ISP Squash
 
PUNE SQUASH RESULTS
  
   
            The Poona Club Squash Open
 

At Pune : 12/5/2024

FINALS:

MENS OPEN:
Suraj Chand [1] bt Diwakar Singh [3/4] 11-3,11-1,11-5

WOMENS:
Aradhya Porwal [3/4] bt Sunita Patel [1] 11-8,11-8,3-11,11-6

MENS OVER 65:
Vijay Jaini [1] bt Kishan Lal [3/4] 10-12,11-3,11-1,12-10

MENS OVER 60:
Ajay Kohli [3/4] bt Ashun Bahl [3/4] 11-7,12-10,9-11,11-7

MENS OVER 55:
Inderjeet Singh [2] bt Raj Dubey [5/8] 4-11,11-6,11-5,11-2

MENS OVER 50:
Vikas Nayar [3/4] bt Sanjay Rajpal [1] 9-11,11-1,13-11,11-8

MENS OVER 45:
Benjamin Nedarapalli bt Ranvir Singh [5/8] 5-11,11-5,11-8,11-4

MENS OVER 40:
Paul Ipe [2] bt Sanjay Pawar [1] 11-9,9-11,11-3,1-11,11-3

MENS U-35:
Sandeep Jangra [3/4] bt Arjun Agnihotri [1] 11-6,11-3,11-1

BOYS U-19:
Priyanshu Kumar [3/4] bt Udit Mishra [9/16] 11-8,15-13,11-3,11-5

GIRLS U-19:
Shameena Riaz [2] bt Rudra Singh 11-8,11-9,12-10

BOYS U-17:
Shiven Agarwal bt Dev Sharma [1] 11-8,11-2,8-11,13-11

GIRLS U-17:
Karina Phipps [2] bt Eesha Shrivastava [5/8] 11-9,9-11,11-5,11-5

BOYS U-15:
Hridhaan Shah [1] bt Agastya Bansal [2] 11-3,12-10,7-11,11-6

GIRLS U-15:
Aarika Mishra [1] bt Saanvi Kalanki [2] 13-15,11-8,12-10,11-7

BOYS U-13:
Dhruv Bopana [1] bt Fareed Andrabi [2] 11-8,19-17,11-8

GIRLS U-13:
Anika Kalanki [1] bt Arnaa Dwivedi [3/4] 11-2,9-11,11-7,7-11,11-8

BOYS U-11:
Dhairya Gogia [1] bt Thanuj Reddy Puli [2] 11-7,9-11,11-9,11-6

GIRLS U-11:
Shanaya Parasrampuria [1] bt Aadhya Grover [2]11-8,12-10,11-6


SEMIFINALS:
MENS OPEN:
Suraj Chand [1] bt Om Semwal [3/4] 11-5,11-6,11-1
Diwakar Singh [3/4] bt Ranjit Singh [5/8] 11-5,12-10,11-1

WOMENS:
Sunita Patel [1] bt Rani Gupta [3/4] 11-7,11-2,11-0
Aradhya Porwal [3/4] bt Ananya Pandey [2] 11-6,11-5,11-7

MENS OVER 65:
Vijay Jaini [1] bt Shashi Gupta [3/4] 11-4 Retired
Kishan Lal [3/4] bt Lalit Kumar Agnihotri [2] 11-6,11-7,11-9

MENS OVER 60:
Ashun Bahl [3/4] bt Deepak Moolani [1] 11-7,10-12,13-11,8-11,12-10
Ajay Kohli [3/4] bt Sriram Rao [2] 11-8,5-11,11-5,11-1

MENS OVER 55:
Raj Dubey [5/8] bt Pradeep Kumar Nair P 11-7,11-7,6-11,7-11,11-7
Inderjeet Singh [2] bt Jitendra Bagre 9-11,11-3,11-4,11-5

MENS OVER 50:
Vikas Nayar [3/4] bt Yudhvir Katoch 11-7,11-8,11-6

MENS OVER 45:
Benjamin Nedarapalli bt Hemant Nadkarni [1] 11-8,11-5,1-11,11-5
Ranvir Singh [5/8] bt Praveen Murthy [2] 11-6,11-7,11-9

MENS OVER 40:
Sanjay Pawar [1] bt Sandeep Subramanya [3/4] 11-6,11-8,11-6
Paul Ipe [2] bt Abishek Laxminarayan [3/4] 11-8,11-4,11-6

MENS U-35:
Arjun Agnihotri [1] bt Sahaj Gulhati [5/8] 11-8,11-2,11-3
Sandeep Jangra [3/4] bt Prateek Chalia [2] 11-5,11-7,11-3

BOYS U-19:
Priyanshu Kumar [3/4] bt Siddhant Rewari [1] 11-8,11-9,3-11,11-6
Udit Mishra [9/16] bt Adeev Devaiah [9/16] 5-11,11-7,5-11,11-9,11-7

GIRLS U-19:
Rudra Singh bt Yashi Jain [3/4]11-2,11-6,11-2
Shameena Riaz [2] bt Khushi Jaspal [3/4] 11-5,11-6,11-2

BOYS U-17:
Dev Sharma [1] bt Purav Rambhia [5/8] 11-6,11-6,11-5
Purav Rambhia [5/8] bt Rahul Sanjay Balakrishnan [3/4]11-5,11-4,11-9

GIRLS U-17:
Eesha Shrivastava [5/8] bt Chhavi Saran [1] 11-6,11-9,11-3
Karina Phipps [2] bt Ananya Narayanan [3/4] 12-10,11-5,11-7

BOYS U-15:
Hridhaan Shah [1] bt Harshal Rana [3/4] 11-4,5-11,11-6,11-8
Agastya Bansal [2] bt Shreyansh Jha [3/4] 10-12,13-11,11-6,11-5

GIRLS U-15:
Aarika Mishra [1] bt Aahana Singh [5/8] 11-7,11-5,11-3
Saanvi Kalanki [2] bt D Nitiyasree [3/4] 11-5,11-7,11-6

BOYS U-13:
Dhruv Bopana [1] bt Advit Taneja 11-3,11-7,11-3
Fareed Andrabi [2] bt Dhruv Johri [3/4] 11-8,7-11,11-8,4-11,11-9

GIRLS U-13:
Anika Kalanki [1] bt Nehmat Nayar [9/16] 11-5,11-4,11-4
Arnaa Dwivedi [3/4] bt Vasundhara Nangare [2] 11-8,11-9,6-11,11-5

BOYS U-11:
Dhairya Gogia [1] bt Mohammed Toheedtanveer [3/4] 11-4,11-8,11-5
Thanuj Reddy Puli [2] bt Rishabh Shyam [3/4] 11-8,8-11,11-8,11-9

GIRLS U-11:
Shanaya Parasrampuria [1] bt Alia Kankaria [5/8] 11-9,1-11,4-11,13-11,11-4
Aadhya Grover [2] bt Aarna Pandey [5/8] 11-9,2-11,5-11,11-8,11-3


OUATERFINALS:
MENS OPEN :
Suraj Chand [1] bt Prithvi Singh [9/16] 11-8,11-4,3-11,11-7
Om Semwal [3/4] bt Jamal Sakib [5/8] 11-5,11-9,11-5
Diwakar Singh [3/4] bt Naveen Jangra [9/16] 12-10,14-12,11-6
Ranjit Singh [5/8] bt Vedant Patel [2] 11-6,11-6,6-11,11-9

WOMENS:
Sunita Patel [1] bt Chetana Jaiswal 11-5,11-6,11-3
Rani Gupta [3/4] bt Archita Banerjee 11-13,12-10,11-5,11-8
Aradhya Porwal [3/4] bt Mehak Gupta [5/8] 11-0,11-2,11-0
Ananya Pandey [2] bt Khushi Puranik [5/8] 11-5,14-12,10-12,4-11,11-4

MENS OVER 65:
Vijay Jaini [1] bt Ravikrishna Burla 11-3,11-6,11-13,11-8
Shashi Gupta [3/4] bt Praveen Rattan 11-7,11-6,11-6
Kishan Lal [3/4] bt Vaman Apte 12-10,11-5,11-3
Lalit Kumar Agnihotri [2] bt Deepak Dhanda 11-2,11-1,11-7

MENS OVER 60:
Ashun Bahl [3/4] bt Sajjan Tailor 11-9,11-5,11-5
Sriram Rao [2] bt Jayaprasad Nayar 11-4,11-7,11-5

MENS OVER 55:
Raj Dubey [5/8] bt Anil Mohite [1] 11-8,11-9,5-11,11-9
Pradeep Kumar Nair P bt Ajay Deep Sud [5/8] 11-5,11-7,11-5
Jitendra Bagre bt Ashish Kanoongo [5/8] 11-1,11-1,11-1
Inderjeet Singh [2] bt Ravi Shankar [5/8] 11-6,11-4,6-11,11-5

MENS OVER 50:
Sanjay Rajpal [1] bt Tarun Nauni [5/8] 12-10,11-9,6-11,11-7
Amit Chinai [3/4] bt Bharath Danam [5/8] 11-4,11-4,11-4
Vikas Nayar [3/4] bt Vinay Rauthan [9/16] 11-5,11-1,11-4
Yudhvir Katoch bt Avinash Bhavnani [2] 12-14,11-5,11-7,13-15,11-8

MENS OVER 45:
Hemant Nadkarni [1] bt Gautam Ratnabhas [5/8] 11-1,11-8,7-11,11-5
Benjamin Nedarapalli bt Rajiv Subramanian [9/16] 11-3,11-2,11-1
Ranvir Singh [5/8] bt Shantanu Patil [9/16] 11-4,11-6,11-2
Praveen Murthy [2] bt Rahul Mehta 11-4,11-1,11-4

MENS OVER 40:
Sanjay Pawar [1] bt Appachu Sk [9/16] 11-3,11-4,11-4
Sandeep Subramanya [3/4] bt Saurabh Sinha [5/8] 12-10,7-11,12-10,9-11,11-7
Abishek Laxminarayan [3/4] bt Praveen Srinivasan [5/8] 11-7,11-6,11-6
Paul Ipe [2] bt Harjinder Singh [5/8] 11-3,11-5,11-0

MENS U-35:
Arjun Agnihotri [1] bt Harshit Jain [5/8] 11-6,11-2,11-4
Sahaj Gulhati [5/8] bt Tejas Sakhare 11-8,11-6,11-5
Sandeep Jangra [3/4] bt Mahesh Kadam [5/8] 11-5,11-3,11-2
Prateek Chalia [2] bt Chiraag Khemani [5/8] 11-8,11-6,11-6

BOYS U-19:
Siddhant Rewari [1] bt Vivaan Bhatia [5/8] 12-10,11-8,11-4
Priyanshu Kumar [3/4] bt Teerth Jilka [9/16] 11-1,11-4,11-7
Udit Mishra [9/16] bt Arush Chatterjee [3/4] 8-11,11-8,4-11,11-6,11-9
Adeev Devaiah [9/16] bt Kushal Vir Singh [2] 10-12,6-11,11-6,11-5,11-6

GIRLS U-19:
Rudra Singh btReiva Nimbalkar [1] 11-6,11-2,11-8
Yashi Jain [3/4] bt Durga Hiru Paradhi 11-1,11-4,11-2
Khushi Jaspal [3/4] bt Howrah Bhanpurawala 11-7,11-2,11-5
Shameena Riaz [2] bt Diya Yadav 9-11,11-2,9-11,11-4,11-7

BOYS U-17:
Dev Sharma [1] bt Darsh Chaudhary [9/16] 11-7,11-4,12-10
Purav Rambhia [5/8] bt Rahul Sanjay Balakrishnan [3/4] 11-5,11-4,11-9
Priyaan Thakker [3/4] bt Ishaan Dabke [5/8] 11-8,2-11,11-7,11-3
Shiven Agarwal bt Ankit Patel [9/16] 11-3,11-7,11-7

GIRLS U-17:
Chhavi Saran [1] bt Aelina Shah 11-4,7-11,11-8,7-11,11-6
Eesha Shrivastava [5/8] bt Samairah Raj Bhandare [3/4] 11-3,11-0,11-6
Ananya Narayanan [3/4] bt Vyomika Khandelwal [5/8] 7-11,10-12,11-6,11-8,11-9
Karina Phipps [2] bt Saanvi Shree 11-9,11-2,11-7

BOYS U-15:
Hridhaan Shah [1] bt Aaditya Ghodke [5/8] 11-4,11-7,11-7
Harshal Rana [3/4] bt Joel Dhinakaran 14-12,11-5,5-11,7-11,11-8
Shreyansh Jha [3/4] bt Agastya Rajput [9/16] 11-7,11-8,11-8
Agastya Bansal [2] bt Aryaman Singh [5/8] 13-11,11-8,11-3

GIRLS U-15:
Aarika Mishra [1] bt Bria Sharma [5/8] 14-16,11-6,12-10,11-1
Aahana Singh [5/8] bt Drishti Pawar [3/4] 3-11,13-11,6-11,11-8,11-9
D Nitiyasree [3/4] bt Krsejal Mirra [5/8] 11-1,11-8,11-6
Saanvi Kalanki [2] bt Anoushka Johri [5/8] 11-5,11-3,11-2

BOYS U-13:
Dhruv Bopana [1] bt Reyansh Karia [5/8] 11-5,11-5,11-4
Advit Taneja bt Ruan Tadanki [5/8] 11-5,6-11,8-11,11-9,11-9
Dhruv Johri [3/4] bt Prabhav Bajoria [5/8] 13-11,11-3,11-8
Fareed Andrabi [2] bt Vinay Shinde [5/8] 11-3,11-6,11-6

GIRLS U-13:
Anika Kalanki [1] bt Kiara Gada [9/16] 11-3,11-4,11-4
Nehmat Nayar [9/16] bt Sanaita Singh [9/16] 11-6,11-9,13-15,5-11,11-6
Arnaa Dwivedi [3/4] bt Deepshika Thorat [9/16] 11-5,11-8,11-4
Vasundhara Nangare [2] bt Manya Sanghavi [5/8] 9-11,11-2,11-5,11-3

BOYS U-11:
Dhairya Gogia [1] bt Nirmay Chaudhary [9/16] 11-6,6-1, Retired
Mohammed Toheedtanveer [3/4] bt Ridaan Gupta 11-1,11-5,11-4
Rishabh Shyam [3/4] bt Prahlad Singh Majithia [5/8] 11-9,14-12,11-6
Thanuj Reddy Puli [2] bt Veer Shringi [5/8] 13-11,11-7,13-11

