Girls U - 15 : Jay Pandey bt Shrishti Nagar 11-8,9-11,11-4,11-8
Girls U - 19 : Urwashi Joshi bt Nikita Joshi 11-6,11-4,7-11,11-9
Mix U - 9 : Uday Pandey bt Sharan Punjabi 12-10,8-11,11-9,12-14,11-5

 

Semifinals:

Boys Under –11
Tanay Punjabi bt Mohit Bhatt 11-2, 11-1, 11-1
Neel Joshi bt Vishal Rajbhar 11-7, 11-0, 11-0
Boys Under –13
Rahul Baitha bt Ansh Punjabi 11-5, 11-7, 11-4
Rutvik Rao bt Ansh Shetty 9-11, 12-10, 10-12, 11-9, 11-4

Boys Under –15
Yohann Surti bt Aman Kumbhani 11-4, 11-6, 11-7
Sandeep Paswan bt Ajith Sharma 6-11, 11-7, 11-7, 11-7

Boys Under –17
Akhilesh yadav bt Siddhanth Iyer 11-9, 13-11, 11-7
Aishwarya Singh bt Puneet Pareek 11-9, 11-7, 11-7

Boys Under –19 
Tushar Sahani bt Anshul Goyal 11-8, 11-4, 8-11, 3-11, 4-11
Abhishek Agarwal bt Basant Singh 16-14, 11-9, 11-9
Girls Under –11
Avani Nagar bt Sunita Patel 11-1, 11-4, 11-5
Ananya Morey bt Shreya Bhadalkar 11-1, 11-3, 11-7
Girls Under - 13
Aakansha Rao bt Shikha goyal  11-0,11-0,11-1
Abhilasha Basin bt Bhavna Goyal
  11-1,11-4,11-2
Girls Under – 15
Shristi Nagar bt Bhavna Yadav 11-1, 11-3, 11-1
Jaya Pandey bt Aditi Makhija 11-4, 11-4, 11-2
Girls Under –19
Nikita Joshi bt Aditi Makhija 11-0, 11-1, 11-1
Urvashi Joshi bt Jaya Pandey 11-6, 12-10, 11-6
Mixed Under 9
Sharan Punjabi bt OM Semwal 11-3, 11-1, 11-2
Uday Pandey bt Sunny Yadav 13-11,9-11,11-7,12-14,11-4

Quarterfinals:

Boys Under - 11
Vishal Rajbhar bt Aakash Gupta 11-9,12-10,12-10

Neel Joshi W/O Ayaan Desai
Mohit Bhatt bt Prince Yadav 11-3,11-2,11-4
Tanay Punjabi bt Varun Vyawahare 11-1,11-1,11-2

Boys Under – 13
Ansh Punjabi bt Ansh bharganwar 8-11, 11-5, 11-7, 11-8
Rutvik Rao bt Vivaan Jaiskishan 8-11, 6-11, 11-5, 11-7, 11-8
Ansh Shetty bt Shlok Makhija 11-3, 11-5, 11-3
Rahul Baitha
  bt Yohan Poncha 11-4, 11-4, 11-4

Boys Under –15
Yohann Surti bt Rupesh parmar 11-5, 11-3, 11-9
Ajith Sharma bt Chaitanya Shah 12-10, 5-11, 11-7, 17-15
Aman Khumbhani bt Pranay Jain 11-6, 11-2, 11-8
Sandeep Paswan bt Saurav Lekhwar 11-6, 11-5, 11-8
Boys Under- 17
Akhilesh Yadav bt Shivam Sharma 11-5, 9-11, 11-8, 11-4
Aishwarya Singh bt Raghuvir Reddy 11-5, 11-6, 11-4
Siddhanth Iyer bt Nilesh Pal 11-8, 11-9, 11-2
Puneet parekh bt Nikhil Makhija 11-7, 11-5, 11-9
Boys Under –19
Tushar Kothari bt Jagannath Kuyte 11-1, 11-7, 11-3
Anshul Goyal bt Devchand Rai 11-4, 11-6, 11-5
Abhishek Agarwal bt Virendra Chand 11-5, 11-1, 11-5
Basant Singh bt Vishal Yadav 7-11, 11-4, 13-11, 11-5

Girls Under –11
Sunita Patel bt Nishima Yadav 9-11, 11-9, 11-3, 11-4
Shreya Bhadalkar bt Tina Lal 11-2, 11-0, 11-3
Avani Nagar bt Yoshna Singh 11-4, 11-8, 11-5
Anannya Morey bt Aishwarya Khubchandani
  11-6,11-8,11-7
Girls Under –13
Bhavana Goyal bt Amrita Chaudhary 11-2, 11-2, 11-1
Shikha Goyal bt Preeti Pareek  11-3,11-4,11-3
Aakansha Rao bt Nitu Kushwa  11-1,11-1,11-0
Girls Under –15
Aditi Makhija bt Pooja Yadav 11-3, 11-3, 11-0
Bhavana Yadav bt Kajal Bind 11-4, 11-2, 11-3
Girls Under –19
Urvashi Joshi w/o Diksha Dudia
Nikita Joshi bt Kamlesha Rajput 11-1, 11-0, 11-2
Jaya Pandey bt Srishti Nagar 11-3, 11-6, 11-9
Aditi Makhija bt Varsha Pandey 11-9,12-10,11-9

MIX Under –9
Om Semwal bgt Anuj Singh 11-4, 11-6, 11-7  
Sunny Yadav W/O Siddhanth Singh
Uday Pandey bt Anush Kar 11-5, 11-9, 9-11