GIRLS U-11:
Shanaya Parasrampuria [1] bt Arunima Chaubey [9/16] 10-12,11-3,11-9,11-9
Alia Kankaria [5/8] bt Akshara Makhija [9/16] 11-4,8-11,5-11,11-9,11-5
Aarna Pandey [5/8] bt Isha Shelke [3/4] 11-9,11-7,19-17
Aadhya Grover [2] bt Avisha Agarwal [9/16] 11-5,11-7,11-2
 
            $3000 The Poona Club Squash Open, PSA Challenger Tour
 

At Pune : 12/5/2024

Suraj Chand and Urwashi Joshi takes the title

MEN'S Final:
[2] Suraj Kumar Chand (IND) bt [1] Ravindu Laksiri (SRI) 12-14, 11-8, 11-6, 12-10 (72m)

Semi-finals:
[1] Ravindu Laksiri (SRI) bt [WC] Diwakar Singh (IND) 11-3, 11-8, 12-10 (33m)
[2] Suraj Kumar Chand (IND) bt [3] Shamil Wakeel (SRI) 11-3, 11-4, 11-8 (25m)

Quarter-finals:
[1] Ravindu Laksiri (SRI) bt [6] Vedant Patel (IND) 11-9, 11-3, 11-4 (37m)
[WC] Diwakar Singh (IND) bt [4] Nevindu Lakman (SRI) 11-4, 11-5, 11-1 (18m)
[3] Shamil Wakeel (SRI) bt [7] Tuwin Nilakshana Herath (SRI) 11-2, 11-5, 11-2 (24m)
[2] Suraj Kumar Chand (IND) bt Arihant KS (IND) 13-11, 11-4, 11-6 (36m)

WOMEN'S Final:
[1] Urwashi Joshi (IND) bt Diya Yadav (USA) 11-9, 9-11, 11-8, 11-5 (27m)

Semi-finals:
[1] Urwashi Joshi (IND) bt [3] Anjali Semwal (IND) 11-9, 9-11, 11-8, 11-9 (28m)
Diya Yadav (USA) bt [2] Sunita Patel (IND) 11-8, 15-13, 11-6 (26m)

Quarter-finals:
[1] Urwashi Joshi (IND) bt [9/16] Aryaa Dwivedi (IND) 11-3, 11-6, 11-1 (14m)
[3] Anjali Semwal (IND) bt [7] Khushi Puranik (IND) 11-4, 11-5, 11-8 (16m)
Diya Yadav (USA) bt [9/16] Vyomika Khandelwal (IND) 11-5, 11-5, 11-4 (16m)
[2] Sunita Patel (IND) bt [5] Janet Vidhi (IND) 6-11, 11-8, 11-8, 11-3 (30m)
            MSA Maharashtra State Squash Closed Championship
 

At Pune : 30/12/2023

  FINALS:
MENS OPEN:
Aran Thawani [2] bt Arman Darukhanawalla [1] 11-9,11-7,15-13

WOMAN :
Rani Gupta [2] bt Mona Chauhan [3/4] 11-2,12-10,11-7

PRO COACH:
Rohit Kadam [1] bt Ganesh Kadam [2] 11-9,11-6,11-4

MENS OVER 65:
Kishan Lal [3/4] bt Lalit Kumar Agnihotri [1] 11-9,11-9,11-8

MENS OVER 55:
Ajay Deep Sud [3/4] bt Sriram Rao [2] 11-2,12-10,11-7

MENS OVER 45:
Ashish Mehta [5/8] bt Yudhvir Katoch [2] 11-9,12-10,10-12,7-11,11-9

MENS OVER 35:
Arun Sharma [1] bt Virendra Pawar 11-5,11-7,11-5

BOYS U-19:
Tanish Vaidya [1] bt Krish Kalkutki [3/4] 11-6,11-4,11-2

GIRLS U-19:
Howrah Bhanpurawala [2] Saanvi Sikka [1] 11-1,11-4,11-4

BOYS U-17:
Teerth Jilka [2] bt Shant Hingorani [3/4] 11-7,11-8,11-5

GIRLS U-17:
Aelina Shah bt Ashmira Baig 11-1,11-3,11-9

BOYS U-15:
Aaditya Ghodke [2] bt Agastya Rajput [1] 12-10,11-7,11-6

GIRLS U-15:
Drishti Pawar [1] bt Evana Gada [2] 11-7,11-8,11-9

BOYS U-13:
Divvij Dave [3/4] bt Vivaan Khanna [1] 11-8,11-5,7-11,10-12,11-8

GIRLS U-13:
Raayisha Naik [1] bt Kiara Gada [3/4] 11-2,11-1,11-5

BOYS U-11:
Dhruv Dubey [2] bt Rishabh Shyam [1] 11-9,11-5,12-10

GIRLS U-11:
Isha Shelke [2] bt Ruhi Lodha [1] 11-5,11-5,11-3


SEMIFINALS:
MENS OPEN:
Arman Darukhanawalla [1] bt Deerav Moolani [5/8] 11-8,11-5,11-7
Aran Thawani [2] bt Araash Mehta [3/4] 11-8,14-12,11-4

WOMEN:
Mona Chauhan [3/4] bt Sunayana Yellappa 11-1,11-2,11-3
Rani Gupta [2] bt Mehak Gupta [3/4] 11-3,11-5,11-5

PROCOACH:
Rohit Kadam [1] bt Vicky Gagat 11-6,11-4,11-7
Ganesh Kadam [2] bt Rohit Happe [3/4] 11-5,11-7,9-11,11-4

MENS OVER 65:
Lalit Kumar Agnihotri [1] bt Praveen Rattan [3/4] 11-4,9-11,11-7,11-2
Kishan Lal [3/4] bt Deepak Dhanda [2] 11-6,11-3,11-3

MENS OVER 55:
Ajay Deep Sud [3/4] bt Ashish Kanoongo [1] 11-3,11-0,11-2
Sriram Rao [2] bt Prakash Gupta 11-6,11-2,11-4

MENS OVER 45:
Ashish Mehta [5/8] bt Neetish Dalvi [5/8] 11-4,11-8,11-9
Yudhvir Katoch [2] bt Gautam Rege 11-6,11-3,11-4

MENS OVER 35:
Arun Sharma [1] bt Sandeep Arya [5/8] 11-8,11-4,11-7
Virendra Pawar bt Amit Gajria [3/4] 11-8,11-9,11-8

BOYS U-19:
Tanish Vaidya [1] bt Raaed Kotwal [3/4] 11-4,11-4,11-3
Krish Kalkutki [3/4] bt Pruthviraj Thombare 11-2,11-1,11-8

GIRLS U-19:
Howrah Bhanpurawala [2] bt Neha Shinde 11-1,11-2,11-4

BOYS U-17:
Shant Hingorani [3/4] bt Rishabh Goyal 11-6,11-4,11-2

GIRLS U-17:
Aelina Shah bt Eesha Shrivastava [1] 4-11,7-11,11-7,11-8,11-8
Ashmira Baig bt Mythily Sharma [2] 11-8,11-4,11-5

BOYS U-15:
Agastya Rajput [1] bt Shivenudeshi Udeshi [5/8] 11-1,11-7,11-8
Aaditya Ghodke [2] bt Aditya Mayur [5/8] 11-2,11-5,11-5

GIRLS U-15:
Drishti Pawar [1] bt Vasundhara Nangare 5-11,11-7,11-8,2-11,11-7
Evana Gada [2] bt Kuhu Parakh [3/4] 11-3,11-4,11-4

BOYS U-13:
Vivaan Khanna [1] bt Reyansh Karia [3/4] 11-6,11-8,11-9
Divvij Dave [3/4] bt Ayaan Arambhan [5/8] 11-1,11-4,11-0

GIRLS U-13:
Raayisha Naik [1] bt Kiara Gada [3/4] 11-2,11-1,11-5
Aradhana Tate bt Meethi Sharma 11-4,11-5,6-11,11-8

BOYS U-11:
Rishabh Shyam [1] bt Vedant Parekh [3/4] 11-2,11-6,11-2
Dhruv Dubey [2] bt Aaron Arambhan [3/4] 11-3,11-4,11-4

GIRLS U-11:
Ruhi Lodha [1] bt Saamya Agrawal 11-4,11-1,11-1
Isha Shelke [2] bt Aarna Rao 11-0,11-4,11-1


QUARTERFINALS:
MENS OPEN:
Arman Darukhanawalla [1] bt Maunil Vora [5/8] 11-1.11-6
Deerav Moolani [5/8] bt Divit Poojary [3/4] 11-4,11-7
Araash Mehta [3/4] bt Yash Kothari [5/8] 11-6,11-1
Aran Thawani [2] bt Ranvir Jaswal 11-2,11-6

WOMEN:
Mona Chauhan [3/4] bt Sejal Kadam 11-1,11-6
Rani Gupta [2] bt Sonali Anantkawlas 11-1,11-1

PROCOACH:
Rohit Kadam [1] bt Prashant Mohite 11-8,11-8
Vicky Gagat bt Trushant Tambe [3/4] 11-4,11-3
Rohit Happe [3/4] bt Tathagat Malhare 11-5,11-1
Ganesh Kadam [2] bt Arjun Puri 11-8,11-8

MENS OVER 65:
Lalit Kumar Agnihotri [1] bt Rajendra Rawat 11-2,11-2
Praveen Rattan [3/4] bt Col Manmohan Singh 11-3,11-4

MENS OVER 55:
Ajay Deep Sud [3/4] bt Naveen Sarawagi 11-1,11-3

MENS OVER 45:
Ashish Mehta [5/8] bt Sanjay Suri [3/4] 11-9,11-2
Gautam Rege bt Kurush Mistry [5/8] 11-8,11-4
Yudhvir Katoch [2] bt Shantanu Patil [5/8] 7-11,11-5,11-2

MENS OVER 35:
Arun Sharma [1] bt Dheeraj Tewani 11-7,11-6
Sandeep Arya [5/8] bt Amit Chopra [3/4] 11-7,9-11,11-6
Amit Gajria [3/4] bt Jaikrishna Mhaske [5/8] 13-11,11-7

BOYS U-19:
Raaed Kotwal [3/4] bt Sunil Vishvakarma 4-11,14-12,11-4
Krish Kalkutki [3/4] bt Sarvesh Nikam 11-1,11-7
Pruthviraj Thombare bt Harshad Jadhav 11-6.11-8

BOYS U-17:
Shant Hingorani [3/4] bt Krishnav Bubna 11-8,11-3
Teerth Jilka [2] bt Rudransh Badgujar 11-4,10-12,11-6

GIRLS U-17:
Aelina Shah bt Saee Kulkarni 11-1,11-1
Ashmira Baig bt Rucha Warale 5-11,11-6,11-3

BOYS U-15:
Agastya Rajput [1] bt Manav Bhanej [5/8] 11-6,11-3
Shivenudeshi Udeshi [5/8] bt Ayaan Dalal [3/4] 11-8,11-7
Aditya Mayur [5/8] bt Rohan Kejriwal [3/4] 11-4,11-5
Aaditya Ghodke [2] bt Indransh Singh Rakesh Badgujar [5/8] 11-9,11-4

GIRLS U-15:
Drishti Pawar [1] bt Saee Ijate 11-4,11-7
Vasundhara Nangare bt Anoushka Wani 11-1,11-0
Kuhu Parakh [3/4] bt Aaravi Raina 11-2,7-11,11-2
Evana Gada [2] bt Aarya Kadam 11-1,11-2

BOYS U-13:
Vivaan Khanna [1] bt Vidan Gupta 11-3,11-1
Reyansh Karia [3/4] bt Vivek Shinde [5/8] 11-8,11-6
Divvij Dave [3/4] bt Vinay Shinde [5/8] 11-7,11-9
Ayaan Arambhan [5/8] bt Swayam Jadhav 11-0,11-2

GIRLS U-13:
Raayisha Naik [1] bt Gargi Deodhagale 11-1,11-2
Kiara Gada [3/4] bt Aaliya Moorjani 11-4,11-1
Aradhana Tate bt Suramyaa Gupta 11-1,11-2

BOYS U-11:
Rishabh Shyam [1] bt Rayhaan Shah [9/16] 11-0,11-1
Vedant Parekh [3/4] bt Siddharth Mamania [5/8] 11-8,11-8

GIRLS U-11:
Ruhi Lodha [1] bt Treanna Laxmi 11-0,11-0
Saamya Agrawal bt Advitee Khandre 11-1,11-1
Aarna Rao bt Rishima Mahurkar [3/4] 11-7,12-10
Isha Shelke [2] bt Nupur Maini 11-7,11-3
            CSK ISQUASH OPEN 2023
 

At Pune : 17/12/2023

  FINALS:
MENS OPEN:
Vedant Patel [2] bt Prithvi Singh [3/4] 11-8,11-13,11-6,11-5

WOMEN:
Pooja Arthi R [5/8] bt Janet Vidhi [2] 11-3,11-5,13-15,8-11,11-8

MENS OVER 55:
Samir Khare [1] bt Inderjeet Singh [2] 11-5,14-12,10-12,2-11,11-9

MENS OVER 45:
Anuroop Talwar bt Tarun Nauni 6-11,11-4,11-6,9-11,11-9

MENS OVER 35:
Arjun Agnihotri [1] bt Ashish Keskar [2] 17-15,11-9,11-4

BOYS U-19:
Sandhesh Pr [2] bt Kushal Vir Singh [3/4] 11-6,11-4,11-8

GIRLS U-19:
Reiva Nimbalkar [1] bt Dhritih Kandpal [2] 7-11,11-7,12-10,11-7

BOYS U-17:
Rahul Sanjay Balakrishnan [1] bt Vansh Chandrakar [3/4] 11-7,3-11,11-6,11-4

GIRLS U-17:
Aradhya Porwal [3/4] bt Rudra Singh [1] 11-5,9-11,11-8,12-10

BOYS U-15:
Hridhaan Shah [1] bt Saharsh Shahra [3/4] 11-9,11-1,6-11,11-4

GIRLS U-15:
Riyansika Verma [1] bt Drishti Pawar [3/4] 11-4,11-4,11-5

BOYS U-13:
Swarit Patil [1] bt Vivaan Khanna [2] 11-8,8-11,11-9,11-9

GIRLS U-13:
Vasundhara Nangare [1] bt Arnaa Dwivedi [2] 11-8,11-4,11-9

BOYS U-11:
Aaditya Shah [1] bt Rishabh Shyam [3/4] 7-11,12-10,6-11,11-8,11-7

GIRLS U-11:
Shanaya Roy [1] bt Gargi Kadam [2] 11-7,8-11,11-3,11-6

SEMIFINALS:

MENS OPEN:
Prithvi Singh [3/4] bt Diwakar Singh [17/32] 11-5,11-9,11-4
Vedant Patel [2] bt Kanhav Nanavati [5/8] 11-4,11-7,6-2 Retired

WOMEN :
Pooja Arthi R [5/8] bt Sunita Patel [1] 11-3,11-4,11-9
Janet Vidhi [2] bt Unnati Tripathi [3/4] 11-8,9-11,11-9,11-9

MENS OVER 55:
Samir Khare [1] bt Ravi Shankar 11-9,11-9,2-11,11-6
Inderjeet Singh [2] bt Ajay Deep Sud 11-9,11-9,11-7

MENS OVER 45:
Tarun Nauni bt Hemant Nadkarni [3/4] 11-13,11-4 Retired
Anuroop Talwar bt Ashish Mehta [9/16] 11-3,11-3,11-1

MENS OVER 35:
Arjun Agnihotri [1] bt Saurabh Sinha [3/4] 11-6,11-2,11-3
Ashish Keskar [2] bt Sachin Ughade [5/8] 11-1,11-4,11-4

BOYS U-19:
Kushal Vir Singh [3/4] bt Meyyappan L [1] 8-11,11-7,11-1,6-11,11-8
Sandhesh Pr [2] bt Abhay S Vasudev [3/4] 13-15,11-2,11-7,11-7

GIRLS U-19:
Reiva Nimbalkar [1] bt Yashi Jain [3/4] 12-10,3-11,11-5,4-11,11-9
Dhritih Kandpal [2] bt Chazerina Benjamin [3/4] 11-4,12-10,11-13,11-4

BOYS U-17:
Rahul Sanjay Balakrishnan [1] bt Arjun Ramdas [3/4] 13-11,6-11,11-6,11-8
Vansh Chandrakar [3/4] bt Teerth Jilka [2] 6-11,11-7,11-9,11-1

GIRLS U-17:
Rudra Singh [1] bt Ishika Anand [5/8] 11-5,11-3,11-2
Aradhya Porwal [3/4] bt Chhavi Saran [2] 11-5,6-11,14-12,11-2

BOYS U-15:
Hridhaan Shah [1] bt Vivaan Srivastava [5/8] 11-9,11-6,11-2
Saharsh Shahra [3/4] bt Agastya Bansal [2] 11-5,10-12,11-6,11-7

GIRLS U-15:
Riyansika Verma [1] bt Aahana Singh [4] 11-4,11-2,11-4
Drishti Pawar [3/4] bt D Nitiyasree [2] 11-6,2-11,7-11,11-3,11-9

BOYS U-13:
Swarit Patil [1] bt Divvij Dave [3/4] 7-11,9-11,11-7,12-10,11-8
Vivaan Khanna [2] bt Sherbir Singh Poonia [5/8] 11-8,11-8,11-4

GIRLS U-13:
Vasundhara Nangare [1] bt Aashi Shah [3/4] 11-8,11-5,11-4
Arnaa Dwivedi [2] bt Dhriti Sharma [5/8] 11-8,11-0,11-8

BOYS U-11:
Aaditya Shah [1] bt Prahlad Singh Majithia [3/4] 11-5,11-2,11-3
Rishabh Shyam [3/4] bt Aadi Porwal [2] 11-9,11-9,11-1

GIRLS U-11:
Shanaya Roy [1] bt Riyaa Dalal [5/8] 11-7,11-6,11-4
Gargi Kadam [2] bt Dhriti Ganji [3/4] 11-8,11-6,11-7

QUARTERFINALS:

MENS OPEN:
Diwakar Singh [17/32] bt Chaitanya Shah [5/8] 8-11,11-9,11-9,11-4
Prithvi Singh [3/4] bt Om Semwal [5/8] 11-8,11-5,11-7
Kanhav Nanavati [5/8] bt Ravi Dixit [3/4] 6-11,9-11,11-7,11-7,13-11
Vedant Patel [2] bt Adarsh Banodha [5/8] 11-6,11-2,11-9

WOMEN :
Sunita Patel [1] bt Reiva Nimbalkar [5/8] 10-12,11-6,11-3,11-4
Pooja Arthi R [5/8] bt Chhavi Saran [3/4] 11-9,11-4,11-4
Unnati Tripathi [3/4] bt Aaryaa Vikram Nimbalkar 11-2,11-4,11-2
Janet Vidhi [2] bt Rani Gupta [5/8] 11-2,11-1,11-3

MENS OVER 55:
Ravi Shankar bt Sriram Rao [3/4] 11-1,11-4,11-9
Inderjeet Singh [2] bt Raj Dubey 11-6,11-4,8-11,11-2

MENS OVER 45:
Hemant Nadkarni [3/4] bt Vinay Rauthan [5/8] 11-7,9-11,11-5,11-7
Anuroop Talwar bt Bharath Danam [9/16] 11-8,11-1, 11-4
Ashish Mehta [9/16] bt Shantanu Patil [9/16] 6-11,13-11,11-3,11-4

MENS OVER 35:
Arjun Agnihotri [1] bt Mahesh Kadam [5/8] 11-6,11-3,11-4
Saurabh Sinha [3/4] bt Ajay Pawar [5/8] 11-5,9-11,11-9,11-5
Sachin Ughade [5/8] bt Yogesh Thube 11-9,11-6,7-11,11-6
Ashish Keskar [2] bt Harshit Jain 12-10,11-9,11-6

BOYS U-19:
Meyyappan L [1] bt Rudra Lakhani 11-9,11-4,11-0
Kushal Vir Singh [3/4] bt Vivaan Bhatia [5/8] 8-11,11-7,11-5,6-4 Retired
Abhay S Vasudev [3/4] bt Dishant Murjani 12-10,11-6,11-5
Sandhesh Pr [2] bt Joseph George 11-3,11-8,11-2

GIRLS U-19:
Reiva Nimbalkar [1] bt Aryaa Dwivedi 11-4,11-9,11-8
Dhritih Kandpal [2] bt Saanvi Sikka [5/8] 11-1,11-1,11-2

BOYS U-17:
Rahul Sanjay Balakrishnan [1] bt Neil Daga [5/8] 11-5,11-3,11-5
Arjun Ramdas [3/4] bt Darsh Chaudhary [5/8] 11-4,11-8,9-11,11-7
Vansh Chandrakar [3/4] bt Shravin Jain [5/8] 11-8,10-12,11-9,8-11,11-7
Teerth Jilka [2] bt Yash Sathe [5/8] 11-5,9-11,11-1,11-1

GIRLS U-17:
Rudra Singh [1] bt Aarika Mishra [5/8] 11-5,11-3,11-8
Ishika Anand [5/8] bt Shivali Bhosale [3/4] 11-6,11-4,11-6
Aradhya Porwal [3/4] bt Eesha Shrivastava [5/8] 11-7,11-5,11-9
Chhavi Saran [2] bt Mythily Sharma [5/8] 11-3,11-4,11-1

BOYS U-15:
Hridhaan Shah [1] bt Jinansh Jain [5/8] 11-6,11-8,11-6
Vivaan Srivastava [5/8] bt Kavanpal Kohli [3/4] 5-11,12-10,11-3,11-7
Saharsh Shahra [3/4] bt Atulit Tripathi [9/16] 11-4,11-7,11-5
Agastya Bansal [2] bt Agastya Rajput [5/8] 11-9,11-3,11-5

GIRLS U-15:
Riyansika Verma [1] bt Maira Ghosh 11-6,11-7,11-2
Aahana Singh [4] bt Tejomayee Nikam 11-1,11-0,11-2
Drishti Pawar [3/4] bt Evana Gada [5/8] 9-11,11-4,12-10,11-9
D Nitiyasree [2] bt Raadha Gurjar [5/8] 11-6,11-8,11-3

BOYS U-13:
Swarit Patil [1] bt Kanav Dalal [5/8] 11-6,11-3,11-4
Divvij Dave [3/4] bt Mudit Shah [9/16] 11-2,11-0,11-5
Sherbir Singh Poonia [5/8] bt Akshat Singhal [3/4] 11-8,11-6,8-11,11-8
Vivaan Khanna [2] bt Reyansh Karia [5/8] 11-5,11-9,11-9

GIRLS U-13:
Vasundhara Nangare [1] bt Tara Bhandare [5/8] 11-3,11-1,11-1
Aashi Shah [3/4] bt Sara Shekatkar [5/8] 11-4,11-5,11-1
Dhriti Sharma [5/8] bt Kiara Mehta 11-2,11-3,11-3
Arnaa Dwivedi [2] bt Kiara Gada [5/8] 11-5,11-4,11-6

BOYS U-11:
Aaditya Shah [1] bt Siddharth Mamania [9/16] 11-1,11-2,11-4
Prahlad Singh Majithia [3/4] bt Nirmay Chaudhary [9/16] 11-8,11-5,9-11,11-7
Rishabh Shyam [3/4] bt Veer Shringi [9/16] 11-8,11-6,11-3

GIRLS U-11:
Shanaya Roy [1] bt Isha Shelke 11-4,9-11,11-6,11-8
Riyaa Dalal [5/8] bt Akshara Makhija 11-6,11-9,8-11,13-11
Dhriti Ganji [3/4] bt Punika Rampuria 11-4,11-5,11-5
Gargi Kadam [2] bt India Karan Vadehra [5/8] 11-8,11-2,11-2
            NDA SQUASH TOURNAMENT OPEN 2023
 

At Pune : 17/09/2023

  FINALS:

MENS OPEN:
Chaitanya Shah bt Vaibhav Chauhan [1] 11-8,11-8,13-11

WOMENS:
Janet Vidhi [1] bt Aryaa Dwivedi [5/8] 11-5,11-2,11-4

MENS OVER 70:
Kishan Lal bt Sitaram Harihar [1] 11-7,11-2,11-4

MENS OVER 65:
vijay Jaini bt Lalit Kumar Agnihotri [2] 11-3,11-8,13-11

MENS OVER 55:
Saurabh Deokuliar [1] bt Inderjeet Singh 11-3,11-8,4-11,9-11,11-2

MENS OVER 50:
Anuj Kalia [2] bt Tarun Nauni 11-6,6-11,15-13,11-9

MENS OVER 45:
Benjamin Nedarapalli bt Varinder Singh [5/8] 11-8,8-11,11-9,11-9

MENS OVER 40:
Sanjay Pawar bt Manish Chavan [1] 11-7,11-4,8-11,11-4

MENS OVER 35:
Paul Ipe [1] bt Survesh Chauhan 11-3,11-7,12-10

SEMIFINALS:

MENS OPEN:
Vaibhav Chauhan [1] bt Nishkal Dwivedi 11-5,11-8,8-11,11-6
Chaitanya Shah bt Harsh Kumar [2] 11-7,3-11,6-11,11-3,11-4

WOMENS :
Janet Vidhi [1] bt Aishwaria Payyan [5/8] 11-1,11-2,9-11,11-8
Aryaa Dwivedi [5/8] bt Aelina Shah 11-8,11-13,11-8,7-11,11-9

MENS OVER 70:
Sitaram Harihar [1] bt Cherian Kurian 11-3,11-7,11-3
Kishan Lal bt Praveen Rattan [2] 11-2,11-4,11-2

MENS OVER 65:
Lalit Kumar Agnihotri [2] bt Deepak Dhanda 11-4,11-5,11-5
Vijay Jaini bt Ravikrishna Burla 11-8,11-9,6-11,11-6

MENS OVER 55:
Saurabh Deokuliar [1] bt Samir Khare [3/4] 11-9,11-7,11-5
Inderjeet Singh bt Deepak Moolani [2] 11-5,11-8,7-11,11-4

MENS OVER 50:
Tarun Nauni bt Ashish Mehta [1] 11-2,11-5,11-6
Anuj Kalia [2] bt Sanjay Suri [5/8] 11-0,11-3,12-10

MENS OVER 45:
Varinder Singh [5/8] bt Vinay Rauthan [3/4] 11-3,11-2,11-7
Benjamin Nedarapalli bt Navneet Narain 11-7,11-3,11-9

MENS OVER 40:
Manish Chavan [1] bt Praveen Srinivasan [5/8] 4-11,11-5,4-11,11-8,11-8
Sanjay Pawar bt Yogesh Thube [5/8] 11-5,11-5,11-5

MENS OVER 35:
Paul Ipe [1] bt Sandeep Arya 11-4,11-4,11-2
Survesh Chauhan bt Ajay Pawar 11-6,11-4,8-11,11-4

QUARTERFINALS:

MENS OPEN:
Vaibhav Chauhan [1] bt Sandeep Singh [5/8] 11-4,11-4,11-5
Nishkal Dwivedi bt Shaan Dalal [3/4] 11-6,11-5,11-3
Chaitanya Shah bt Kunal Singh [3/4] 11-7,8-11,11-2,7-11,11-6
Harsh Kumar [2] bt Raju Shingava 6-11,11-3,11-4,11-7

WOMENS :
Janet Vidhi [1] bt Sonali Philip [5/8] 11-2,11-3,11-5
Aishwaria Payyan [5/8] bt Bhoomica Cc [3/4] 4-1 Retired
Aryaa Dwivedi [5/8] bt Khushi Puranik [3/4] 9-11,11-2,11-7,11-9
Aelina Shah bt Reiva Nimbalkar [5/8] 11-7,8-11,11-4,11-8

MENS OVER 70:
Cherian Kurian bt Col Manmohan Singh 11-1,11-2,11-3

MENS OVER 65:
Ravikrishna Burla bt Vijay Gadekar 11-1,11-2,11-3

MENS OVER 55:
Inderjeet Singh bt Col Vikram Aditya [3/4] 11-5,12-10,11-5
Deepak Moolani [2] bt Ravi Shankar 11-4,11-8,7-11,7-11,11-8

MENS OVER 50:
Ashish Mehta [1] bt Ajay Mallapurkar [5/8] 11-6,11-6,11-9
Tarun Nauni bt Bharath Danam [3/4] 8-11,11-8,11-3,11-3
Sanjay Suri [5/8] bt Rohan Vaidya 11-3,11-4,11-7
Anuj Kalia [2] bt Vishal Jhunjhunwala [5/8] 11-6,11-7,11-7

MENS OVER 45:
Varinder Singh [5/8] bt Yudhvir Katoch [1] 3-11,11-1,11-4,11-9
Vinay Rauthan [3/4] bt Jeganraj Jeyaprakasam [5/8] 11-4,11-7,11-7
Navneet Narain bt Hemant Nadkarni [3/4] 6-11,11-8,11-5,8-11,12-10
Benjamin Nedarapalli bt Sudhakar Gaikwad 11-5,11-4,9-11,11-3

MENS OVER 40:
Manish Chavan [1] Rohit Mathur [5/8] 11-2,11-4,11-6
Praveen Srinivasan [5/8] bt Akalp Gupta [3/4] 11-1,11-1,11-8
Yogesh Thube [5/8] bt Saurabh Sinha [3/4] 11-9,6-11,11-8,5-11,11-9
Sanjay Pawar bt Priyatosh Dubey [5/8] 11-2,11-4,11-7

MENS OVER 35:
Paul Ipe [1] bt Amit Chopra [5/8] 11-2,11-3,11-5
Sandeep Arya bt Alaukik Kotecha 11-8,11-2,11-6
Ajay Pawar bt Dheeraj Tewani 11-6,11-8,11-3
Survesh Chauhan bt Chiraag Khemani [2] 3-11,11-4,10-12,11-9,11-4
            CSK PUNE OPEN SQUASH TOURNAMENT 2023
 

At Pune : 17/09/2023

  ALL FINALS:
BOYS U-19:
Nishkal Dwivedi [3/4] bt Meyyappan L [1] 11-5,11-3,11-7

BOYS U-17:
Aakash Kannan [1] bt Mitansh Jain [5/8] 11-5,13-11,11-9

BOYS U-15:
Hridhaan Shah [1] bt Lakshmana Harri [2] 11-4,11-4,11-7

GIRLS U-15:
Aarika Mishra [2] bt Eesha Shrivastava [1] 11-9,11-4,11-5

BOYS U-13:
Swarit Patil [1] bt Vivaan Khanna [2] 12-10,12-10,11-7

GIRLS U-13:
Goushika M [5/8] bt Krsejal Mirra [2] 11-4,14-12,11-4

BOYS U-11:
Mohammed Toheedtanveer [2] bt Rishabh Shyam [5/8] 13-11,8-11,13-11,8-11,11-9

GIRLS U-11:
Shanaya Roy bt Mahika Subramaniam [3/4] 11-2,11-9,6-11,11-3

BOYS U-9:
Aarav Kottapalli [1] bt Vedant Shinde [1] 11-2,11-3,11-7

GIRLS U-9:
Arna Pandey [2] bt Ariana Almoula 11-2,11-2,11-0

SEMIFINALS:
BOYS U-19:
Meyyappan L [1] bt Tanish Vaidya [5/8] 11-2,9-11,11-6,11-8
Nishkal Dwivedi [3/4] bt Tanay Kadam [5/8] 11-5,11-3,11-5

BOYS U-17:
Aakash Kannan [1] bt Teerth Jilka [3/4] 11-3,11-7,8-11,7-11,11-9
Mitansh Jain [5/8] bt Vedant Chheda [2] 11-9,11-7,7-11,11-6

BOYS U-15:
Hridhaan Shah [1] bt Agastya Rajput [5/8] 9-11,11-2,11-7,11-4
Lakshmana Harri [2]bt Shayon Roy [3/4] 11-5,11-8,11-7

GIRLS U-15:
Eesha Shrivastava [1] bt Drishti Pawar [5/8] 11-9,11-3,14-12
Aarika Mishra [2] bt Saanvi Shree [3/4] 11-13,11-4,9-11,13-11,11-3

BOYS U-13:
Swarit Patil [1] bt Ayaan Dalal [3/4] 11-4,11-5,11-4
Vivaan Khanna [2] bt Reyansh Karia [3/4] 11-8,11-8,11-7

GIRLS U-13:
Goushika M [5/8] bt Raayisha Naik [5/8] 11-6,11-5,11-2
Krsejal Mirra [2] bt Arnaa Dwivedi [3/4] 9-11,13-11,16-14,11-7

BOYS U-11:
Rishabh Shyam [5/8] bt Krishiv Mittal [1] 11-5,11-9,
Mohammed Toheedtanveer [2] bt Advait Kejriwal [3/4] 11-8,11-6,11-9

GIRLS U-11:
Shanaya Roy [1] bt Shanaya Parasrampuria [5/8] 8-11,11-8,11-2,11-2
Mahika Subramaniam [3/4] bt Gargi Kadam [2] 11-7,8-11,11-5 Retired

BOYS U-9:
Aarav Kottapalli [1] bt Haribala K 11-1,11-5,11-7
Vedant Shinde [3/4] bt Vishrut Arora [2] 9-11,6-11,11-8,11-7,11-8

GIRLS U-9:
Ariana Almoula bt Rishima Mahurkar [1] 11-5,6-11,11-3,11-0
Arna Pandey [2] bt Arwa Shelar 11-2,11-0,11-0

QUARTERFINALS:
BOYS U-19:
Meyyappan L [1] bt Rudra Lakhani [5/8] 11-6,11-9,11-3
Nishkal Dwivedi [3/4] bt Siddhant Rewari [5/8] 11-2,12-10,11-7
Tanay Kadam [5/8] bt Lakshya Motial [2] 11-9,8-11,11-9,9-11,11-8

BOYS U-17:
Aakash Kannan [1] bt Rudransh Badgujar [9/16] 11-6,11-2,11-3
Teerth Jilka [3/4] bt Jyotirmay Bhadech [9/16] 11-5,11-7,11-2
Mitansh Jain [5/8] bt Sheriar Mazda 11-4,11-0,11-0
Vedant Chheda [2] bt Arjun Morey [5/8] 11-4,11-7,11-3

BOYS U-15:
Hridhaan Shah [1] bt Dharshan K [5/8] 11-1,11-5,11-2
Agastya Rajput [5/8] bt Saransh Patil [9/16] 11-1,11-3,11-5
Shayon Roy [3/4] bt Rohan Kejriwal [5/8] 8-11,11-5,11-9,11-7
Lakshmana Harri [2] bt Aditya Mayur [9/16] 11-3,11-1,11-1

GIRLS U-15:
Eesha Shrivastava [1] bt Aaisha Khanyari 11-0,11-1,11-3
Drishti Pawar [5/8] bt Prithika Deb [3/4] 11-9,12-10,11-8
Saanvi Shree [3/4] bt Pujita Mohta [5/8] 11-2,11-4,11-8
Aarika Mishra [2] bt Bisman Lamba 11-2,11-0,11-3

BOYS U-13:
Swarit Patil [1] bt Aarav Pandey [9/16] 11-5,11-1,11-3
Ayaan Dalal [3/4] bt Vivek Shinde [5/8] 11-2,11-6,11-7
Reyansh Karia [3/4] bt Aaditya Shah 11-7,11-3,11-8
Vivaan Khanna [2] bt Kanav Dalal [5/8] 11-0,11-3,11-3

GIRLS U-13:
Goushika M [5/8] bt Vasundhara Nangare [1] 11-4,11-6,14-12
Raayisha Naik [5/8] bt Amaira Mehta [3/4] 11-9,11-7,14-12
Arnaa Dwivedi [3/4] bt Manya Sanghavi [5/8] 11-4,11-7,11-4
Krsejal Mirra [2] bt Kimaayra Jain [5/8] 11-2,11-3,11-1

BOYS U-11 :
Krishiv Mittal [1] bt Aaron Arambhan [5/8] 12-10,11-2,11-6
Rishabh Shyam [5/8] bt Aaravvenkat Kothapalli [3/4] 11-1,11-1,11-4
Advait Kejriwal [3/4] bt Siddharth Mamania [9/16] 11-5,11-2,11-4
Mohammed Toheedtanveer [2] bt Nirmaan Chamaria [5/8] 11-6,11-1,11-7

GIRLS U-11:
Shanaya Roy [1] bt Ruhi Lodha [5/8] 11-0,11-4,11-4
Shanaya Parasrampuria [5/8] bt Aeva Parekh [3/4] 10-12,11-8,11-6,11-9
Mahika Subramaniam [3/4] bt Riyaa Dalal [5/8] 11-6,3-11,11-8,11-5
Gargi Kadam [2] bt Aarna Pandey [5/8] 11-9,11-3,11-9

BOYS U-9:
Aarav Kottapalli [1] bt Viraj Jadhav 11-1,11-1,11-0
Haribala K bt Vivaan Ray 11-5,11-7,11-0
Vedant Shinde [3/4] bt Mantik Iyer 11-0,11-0,11-0
Vishrut Arora [2] bt Krishnav Paul 11-1,11-0,11-0
   
   
            MAHARASHTRA STATE CLOSED CHAMPIONSHIP
 

At Pune : 17/09/2022

  FINALS:
MENS OPEN:
Avinash Yadav [3/4] bt Parth Agarwal [1] 11-5,11-6,11-6

WOMENS :
Sunita Patel [1] bt Shreya Kolhe 11-1,11-11,1-1

MENS OVER 55:
Samir Khare bt Lalit Kumar Agnihotri 12-10,11-7,11-5

MENS OVER 45:
Vinay Rauthan [2] bt Ashun Bahl 11-1,11-8,11-7

MENS OVER 35:
Sanjay Pawar [1] bt Benjamin Nedarapalli 11-2,11-1,11-5

BOYS U-19:
Krish Dembla [3/4] bt Lakshya Motial [1] 11-4,11-2,8-11,11-9

GIRLS U-19:
Sakina Bhanpurawala [1] bt Aaryaa Vikram Nimbalkar [2] 11-3,11-3,11-3

GIRLS U-17:
Reiva Nimbalkar [2] bt Tisha Jasani [1] 11-1,10-12,4-11,11-7,11-9

BOYS U-17:
Adhish Kancharla [3/4] bt Arjun Somani [3/4] 10-12,11-1,11-9,11-3

GIRLS U-15:
Anika Dubey bt Karina Phipps [3/4] 13-11,12-10,3-11,2-11,11-9

BOYS U-15:
Hridhaan Shah bt Arjun Morey [3/4] 11-8,11-8,11-4

GIRLS U-13:
Drishti Pawar [1] bt Vasundhara Nangare 11-3,11-2,11-3

BOYS U-13:
Aaditya Ghodke [5/8] bt Harsh Joshi [5/8] 11-3,11-6,11-6

GIRLS U-11:
Manya Sanghavi [1] bt Gargi Kadam [2] 11-3,11-4,11-6

BOYS U-11:
Reyansh Karia [2] bt Burhan Bhanpurawala [1] 7-11,11-6,8-11,11-5,11-8


SEMIFINALS:
MENS OPEN :
Parth Agarwal [1] Walkover Mohit Bhatt
Avinash Yadav [3/4] Arsh Chadha [5/8] 11-3,11-7,12-10

WOMENS :
Sunita Patel [1] bt Mehak Gupta 11-4,11-2,11-0
Shreya Kolhe bt Tanvi Kodre [2] 11-3,11-7,11-5

MENS OVER 55:
Lalit Kumar Agnihotri walkover Deepak Joshi
Samir Khare Walkover Shiv Malhotra

MENS OVER 45:
Ashun Bahl bt Kabir Subedar [3/4] 11-7,11-5,13-11
Vinay Rauthan [2] bt Rohan Vaidya [3/4] 11-4,11-3,11-0

MENS OVER 35:
Sanjay Pawar [1] bt Arun Sharma [5/8] 11-8,11-9,11-4
Benjamin Nedarapalli bt Rahul Arora [3/4] 9-11,11-8,12-10,11-6

GIRLS U-19:
Sakina Bhanpurawala [1] bt Prini Jain 11-8,11-6,11-9
Aaryaa Vikram Nimbalkar [2] bt Sarita Fule 3-11 Retired

BOYS U-19:
Lakshya Motial [1] bt Prakash Aujhi 11-9,11-6,12-10
Krish Dembla [3/4] Walkover Pratinav Deb

GIRLS U-17:
Tisha Jasani [1] bt Ashmira Baig 11-3,11-2,11-1
Reiva Nimbalkar [2] bt Howrah Bhanpurawala 15-13,11-6,11-9

BOYS U-17:
Arjun Somani [3/4] bt Vivaan Ranka [1] 12-10,11-4,8-11,11-9
Adhish Kancharla [3/4] bt Siddhant Rewari [2] 11-4,11-6,11-1

GIRLS U-15:
Anika Dubey bt Rucha Warale 11-0,11-4,11-1
Karina Phipps [3/4] bt Aarika Mishra 11-5,11-6,11-3

BOYS U-15:
Arjun Morey [3/4] bt Ishaan Dabke [1] 11-7,7-11,11-7,11-8
Hridhaan Shah bt Hriday Rajani [3/4] 11-5,11-4,11-5

GIRLS U-13:
Drishti Pawar [1] bt Ira Kulkatni 11-0,11-3,11-2
Vasundhara Nangare bt Kimaayra Jain [2] 11-3,11-3,11-5

BOYS U-13:
Harsh Joshi [5/8] bt Divvij Dave [3/4] 13-15,9-11,11-8,11-9,11-3
Aaditya Ghodke [5/8] bt Agastya Rajput [2] 11-6,11-4,11-8

GIRLS U-11:
Manya Sanghavi [1] bt Sudhanjali Yadav [3/4] 10-12,16-14,11-4,11-7
Gargi Kadam [2] bt Devki Anand 11-3,11-5,11-7

BOYS U-11:
Burhan Bhanpurawala [1] bt Aaditya Shah [5/8] 11-6,11-8,11-6
Reyansh Karia [2] bt Dhruv Dubey 13-15,11-4,11-8,11-4


QUATERFINALS:
MENS OPEN:
Parth Agarwal [1] bt Rohit Happe 11-2,11-2
Mohit Bhatt bt Anshul Goyal 15-13,9-11,11-2
Avinash Yadav [3/4] Walkover Jainendra Bhandari
Arsh Chadha [5/8] bt Divit Poojary [2] 6-11,11-4,11-5

WOMENS :
Sunita Patel [1] bt Varsha Kumavat 11-1,11-1
Mehak Gupta bt Riteshree Mahidhar [3/4] 11-8,11-4
Shreya Kolhe bt Shubhra Seth [3/4] 6-11,11-8,11-7
Tanvi Kodre [2] bt Archana Gaikwad 11-8,11-5

MENS OVER 45:
Ashun Bahl bt Sanjay Suri [1] 11-3,11-5
Kabir Subedar [3/4] bt Ajay Mallapurkar 11-5,12-10
Rohan Vaidya [3/4] walkover Vijay Waghela
Vinay Rauthan [2] bt Yudhvir Yudhvir 11-8,7-11,11-8

MENS OVER 35:
Sanjay Pawar [1] bt Ranjith Bala 11-5,12-10
Arun Sharma [5/8] bt Amit Chopra 11-9,11-4
Rahul Arora [3/4] bt Saurabh Sinha [5/8] 9-11,11-5,11-5
Benjamin Nedarapalli bt Ravindra Navle 11-7,11-9

GIRLS U-19:
Prini Jain bt Priyanka Chabukswar 11-8,11-5
Sarita Fule bt Rudra Singh 11-5,5-1 Retired

BOYS U-19:
Lakshya Motial [1] bt Ayush Dagwar 11-1,11-4
Prakash Aujhi bt Aaviv Kanjilal [3/4] 11-9,6-11,11-4
Krish Dembla [3/4] bt Arya Bejalwar 11-3,11-4
Pratinav Deb bt Joseph George [2] 11-4,9-11,11-4

GIRLS U-17:
Ashmira Baig Walkover Sneha Khairnar
Howrah Bhanpurawala bt Alaika Prasad 11-2,11-0

BOYS U-17:
Vivaan Ranka [1] bt Siddharth Bhandari [5/8] 11-5,11-7
Arjun Somani [3/4] bt Tanish Vaidya [5/8] 11-8,10-12,11-9
Adhish Kancharla [3/4] bt Ayush Verma [5/8] 11-2,11-5
Siddhant Rewari [2] bt Avi Sharma [5/8] 11-2,11-4

GIRLS U-15:
Anika Dubey bt Eesha Shrivastava [1] 11-7,9-11,11-9
Rucha Warale bt Radhika Ijate 10-12,11-4,11-6
Karina Phipps [3/4] bt Gracy Janjani 11-1,11-0
Aarika Mishra bt Mahathi Subramaniam [5/8] 11-2,11-2

BOYS U-15:
Ishaan Dabke [1] bt Parth Shelke 11-5,11-4
Arjun Morey [3/4] bt Aatik Yadav [5/8] 11-9,11-5
Hriday Rajani [3/4] bt Aryan Sharma [5/8] 11-2,11-4
Hridhaan Shah bt Yash Sathe [2] 11-7,9-11,11-6

GIRLS U-13:
Ira Kulkatni retired Drishti Khatri
Vasundhara Nangare bt Aaravi Raina 11-6,2-0 Retired
Kimaayra Jain [2] bt Kimaayra Jain [2] 11-5,11-3

BOYS U-13:
Harsh Joshi [5/8] bt Swarit Patil [1] 13-11,11-7
Divvij Dave [3/4] bt Arnav Randery 14-12,11-1
Aaditya Ghodke [5/8] bt Vivaan Sagar [3/4] 13-11,11-4
Agastya Rajput [2] bt Shreyansh Jha [5/8] 11-5,11-8

GIRLS U-11:
Manya Sanghavi [1] bt Mahika Subramaniam [5/8] 11-7,14-12
Sudhanjali Yadav [3/4] bt Ruhi Lodha [5/8] 11-1,11-0
Devki Anand bt Isha Shelke 11-5,11-6
Gargi Kadam [2] Walkover Rianshi Verma [5/8]

BOYS U-11:
Burhan Bhanpurawala [1] bt Armaan Choudhary 11-2,11-5
Aaditya Shah [5/8] bt Krishiv Mittal 11-3,11-4
Dhruv Dubey bt Vivek Shinde 11-9,11-7
Reyansh Karia [2] bt Vinay Shinde 11-6,4-11,11-9
   
            CSK SQUASH OPEN 2022
 

At Pune : 03/07/2022

  FINALS:
MENS OPEN:
Suraj Chand [2] bt Jamal Sakib [1] 11-3,5-11,11-2,11-2

WOMENS :
Tanishka Jain [9/16] bt Janet Vidhi [5/8] 6-11,11-4,11-5,5-11,11-6

GIRLS U-19:
Navya Gupta [1] bt Deepika .V [5/8] 8-11,11-3,11-5,11-7

GIRLS U-17:
Nirupama Dubey bt Khushboo . 11-6,12-10,11-2

GIRLS U-15:
Akanksha Gupta [1] bt Rudra Singh [2] 8-11,12-10,11-7,11-8

GIRLS U-13:
Aarika Mishra [1] bt Kaashvi Mangal 11-6,11-9,11-6

GIRLS U-11:
Fabiha Nafees bt Ananya Ganesh [2] 11-4,11-8,11-5

BOYS U-19:
Arnaav Sareen bt Om Semwal [1] 11-5,11-5,11-5

BOYS U-17:
Avalokit Singh [2] bt Aditya Chandani 8-11,11-6,6-11,11-3,11-7

BOYS U-15:
Dev Sharma [2] bt Vedant Chheda [1] 13-15,11-5,11-8,11-6

BOYS U-13:
Saharsh Shahra [3/4] bt Lakshmana Harri [3/4] 11-6,9-11,12-10,6-11,11-7

BOYS U-11:
Fareed Andrabi [3/4] bt Burhan Bhanpurawala [5/8] 11-511-111-6

PROCOACH :
Sanjay Pawar [1] bt Suraj Bhatt [5/8] 11-7,4-11,11-7,11-5

MENS OVER 55:
Ashun Bahl [1] bt Inderjeet Singh 12-10,12-10,12-10

MENS OVER 45:
Hemant Nadkarni [3/4] bt Anil Bhagat 11-9,5-11,6-11,11-8,12-10

MENS OVER 35:
Ashish Keskar bt Paul Ipe [1] 11-8,9-11,14-16,11-9,11-2

SEMIFINALS:
MENS OPEN :
Jamal Sakib [1] bt Aryan Pratap Singh [5/8] 11-3,11-7,11-5
Suraj Chand [2] bt Arnaav Sareen 4-11,11-7,8-11,11-2,11-5

WOMENS:
Tanishka Jain [9/16] bt Deepika .V [5/8] 11-7,9-11,11-2,12-10
Janet Vidhi [5/8] bt Mithali Uttamchand [3/4] 11-4,6-11,11-6,12-10

GIRLS U-19:
Deepika .V [5/8] bt Khushi Puranik [5/8] 11-5,11-4,11-1
Navya Gupta [1] bt Khushi Jaspal [5/8] 11-5,11-4,11-1

GIRLS U-17:
Nirupama Dubey bt Nayna Taneja 11-4,5-11,5-11,11-4,13-11
Khushboo . bt Ambar Kaur Johal [2] 11-1,9-11,11-8,11-6

GIRLS U-15:
Akanksha Gupta [1] bt Samairah Raj Bhandare [9/16] 11-4,11-3,11-3
Rudra Singh [2] bt Pia Singh 8-11,11-4,11-5,11-6

GIRLS U-13:
Aarika Mishra [1] bt Drishti Pawar [3/4] 11-4,12-10,11-3
Kaashvi Mangal bt Saanvi Kalanki [3/4] 11-6,11-2,11-3

GIRLS U-11:
Fabiha Nafees bt Anika Kalanki [1] 11-3,11-7,11-8
Ananya Ganesh [2] bt Arnaa Dwivedi [9/16] 11-2,11-0,11-2

BOYS U-19:
Om Semwal [1] bt Lakshya Gwala [3/4] 11-3,11-3,11-9
Arnaav Sareen bt Aryan Pratap Singh [2] 11-5,11-7,11-5

BOYS U-17:
Aditya Chandani bt Arush Chatterjee [5/8] 11-5,11-7,6-11,8-11,11-6
Avalokit Singh [2] bt Sandhesh Pr [3/4] 17-15,7-11,11-9,7-1 Retired

BOYS U-15:
Vedant Chheda [1] bt Mitansh Jain [5/8] 11-6,11-3,12-10
Dev Sharma [2] bt Rahul Sanjay Balakrishnan [3/4] 11-9,11-6,11-8

BOYS U-13:
Saharsh Shahra [3/4] bt Hridhaan Shah [1] 11-8,12-10,11-6
Lakshmana Harri [3/4] bt Shrrinith S. Arun Subhas [2] 11-9,11-7,11-4

BOYS U-11:
Burhan Bhanpurawala [5/8] bt Sahil Waghamare [9/16] 11-6,11-5,2-11,11-6
Fareed Andrabi [3/4] bt Devansh Agrawal [2] 11-6,7-11,11-4,11-8

PROCOACH :
Sanjay Pawar [1] bt Dipesh Jadhav [3/4] 11-7,11-5,11-7
Suraj Bhatt [5/8] bt Dharmender Wenwal [2] 11-4,11-9,7-11,11-9

MENS OVER 55:
Ashun Bahl [1] bt Col Vikram Aditya [3/4] 11-7,13-11,11-5
Inderjeet Singh bt Ravikrishna Burla [3/4] 11-5,11-9,11-9

MENS OVER 45:
Anil Bhagat bt Sanjay Rajpal [1] 11-7,10-12,11-7,11-6
Hemant Nadkarni [3/4] bt Abheek Datta [2] 11-9,7-11,11-5,11-9

MENS OVER 35:
Paul Ipe [1] bt Amitpal Kohli 7-11,11-7,11-5,11-6
Manish Chavan bt Chiraag Khemani 11-9,8-11,11-7,7-11,11-8

QUARTERFINALS:
MENS OPEN :
Jamal Sakib [1] bt Adarsh Banodha [9/16] 13-11,11-6,11-9
Aryan Pratap Singh [5/8] bt Saurabh Kumar [9/16] 1-11,6-11,11-8,11-8,11-7
Arnaav Sareen bt Deepak Mandal 11-5,11-4,11-3
Suraj Chand [2] bt Naveen Jangra 11-6,11-5,11-5

WOMENS :
Deepika .V [5/8] bt Sunita Patel [1] 11-7,13-11,9-11,7-11,11-2
Tanishka Jain [9/16] bt Akanksha Gupta [9/16] 12-10,11-4,11-3
Mithali Uttamchand [3/4] bt Rudra Singh 11-6,9-11,11-4,11-9
Janet Vidhi [5/8] bt Rathika Suthanthira Seelan [2] 11-2,11-6,12-10

GIRLS U-19:
Deepika .V [5/8] bt Tanishka Jain [2] 12-10,10-12,11-7,4-11,11-7
Khushi Puranik [5/8] bt Aaryaa Vikram Nimbalkar [3/4] 11-4,11-3,11-2
Khushi Jaspal [5/8] bt Sakina Bhanpurawala [3/4] 11-5,11-4,11-5
Navya Gupta [1] bt Janhavi Bhujade 11-4,11-1,11-0

GIRLS U-17:
Nirupama Dubey bt Chazerina Benjamin [1] 11-8,8-11,11-5,11-2
Nayna Taneja bt Harshini Pandey 11-4,11-3,11-2
Khushboo . bt M Amritha Rajalakshmi [3/4] 11-8,11-1,11-5
Ambar Kaur Johal [2] bt Priyanka Choudhary [5/8] 11-6,11-4,13-11

GIRLS U-15:
Akanksha Gupta [1] bt Karina Phipps 11-2,9-11,8-11,11-9,11-4
Samairah Raj Bhandare [9/16] bt Aradhya Porwal [5/8] 11-9,9-11,11-3,11-9
Pia Singh bt Vyomika Khandelwal [3/4] 11-9,4-11,11-9,11-8
Rudra Singh [2] bt Rudra Singh [2] 11-9,11-4,11-1

GIRLS U-13:
Aarika Mishra [1] bt Krsejal Mirra 11-3,11-2,11-1
Drishti Pawar [3/4] bt Aroma . [5/8] 16-14,11-4,12-10
Saanvi Kalanki [3/4] bt Vanya Gupta [5/8] 11-3,11-8,11-6
Kaashvi Mangal bt Aadya Budhia [2] 11-8,11-5,10-12,11-9

GIRLS U-11:
Anika Kalanki [1] bt Jerusha Jebindran [9/16] 11-2,11-1,11-1
Fabiha Nafees bt Sudhanjali Yadav 11-1,11-0,11-1
Arnaa Dwivedi [9/16] bt Gargi Kadam [9/16] 11-5,9-11,11-5,4-11,11-9
Ananya Ganesh [2] bt Trisha Shah [9/16] 11-5,11-1,11-1

BOYS U-19:
Om Semwal [1] bt Dhruv Kumar Gangashetty [9/16] 11-4,11-3,11-2
Lakshya Gwala [3/4] bt Raju Shingava 11-3,12-10,11-9
Arnaav Sareen bt Aarav Gill 11-3,11-7,11-6
Aryan Pratap Singh [2] bt Sunny Yadav [5/8] 12-10,4-11,12-14,11-5,11-9

BOYS U-17:
Aditya Chandani bt Rajasmin Sharma [1] 12-10,11-4,11-8
Arush Chatterjee [5/8] bt Adhish Kancharla 4-11,11-7,13-11,3-11,11-9
Sandhesh Pr [3/4] bt Tavneet Singh Mundra [9/16] 6-11,12-10,11-7,12-10
Avalokit Singh [2] bt Vivaan Bhatia 11-6,11-9,11-8

BOYS U-15:
Vedant Chheda [1] bt Varun Shah [9/16] 11-7,6-11,11-2,11-2
Mitansh Jain [5/8] bt Subhash Choudhary [3/4] 15-13,11-6,11-6
Rahul Sanjay Balakrishnan [3/4] bt Yash Sathe [5/8] 11-4,11-4,11-3
Dev Sharma [2] bt Anshuman Jaising [5/8] 6-11,11-5,11-4,11-4

BOYS U-13:
Hridhaan Shah [1] bt Agastya Rajput [5/8] 11-1,11-5,11-7
Saharsh Shahra [3/4] bt Kamlesh Dama Dore 11-3,11-7,11-3
Lakshmana Harri [3/4] bt Aryaman Singh [9/16] 11-6,12-10,11-9
Shrrinith S. Arun Subhas [2] bt Adithya K [9/16] 11-3,11-9,11-5

BOYS U-11:
Sahil Waghamare [9/16] bt Akshat Singhal [1] 11-9,11-8,11-7
Burhan Bhanpurawala [5/8] bt Vedant Agrawal [3/4] 11-7,7-11,11-9,11-7
Fareed Andrabi [3/4] bt Aaditya Shah [9/16] 11-6,11-3,11-3
Devansh Agrawal [2] bt Ayaan Dhanuka 3-11,13-11,11-2,13-11

PROCOACH:
Sanjay Pawar [1] bt Vicky Gagat [5/8] 8-11,11-6,11-5,11-6
Dipesh Jadhav [3/4] bt Farman Khan [5/8] 6-11,12-10,11-6,9-11,11-8
Suraj Bhatt [5/8] bt Ganesh Kadam [3/4] 11-3,11-4,11-7
Dharmender Wenwal [2] bt Nadim Shaikh 11-1,11-6,11-4

MENS OVER 55:
Ashun Bahl [1] bt Vijay Ananthakrishnan 11-6,11-0,11-5
Col Vikram Aditya [3/4] bt Lalit Kumar Agnihotri 11-3,11-5,6-11,9-11,12-10
Ravikrishna Burla [3/4] bt Vaman Apte 11-6,11-6,12-10
Inderjeet Singh bt Sharad Kaku [2] 11-8,11-3,11-8

MENS OVER 45:
Sanjay Rajpal [1] bt Vinay Rauthan 11-6,11-6, 11-8
Anil Bhagat bt Rakesh Kumar Saran 11-4,11-4,11-1
Hemant Nadkarni [3/4] bt Sachin Jadhav 10-12,11-7,11-8,9-11,11-7
Abheek Datta [2] Walkover Amit Chinai

MENS OVER 35:
Paul Ipe [1] bt Amitpal Kohli 7-11,11-7,11-5,11-6
Manish Chavan bt Chiraag Khemani 11-9,8-11,11-7,7-11,11-8
Arjun Agnihotri bt Arun Sharma 11-311-211-4
Ashish Keskar bt Yogesh Thube [2] 11-1,11-3,13-15,11-1
   
            Maharashtra State Squash Closed Championship
 

At Pune : 12/05/2019

  FINALS:
MEN'S OPEN:
Abhinav Sinha bt Simranjit Singh 11-4,11-3,11-2

WOMEN'S:
Sanika Choudhari bt Nikita Agarwal 11-3,11-1,11-1

BOYS U-11:
Ishaan Dabke bt Kavanpal Singh Kohli 11-5,11-6,11-5

GIRLS U-11:
Aelina Shah bt Vyomika Khandelwal 11-4,18-16,11-2

BOYS U-13:
Kavya Anand bt Vedant Chheda 11-4,6-11,11-6,11-8

GIRLS U-13:
Tisha Jasani bt Karina Phipps 11-7,11-6,3-11,11-7

BOYS U-15:
Paarth Ambani bt Yuvraj Wadhwani 11-4,11-5,15-13

GIRLS U-15:
Sonya Bajaj bt Aaryaa Belsare 11-6,11-7,7-11,11-7

BOYS U-17:
Raunak Singh bt Mohit Bhatt 12-10,12-14,11-9,11-1

GIRLS U-17:
Tanishka Jain bt Sarah Vethekar 11-5 11-4 11-8

BOYS U-19:
Arnaav Sareen bt Advait Adik 8-11,11-5,11-8,11-4

GIRLS U-19:
AVANI NAGAR bt Rewa Bharma 11-1 11-2 11-1

SEMIFINALS:
MEN'S OPEN:
Abhinav Sinha bt Sairaj Marawar 11-4,11-4,11-2
Simranjit Singh bt Khaumansingh Bhati 6-11,14-12,11-9,11-7

WOMEN'S:
Sanika Choudhary bt Roonak Baig 11-0,11-0,11-2
Nikita Agarwal bt Amruta Rajkumar Swami 11-4,11-1,11-1

BOYS U-11:
Ishaan Dabke bt Hridhaan Shah 11-6,11-7,11-8
Kavanpal Singh Kohli bt Purav Rambhia 11-7,5-11,10-12,11-8,11-6

GIRLS U-11:
Aelina Shah bt Anika Dubey 11-8,8-11,11-4,11-6
Vyomika Khandelwal bt Diva Dhah 4-11,15-13,11-9,11-5

BOYS U-13:
Vedant chheda bt Dhruv Khanna 12-10,11-9,11-2
Kavya Anand bt Eshant Uppal 11-8,11-5,11-8

GIRLS U-13:
Karina Phipps bt Pratiksha Bhatt 11-1,11-3,11-2
Tisha Jasani bt Niya Jain 11-2,11-1,11-0

BOYS U-15:
Paarth Ambani bt Karan Patel 11-6,11-8,11-4
Yuvraj Wadhwani bt Sharan Punjabi 11-6,11-4,11-2

GIRLS U-15:
Sonya Bajaj bt Khushi Jaspal 11-2,11-2,11-9
Aaryaa Belsare bt Saisha Gupta 12-14,9-11,11-8,11-7,11-9

BOYS U-17:
Mohit Bhatt bt Jeh Pandole 11-6,6-11,11-2,8-11,11-5
Raunak Singh bt Rutva Samant 15-13,11-7,11-7


BOYS U-19:
Arnaav Sareen bt Araash Mehta 11-3,11-4,11-4
Advait Adik bt Arjun Singh 11-5,11-311-3

QUARTERFINALS:

MEN'S OPEN:
Abhinav Sinha bt Sanket Patil 11-0,11-1,11-5
Sairaj Marawar bt Kartikeya Kishore 11-4,11-5,11-2
Simranjit Singh bt Amrit Dasgupta 11-4,11-2,11-7
Khaumansingh Bhati bt Varun Johnny 11-8,11-6,11-4

WOMEN'S:
Sanika Choudhari bye
Roonak Baig walkover Ankita Patil
Amruta Rajkumar Swami walkover Mehak Gupta
Nikita Agarwal bye

BOYS U-11:
Ishaan Dabke bt Arjun Goenka 11-1,11-0,11-0
Hridhaan Shah bt krishiv Gupta bt 10-12,11-5,11-2,11-4
Kavanpal Singh Kohli bt Neil Shah 11-4,11-3,11-5
Purav Rambhia bt Harshvardhan Rajale 11-4,11-2,11-1

GIRLS U-11:
Aelina Shah bt Divina Minocha 11-1,11-0,11-1
Anika Dubey bt Mahathi Subramaniam 11-5,11-2,11-3
Diva Shah bt Aarika Mishra 11-2,11-6,11-7
Vyomika Khandelwal bt Ariana Bhartia 11-1,11-1,
11-2

BOYS U-13:
Dhruv Khanna bt Arjun Sampat 11-7,8-11,11-3,8-11,15-13
Vedant chheda bt Tanish Vaidya 11-9,11-9,7-11,11-6
Kaavya Anand bt Aryan Shah 11-13,13-11,11-5,11-7
Eshant Uppal bt Suren Gupta 8-11,11-13,11-4,11-8,11-9


GIRLS U-13:
Pratiksha Bhatt / Nayna Taneja retired
Karina Phipps bt Narayni Yadav 11-3,11-2,11-0
Niya Jain bt Arya Balpande 11-5,11-6,4-11,11-4
Tisha Jasani bt Chaturthi Umak 11-0,11-1,11-0

BOYS U-15:
Paarth Ambani bt Lakshya Motial 11-4,11-4,11-3
Karan Patel bt Hunarpal Kohli 11-8,9-11,12-10,11-3
Sharan Punjabi bt Pranit Dua 11-5,11-6,11-3
Yuvraj Wadhwani bt Krish Khandelwal 11-4,11-2,11-6

GIRLS U-15:
Sonya Bajaj bt Tanya Ahuja 11-3,11-4,11-3
Khushi Jaspal bt Prini Jain 11-5,5-11,11-6,
Aaryaa Belsare bt Nirupama Dubey 11-0,11-2,11-2
Saisha Gupta bt Aarya Patil 11-1,11-1,11-5

BOYS U-17:
Mohit Bhatt bt Arin Khot 11-8,11-6,11-6
Jeh Pandole bt Arman Darukhanawalla 8-11,11-6,12-10,11-2
Raunak Singh bt Tanay Punjabi 11-4,11-5,11-9
Rutva Samant bt Arsh Chadha 11-3,11-211-4

BOYS U-19:
Araash Mehta bt Parth Vaidya 11-1,11-2,11-2
Arnaav Sareen bt Niraj Kabra 11-2,11-2,11-3
Arjun Singh bt Parth Agarwal 11-7,11-5,11-7
Advait Adik walkover Rohan Bhatane
   
            ISPSquash Pune Junior and Senior Squash Championship
 

At Pune Club : 6 Feb, 2018

  FINALS:
MEN'S OPEN:
Vijay Kumar bt Abhishek Pradhan 11-8,11-7,5-11,8-11,11-7

PRO:
Sanjay Pawar bt Suraj Bhatt 11-6,9-11,10-12,12-10,11-4

WOMEN'S:
Tanvi Khanna bt Urwashi Joshi 11-8,11-5,11-2

BOYS U-11:
Agastya Bansal bt Rahul Sanjay Balakrishnan 11-3,11-5,11-7

BOYS U-13:
Tavneet Singh Mundra bt Avalokit Singh 11-5,9-11,11-1,10-12,13-11

BOYS U-15:
Vivaan Shah bt Yuvraj Wadhwani 11-6,11-9,12-10

BOYS U-17:
Arnaav Sareen bt Shreyas Mehta 11-3,11-1,11-2

BOYS U-19:
Rahul Baitha bt Saksham Choudhary 11-2,10-12,11-9,12-10
GIRLS U-11:
Akanksha Gupta bt Chhavi Saran 11-2,11-5,11-5

GIRLS U-13:
Anahat Singh bt khushboo 11-7,11-5,11-5

GIRLS U-15:
Kaavya Bansal bt Saisha Gupta 11-6,11-5,11-7

GIRLS U-17:
Anannya Morey bt Avani Nagar 11-2,11-7,11-4


ALL SEMIFINALS:
MEN'S OPEN:
Abhishek Pradhan bt Abhishek Agarwal 11-6,8-11,11-3,12-10
Vijay Kumar bt Ranjit Singh 12-10,11-4,11-2

PRO:
Sanjay Pawar bt Dipesh Jadhav 11-3,11-7,11-6
Suraj Bhatt bt Shakir Hussain 11-8,11-0,11-6

WOMEN'S:
Urwashi Joshi bt Sanika Choudhari 11-1,11-2,11-8
Tanvi Khanna bt Sachika Balvani 11-3,11-6,11-6

BOYS U-11:
Rahul Sanjay Balakrishnan bt Rachit Shah 11-6,8-11,11-7,11-7
Agastya Bansal bt Varun Shah 11-8,11-6,11-9

BOYS U-13:
Avalokit Singh bt Adhish Kancharla 11-8,3-11,14-12,11-8
Tavneet Singh Mundra bt Uday Bharti 11-7,11-5,11-6

BOYS U-15:
Yuvraj Wadhwani bt Krishna Mishra 11-7,7-11,11-7,11-9
Vivaan Shah bt Rachit Kumar Shailya 11-13,11-8,11-1,12-10

BOYS U-17:
Shreyas Mehta bt Navaneeth Prabhu 4-11,11-6,11-9,11-8
Arnaav Sareen bt Gaurav Kumar 11-2,11-2,11-5

BOYS U-19:
Rahul Baitha bt Deepak Mandal 11-7,11-6,11-7
Saksham Choudhary bt Suraj Chand 11-6,11-6,11-8

GIRLS U-11:
Akanksha Gupta bt Vyomika Khandelwal 11-6,11-9,11-3
Chhavi Saran bt Aelina Shah 11-9,13-11,11-8

GIRLS U-13:
Khushboo bt Tisha Jasani 12-10,11-7,11-6
Anahat Singh bt Nandini Jain 11-4,9-11,11-4,13-11

GIRLS U-15:
Saisha Gupta bt Sonya Bajaj 12-10,7-11,11-5,5-11,11-9
Kaavya Bansal bt Vasudha Surange 11-8,9-11,11-5,11-6

GIRLS U-17:
Anannya Morey bt Mithali Surana 11-3,11-4,11-7
Avani Nagar bt Aaryaa Ogale 11-7,11-2,11-9

QUARTERFINALS:
MEN'S OPEN:
Abhishek Pradhan bt Abhinav Sinha 11-4,11-8,11-7
Abhishek Agarwal bt Vaibhav Chauhan 11-0,11-6,11-7
Vijay Kumar bt Vikas Mehra 11-6,11-6,12-10
Ranjit Singh bt Aishwarya Singh 9-11,11-6,7-11,11-4,11-5

PRO:
Sanjay Pawar bt Sairaj Marawar 11-5,11-4,11-4
Dipesh Jadhav bt Ashraf Hussain 2-11,11-9,11-6,6-11,12-10
Suraj Bhatt bt Sikander Pandey 11-5,3-11,11-3,11-6
Shakir Hussain bt Jainendra Bhandari 11-4,11-6,11-5

WOMEN'S:
Urwashi Joshi bt Nikita Agarwal 11-2,11-2,11-3
Sanika Choudhari bt Aparajitha Balamurukan 7-11,11-5,11-5,11-2
Tanvi Khanna bt Yoshna Singh 11-4,11-2,11-5
Sachika Balvani bt Rathika Suthanthira Seelan 11-2,11-4,11-1

BOYS U-11:
Rachit Shah bt Dushyant Dhar Dubey 11-7,11-9,11-4
Rahul Sanjay Balakrishnan bt Arjun Morey 6-11,11-8,11-6,5-11,12-10
Varun Shah bt Ishaan Dabke 11-4,11-9,11-8
Agastya Bansal bt Purav Rambhia 11-3,11-2,11-6

BOYS U-13:
Avalokit Singh bt Vivaan Bhatia 11-6,11-8,11-9
Adhish Kancharla bt Aditya Chandani 12-10,11-4,11-8
Uday Bharti bt Sandhesh Pr 9-11,11-6,11-7,11-7
Tavneet Singh Mundra bt Ekambir Singh 11-4,11-6,11-4

BOYS U-15:
Krishna Mishra bt Soham Mehta 11-6,11-8,11-1
Yuvraj Wadhwani bt Devay Mehta 11-4,11-7,11-7
Rachit Kumar Shailya bt Karan Patel 11-5,9-11,11-5,12-10
Vivaan Shah bt Aarav Gill 13-11,11-9,11-8

BOYS U-17:
Shreyas Mehta bt Raunak Singh 11-7,11-6,4-11,11-3
Navaneeth Prabhu S bt Akhilesh Kumar 12-10,11-5,11-9
Gourav Kumar bt Arsh Chadha 11-5,11-9,11-6
Arnaav Sareen bt Nakshtra Sharma 11-1,11-4,11-5

BOYS U-19:
Rahul Baitha bt Advait Adik 11-7,11-6,11-3
Deepak Mandal bt Araash Mehta 11-8,14-12,4-11,11-2
Saksham Choudhary bt Avinash Yadav 11-7,11-5,11-1
Surah Chand bt Karata Dasmahapatra 12-10,2-11,14-2,11-2

GIRLS U-11:
Akanksha Gupta bt Vaani Thind 11-1,11-1,11-4
Vyomika Khandelwal walover Divita Sri
Aelina Shah bt Nimrit Pasricha 11-7,11-1,11-5
Chhavi Saran bt Anika Dubey 11-9,11-8,11-9

GIRLS U-13:
Khushboo bt Anjulieraje Kumar 11-3,11-4,11-3
Tisha Jasani bt Tanya Ahuja 11-7,11-5,11-5
Anahat Singh retired Yashi Jain
Nandini Jain bt Shuvra S Borah 11-0,11-2,11-2

GIRLS U-15:
Saisha Gupta bt Tiana Parasrampuria 11-5,12-10,10-2,9-11,12-10
Sonya Bajaj bt Aaryaa Belsare 12-10,11-7,11-6
Vasudha Surange bt Advita Sharma 11-9,6-11,7-11,11-9,11-9
Kaavya Bansal bt Saniya Jaggi 11-5,11-7,11-2

GIRLS U-17:
Ananya Morey bt Tanishka Singh 11-2,11-4,11-3
Mithali Surana bt Aishwarian Payyan 11-6,11-3,11-6
Aaryaa Ogale bt Saumya Raj 11-1,11-1,11-2
Avani Nagar bt Eshanika Sreekanth Urs 11-4,11-1,11-1
   
              Pune Closed Squash Championship
 

At Pune Club : 15 Aug 2017

  FINALS:
GIRLS U-13:Aparajita Singh [1/2] bt Anushka Ahlawat 8-11,11-2,11-8,11-4
BOYS U-19: Simranjit Singh [1/2] bt Vaibhav Chauhan [3/4] 13-11,11-9,11-8
BOYS U- 17: Adhip Shetty [1] bt Diya Moolani [2/3] 11-13,11-7,8-11,11-9,11-9
BOYS U-15: Soham Mehta [1] bt Karan Patel [2] 6-11,11-8,11-7,11-5
BOYS U-13: Aarav Gill [1] bt Advita Sharma [2] 11-2,11-1,11-1
BOYS U11: Teerth Jilka [1] bt Vivaan Ranka [2] 11-4,7-11,11-8,11-1
MIXED UNDER 9:Aelina Shah [1] bt Hridhaan Shah [4/5] 11-9,11-2,11-6
WOMENS OPEN : Shailly Padiya bt Tejaswini Bafna [1] 11-9,11-3,11-8
MENS OPEN: Naveen Jhangra beat Armaan Jindal

SEMIFINALS:
GIRLS U-13:
Anushka Ahlawat bt Rhea Raodeo [1/2] 11-3,11-6,11-8
Aparajita Singh [1/2] bt Anjulie Kumar [3] 11-8,11-3,11-2

BOYS U-19:
Simranjit Singh [1/2] bt Kunal Singh [5/6] 11-8,11-4,9-11,11-5
Vaibhav Chauhan [3/4] bt Clayton Bracken [1/2] 11-2,11-6,11-5

BOYS U-17:
Adhip Shetty [1] bt Arsh Thawani [4] Arsh Thawani [4] 11-6,11-6,11-6
Diya Moolani [2/3] bt Kumayl Kuvawala [2/3] 11-9,11-5,7-11,11-5

BOYS U-15:
Soham Mehta [1] bt Rohan Saklani [3/4] 11-5,11-3,11-5
Karan Patel [2] bt Aryan Lunkad [3/4] 11-7,11-4,11-5

BOYS U-13:
Aarav Gill [1] bt Krish Khandelwal [4/5] 11-1,11-4,11-8
Advita Sharma [2] bt Kian Lawyer [3] 12-10,7-11,11-6,11-3

BOYS U-11:
Teerth Jilka [1] bt Ahaan Kumar [4/5] 11-7,13-11,11-8
Vivaan Ranka [2] bt Arnav Nadkarni [3] 11-3,11-7,9-11,2-11,11-6

MIXED UNDER 9:
Aelina Shah [1] bt Vyomika Khandelwal [4/5] 11-2,11-1,11-2
Hridhaan Shah [4/5] bt Sumer Mathew 11-2,11-1,11-2

WOMENS OPEN :
Tejaswini Bafna [1] bt Priyanka Mantri 11-7,11-7,11-3
Shailly Padiya bt Arunima A G 11-5,11-6,8-11,11-4

MENS OPEN :
Arman Jindal [1] bt Suraj Bhatt [12] 11-8,11-9,11-6
Naveen Jangra [2] bt Aran Thawani [3] 11-5,11-4,11-4

MASTERS OVER 55:
Ashun Bahl [1] bt Col Prakash Khandekar [4] 11-4,11-6,11-4
Kishan Lal [2/3] bt Col Lalit Agnihotri [2/3] 11-5,11-4,11-8

MASTERS OVER 45:
Deepak Moolani [1] bt Col Maneet Gill [4] 11-7,11-6,9-11,11-6
Samir Khare [3] bt Dinesh Bothra [2] 9-11,12-10,13-11,11-6

MASTER OVER 35:
Benjamin Nedrapalli [1] bt Yudhvir Katoch [4] 11-4,11-7,5-11,11-9
Rohit Thawani [2] bt Yogesh Thube [6] 12-10,11-8,13-11

QUARTERFINALS:
GIRLS U-13:
Rhea Raodeo [1/2] BYE
Anushka Ahlawat bt Howrah 11-5,11-4,11-3
Anjulie Kumar [3] bt Anya Baphna 3-11,10-12,11-9,11-9,11-8
Aparajita Singh [1/2] bt Sara Nambiar 12-10,11-6,11-8

BOYS U-19:
Simranjit Singh [1/2] bt Karan Bainsla [7/9] 11-2,11-2,11-7
Kunal Singh [5/6] bt Rohan Bhatane [3/4] 11-6,11-6,11-4
Vaibhav Chauhan [3/4] bt Mridul Rawat [5/6] 11-5,5-11,13-11,8-11,11-8
Clayton Bracken [1/2] bt Shreshth Gupta [7/9] 11-6,11-6,7-11,11-3

BOYS U-17:
Adhip Shetty [1] bt Parth Marathe [8/9] 11-5,11-3,11-4
Arsh Thawani [4] bt Himanshu Gupta [5] 11-3,11-7,17-15
Kumayl Kuvawala [2/3] bt Jai Magotra [6] 14-12,11-8,11-8
Diya Moolani [2/3] bt Kushagra Sharma [7] 11-3,11-3,11-8

BOYS U-15:
Soham Mehta [1] bt Botra Dhruv 11-2,11-2,11-03
Rohan Saklani [3/4] bt Soumil Joshi 11-1,11-4,11-6
Aryan Lunkad [3/4] bt Arshad Hakim 11-4,11-2,11-4
Karan Patel [2] bt Siddant 11-2,11-7,11-2

BOYS U-13:
Aarav Gill [1] bt Krish Dembla [8] 11-2,11-1,11-1
Krish Khandelwal [4/5] bt Tanish Vaidya [4/5] 11-7,9-11,11-0,11-4
Kian Lawyer [3] bt Krish Puri [6] 11-5,17-15,11-3
Advita Sharma [2] bt Aadi Bhandari [7] 11-5,11-6,11-7

BOYS U-11:
Teerth Jilka [1] bt Advait Dora [8/10] 11-3,11-0,11-6
Ahaan Kumar [4/5] bt Vihan Chalana [4/5] 11-9,11-4,11-2
Arnav Nadkarni [3] bt Aryan .Dhere [6] 11-2,9-11,11-5,11-8
Vivaan Ranka [2] bt Eshant Uppal [8/10] 11-411-811-7

MIXED UNDER 9:
Aelina Shah [1] bt Kaustubh Mukherjee 11-5,11-2,11-1
Vyomika Khandelwal [4/5] bt Anika Dubey [6] 11-0,11-7,11-1
Hridhaan Shah [4/5] bt Rudra Singh [2/3] 11-8,11-5,11-4
Sumer Mathew bt Vivaan Khanna [2/3] 11-7,11-7,12-10

WOMENS OPEN :
Tejaswini Bafna [1] bt Ruttuja 11-1,11-3,11-2
Priyanka Mantri bt Sakina Bhanpurawala 11-2,11-6,12-10
Arunima A G bt Bajaj Jayshree 11-0,11-2,11-3
Shailly Padiya Walkover Neeraj Shah [2]

MENS OPEN:
Arman Jindal [1] bt Vicky Gagat [9] 11-5,11-6,11-8
Suraj Bhatt [12] bt Khuman Singh Bhati [4] 13-11,11-9,11-9
Aran Thawani [3] bt Sachin Ughade [11] 11-7,11-8,11-1
Naveen Jangra [2] bt Akhilesh Yadav [7] 11-2,11-6,11-6

MASTERS OVER 55:
Ashun Bahl [1] bt Praveen Rattan 11-3,11-2,11-4
Col Prakash Khandekar [4] bt Brig Swaminathan 11-2,11-2,11-7
Col Lalit Agnihotri [2/3] Walkover Aspi Bhatena
Kishan Lal [2/3] bt Col K K Kumar 11-7,11-7,11-9

MASTERS OVER 45:
Deepak Moolani [1] bt Anand Sarma [8] 11-2,11-7,11-7
Col Maneet Gill [4] bt Sriram Rao [5] 6-11,11-0,5-11,11-7,12-10
Samir Khare [3] bt Colonel Amit Sharma 11-5,11-5,11-6
Dinesh Bothra [2] bt Singh Jaspreet [10] 13-11,11-7,12-10

MASTERS OVER 35:
Benjamin Nedrapalli [1] Walkover Anand Shah [8]
Yudhvir Katoch [4] bt Ranjith Bala [5] 6-11,11-8,11-7,11-4
Yogesh Thube [6] Walkover Tarun Nauni [3]
Rohit Thawani [2] bt Dalvi Neetish 11-6,11-8,11-4
   
   
              Pune Open Squash Championship 2015
 

At Pune Club : 20th Nov 2015

  Final Results:

Boys U-11- Yuvraj Wadhwani (1), MH, bt. Rutva Samant (2), MH, 11-8, 11-4, 11-3
Boys U-13- Aakash Gupta(2), MH, bt. Arman Darukhanawalla (1), MH, 11-6, 5-11, 9-11, 11-7, 11-6
Boys U-15- Advait Adik (3/4), MH, bt. Armaan Chowfin (5/8), GA, 8-11, 11-6, 7-11, 11-9, 11-3
Boys U-17- Saksham Choudhary, DL, bt. Aryan Parekh (1), MH, 11-3, 11-5, 5-11, 11-5
Boys U-19- Krish Kapur (1), WB, bt. Pranay Jain (3/4), MH, 11-6,11-5,11-4
Girls U-11- Aasya Patel (1), MP, bt. Kaavya Bansal (5/8), MH, 11-5,11-5,11-6
Girls U-13- Aishwarya Khubchandani (1), MH, bt. Diksha Aurobindo (2), TN, 11-4, 11-9, 12-10
Girls U-15- Navmi Sharma (1), MH, bt. Yoshna Singh (5/8), MH, 11-2, 11-8, 11-9
Mixed U-9- Arihant K S [2] bt Ekambir Singh [1] 11-8, 6-11, 14-12 13-11
Pro- Paramit Singh [1] bt Sanjay Pawar [2] 11-4, 11-6, 11-5
Open- Sandeep Jangra [1] bt Vikas Jangra [2] 11-9, 11-3, 11-3
Over 35- Amitpal Kohli [1] bt Benjamin Linus [2] 11-5, 11-5, 11-3
Over 45- Sanjay Rajpal [1] bt Rohit Thawani [2] 7-11, 11-6, 11-9 11-5
Over 50- Deepak Moolani [1] bt Sriram Rao [3] 11-8, 11-4, 11-7
    
  Kirloskar Pune Open Squash Championship 2013
 

From 16th to 19th November 2013

    
 

All Results :

 

Professionals :
Final:
Rohit Kadam bt Vijay Waghela 8-11,11-2,11-2,11-4
Semifinals:
Rohit Kadam bt Sanjay Pawar 14-16,5-11,11-8,11-0,11-9
Vijay Waghela bt Deepesh Borhade 11-6,11-9,6-11,9-11,11-6

Quarterfinals:
Sanjay Pawar bt Prashant M 11-8,11-7,8-11,17-15
Rohit Kadam bt G Sudhakar 11-5,11-6,11-1
Vijay Waghela bt Prashant Mohite 11-7,11-8,11-9
Deepesh Bhorade bt Khuman B 12-10,13-11,11-5

Mens:

Finals:
Mahesh Mangaonkar bt Ravi Dixit 11-4,14-12,11-6
Semifinals:
Mahesh Mangaonkar bt Deepak Mishra 11-4,11-5,11-5
Ravi Dixit bt Gaurav Nandrajog 11-8,11-8,11-8
Quarterfinals:
Mahesh Mangaonkar bt Vikas Jhangra 11-6,11-4,11-8
Deepak Mishra bt Arjun Agnihotri 11-6,11-5,13-15,11-4
Gaurav Nandrajog bt Rishad Pandole 11-13,11-1,11-7,11-9
Ravi Dixit bt Rohan Vora 11-6,11-7,11-6

Menos O-35
Finals:
Rishad Pandole bt Hemant Nadkarni 11-8,11-7,11-2
Semifinals:
Rishad Pandole bt G.Sudhakar 11-3,11-3,11-3
Hemant Nadkarni bt Ashutosh Pednekar  11-4,11-8,11-7
Quarterfinals:
Rishad Pandole bt Devand Ashar 11-0,11-6,11-2
G Sudhakar bt Saurabh Bhargava 11-5,7-11,11-8,9-11,11-8
Ashutosh Pednekar bt Rohit Thawani 11-3,11-8,11-4
Heamnt Nadkarni bt Viraj Mudkavi 13-11,11-6,11-8

Mens O-40
Finals:
Navneet Narian bt Rohit Thawani 7-11,11-6,11-0,11-8
Semifinals:
Rohit Thawani bt Viraj Mudkavi 12-10,11-5,11-5
Navneet Narian bt Ashutosh Pednekar 11-9,11-9,7-11,11-9
Quarterfinals:
Rohit Thawani bt Saurabh Bhargava 11-3,11-1,11-6
Viraj Mudkavi W/O Devang Ashar
Navneet Narian bt Navin Shenoy 11-2,11-8,11-3
Ashutosh pednekar bt Ashok Pawar 11-1,11-1,11-3

 

Mens O-50

Finals:
Deepak Moolani bt A.Rabindranath 11-5,12-10,11-9
Semifinals:
Deepak Moolani bt Surendranath K 11-4,11-6,11-2
A.Rabindranath bt Lalit Agnihotri 11-3,7-11,11-6,11-6
Quarterfinals:
Deepak Moolani / Bye
Surendranath K / Bye
A.Rabindranath bt Khandekar Col P11-9,11-7,11-5
Lalit Agnihotri W/O Sripathi Urala


Mens O-55

Finals:
Kishanlal bt Surendranath K 12-10,11-5,3-11,10-12,11-7
Semifinals:
Kishanlal bt Lalit Agnihotri 12-10,4-11,6-11,4,11-7
Surendranath K bt Khandekar Col P 11-8,11-6,11-3
Quarterfinals:
Lalit Agnihotri / Bye
Kishanlal bt Rao C K 12-10,11-7,11-2
Khandekar Col P / Bye
Surendranath K / Bye

   
   
  Kirloskar Pune Open Squash Championship 2013
 

From 15th to 18th August 2013 at Poona Club

   
 

MIXED U-9

Finals :
Javir Singh Dhillon bt Vivaan Shah 11-1, 11-5, 11-6

Semifinals :
Javir Singh Dhillon bt Mehul Chopra 11-6, 9-11, 11-3, 11-3
Vivaan Shah bt Rohan Arya Gondi 11-2, 11-2, 11-5

Quarterfinals :
Mehul Chopra bt Rutva Samant 6-11, 11-6, 11-3, 9-11, 11-5
Rohan Arya Gondi bt R. Pooja Arthi 11-6, 11-0, 11-8
Javir Singh Dhillon bt Aarav Nadkarni 11-4, 11-6, 11-4
Vivaan Shah bt Paarth Ambani 11-4, 11-8, 11-9

 

BOYS U-11

Finals :
Neel Joshi bt Dhru Vazirani 11-6, 11-6, 9-11, 11-1

Semifinals :
Neel Joshi bt Tanay Punjabi  11-5, 11-6, 11-9
Dhruv Vazirani bt Mahanshu Gupta 11-7, 11-7, 11-9

Quarterfinals :

Neel Joshi bt Kanhav Nanavathi 11-4, 11-4 , 13-11
Yash Salunke bt Tanay Punjabi 11-5, 11-5, 9-11, 11-6
Mahanshi Gupta bt Arman Darukhanwala 13-11, 11-7, 11-3
Dhruv Vazirani bt Athrva Yadav 11-8, 11-5, 12-10

 

GIRLS U-11

Finals :
Megha Bhatia bt Ananya Dabke 11-5, 3-11, 11-8, 6-11, 11-8

Semifinals :
Megha Bhatia bt Avani Nagar  12-10, 11-5, 11-6
Ananya Dabke bt Aryaa Ogale 11-8, 7-11, 7-11, 11-5, 13-11
Quarterfinals :
Megha Bhatia bt Ananya More 11-5, 11-4, 11-4
Avni Nagar bt Yuvna Gypta 11-1, 11-1, 11-2
Aryaa Ogale bt Tina Lal 11-0, 11-3, 11-2
Ananya Dabke bt Diksha Aurobindo 11-4, 11-5, 11-4

 

BOYS U-13

Finals :
Tushar Shahani  bt Utkarsh Baheti 11-6, 8-11, 11-9, 5-11, 11-5

Semifinals
Tushar Shahani bt Rahul Baitha 11-9, 11-7, 8-11, 9-11, 11-9
Utkarsh Baheti bt Yash Fadte 11-9, 11-6, 4-11, 11-6

Quarterfinals :
Tushar Shahani  bt Saksham Choudhary 15-13, 12-14, 9-11, 11-3, 12-10
Rahul Baitha bt Pranav Vishvesh 11-7, 11-4, 9-11, 11-8
Yash Fadte bt Yashwant Ragav 11-8, 7-11, 6-11, 12-10, 11-8
Utkarsh Baheti bt Navneeth Prabhu 11-8, 12-10, 11-4

 

GIRLS U-13

Finals :
Abhilasha Bhasin bt Navmi Sharma 12-10, 11-5, 5-11, 9-11, 13-11

Semifinals :
Abhilasha Bhasin bt Jeffrey Bianca 11-4, 4-11, 11-6, 11-9
Navmi Sharma bt Amita Gondi 11-3, 11-5, 11-7

Quarterfinals :
Abhilasha Bhasin bt Jannia Singh 11-9, 11-4, 11-5
Jeffrey Bianca bt Alisha Vora 11-3, 11-2, 11-5
Navmi Sharma bt Mira Kamat 11-6, 13-11, 11-1
Amita Gondi bt J. S. Krithica 5-11, 11-2, 11-6, 11-7

 

BOYS U-15

Finals :
Krish Kapoor bt Vikas Mehera 11-6, 5-11, 11-7, 11-6

Semifinals :

Krish Kapoor bt Yohann Surti 11-7, 11-5, 11-5
Vikas Mehera bt Yash Bhargava 11-6, 11-5, 11-9

Quarterfinals :
Vikas Mehera bt Aryan Parekh 11-5, 12-10, 11-8
Yash Bhargava bt Dev Vazirani 11-6, 7-11, 9-11, 11-2, 11-6
Yohann Surti bt Siddhanth Iyer 11-7, 11-6, 11-5
Krish Kapoor bt Chaitnya Shah 9-11, 11-6, 11-9, 13-11

 

GIRLS U-15
Finals :

Akanksha Salunke bt Sunyana Kuruvilla 11-2, 11-7, 11-8

Semifinals :
Akanksha Salunke bt Koel Shankar 11-8, 11-3, 11-6
Sunyana Kuruvilla  bt Mahima Gupta 11-8, 11-2, 11-3

Quarterfinals :
Akanksha Salunke bt Shristi Nagar 11-1, 11-3, 11-2
Koel Shankar bt Sanika Choudhari 11-6, 11-7, 11-9
Sunyana Kuruvilla  bt Nikita Joshi 12-10, 11-4, 5-11, 9-11, 11-5
Mahima Gupta bt Akansha Rao 11-8, 11-8, 10-12, 9-11, 11-7

 

BOYS U-17

Finals :
Mudit Pant bt Mradul Agarwal 11-8, 11-8, 11-6
Semifinals :
Mudit Pant  bt Aishwary Singh 11-8, 11-8, 8-11, 12-10
Mradul Agarwal bt Yohan Pandole 11-8, 12-10, 11-4

Quarterfinals :
Aishwary Singh bt Divyanshu Sharma 11-8, 11-6, 11-6
Midit Pant bt Siddharth Choudhary 11-6, 11-6, 11-6
Mradul Agarwal bt Sandeep Paswan 8-11, 11-6, 13-11, 11-6
Yohan Pandole bt Robin Mann 11-9, 8-11, 11-7, 8-11, 11-4

 

GIRLS U-17

Finals :
Aishwarya Bhattacharya bt Jui Kalgutkar 11-7, 3-11, 11-8, 11-9

Semifinals :
Jui Kalgutkar bt Vruddhi Doshi 11-4, 5-11, 11-4, 11-8
Aishwarya Bhattacharya bt Shreya Suresh 11-4, 11-5, 11-6

Quarterfinals :
Jui Kalgutkar bt Anmol Dhindsa 11-10, 11-1, 11-3
Vruddhi Doshi  bt Nirha Patel 11-1, 11-1, 11-0
Aishwarya Bhattacharya bt Riddhi Sampat 11-9, 11-2, 11-2
Shreya Suresh bt Riya Sisodia 11-5, 9-11, 11-5, 11-5

 

BOYS U-19

Finals :
Ranvijay Singh bt Abhimanyu Shah 3-11,14-12, 11-8, 11-8

Semifinals :
Abhimanyu Shah bt Shravan Kaul 11-8, 11-5, 11-3
Ranvijay Singh bt Arjun Kochhar 3-11, 11-5, 11-4, 13-11

Quarterfinals :
Abhimanyu Shah bt Rahil Fazelbhoy 11-2, 11-9, 2-11, 11-9
Shravan Kaul bt Puneet Pareek 11-6, 11-8, 11-7
Arjun Kochhar bt Akhilesh Yadav 11-2, 11-1, 11-1
Ranvijay Singh bt Nikhil Makhija 11-4, 11-4, 11-5

 

GIRLS U-19

Finals :
Sachika Ingale bt Urwashi Joshi 6-11, 7-11, 11-1, 11-3, 11-9

Semifinals :
Sachika Ingale bt Pankhuri Malhotra 11-6, 11-3, 11-3
Urwashi Joshi W/o Anushka Nair

Quarterfinals :
Pankhuri Malhotra bt Anandita Gupta 11-9, 11-5, 8-11, 7-11, 11-9
Anushka Nair w/o Rhea Advani
Urwashi Joshi bt Anna Avasthi 11-6, 11-3, 11-0

   
   
  The Pune Open Squash Championship 2012
 

From 15th to 19th August 2012

   

 

 

All Finals:

Boys Under 9 : Athrva Yadav bt Jaivir Dhillon 11-7, 11-4, 11-4
Girls U-11 : Megha Bhatia bt Aaryaa Ogale 11-2, 11-7, 11-4
Girls U-13 : Koel Shankar bt Aakansha Rao 11-2, 11-4, 14-12
Girls U-15 : Aishwarya Bhattacharya bt Akansha Salunkhe 11-9, 11-2, 11-7
Boys U-11 : Navneeth Prabhu bt Advait Adik 11-6, 12-10, 11-4
Boys Under 13 : Dev Vazirani (1) bt Tushar Shahani (5/8) 11-7, 11-4, 11-9. 
Boys Under 15: Adhitya Raghavan (2) bt Sandeep Paswan 11-6, 11-8, 12-10. 
Boys Under 17:Abhimanyu Shah bt Yohan Pandole 11-7, 11-3, 11-2. 
Boys Under 19:Shashi Pandey bt Rohan Vora 11-6, 11-7, 7-11, 11-7
Boys Under 21:Deerav Moolani bt Ankit Siwach 14-12, 17-19, 11-9, 11-6. 
Over 35:Hemant Nadkarni bt Jamshid Pandole 13-15,11-9,11-6, 11-5
Over 45: Vaman Apte bt Samir Khare 11-6,11-6,11-4. 
Men: Saurav Ghoshal bt Mahesh Mangaonkar 11-8, 11-9, 11-7
Professionals:Paramit Singh bt Sanjay Pawar 11-9, 11-8,11-7. 
Women:Sachika Balwani bt Sai Meera 11-7,11-7, 11-6.

 

All Semifinals:

Boys Under 9
Jaivir Dhillon bt Mehul Chopra 11-7, 11-3, 11-4
Athrva Yadav bt Vishal Rajbhar 113-11, 6-11, 12-10, 11-8

Girls U-13
Koel Shankar bt Shristhi Nagar 11-3, 11-2, 11-2
Aakansha Rao bt Abhilasha Bhasin 11-7, 11-2, 11-2  

Girls U-15
Aishwarya Bhattacharya bt Riddhi Sampat 11-4, 11-5, 13-11
Akansha Salunkhe bt Sunayna Kuruvilla 11-9, 11-2, 11-7

Girls U-11
Aaryaa Ogale bt Krithica Saravanan 11-5, 9-11, 12-10, 11-1
Megha Bhatia bt Ananya Dabke 6-11, 7-11, 12-10, 11-4, 11-9

Boys U-11
Navneeth Prabhu bt Dhruv Vazirani 11-5, 14-12, 13-11
Advait Adik bt Tanay Punjabi 11-6, 12-10, 11-4

Boys Under 13
Dev Vazirani bt Veer Chotrani 11-8, 11-8, 11-2
Tushar Shahani bt Aryan Parekh 8-11, 12-10, 11-4, 11-5

Boys Under 15:
Adhitya Raghavan bt Yohann Surti 11-7, 11-3, 11-7
Sandeep Paswan bt Aryaman Adik 2-11, 10-12, 11-9, 11-6, 11-4

Boys Under 17:
Abhimanyu Shah bt Madhav Dhingra 9-11, 11-5, 8-11, 11-3, 11-3
Yohan Pandole bt Arjun Kochhar 11-4, 11-3, 11-7

Boys Under 19:
Shashi Pandey bt Rahil Fazelbhoy 11-9, 11-8, 3-11, 8-11, 11-8
Rohan Vora bt Surya Prakash 11-7, 11-7, 11-7

Boys Under 21:
Deerav Moolani bt Harjyot Singh Labana 11-4, 11-6, 11-7
Ankit Siwach bt Ravi Yadav 11-5, 11-5, 11-6

Over 35:
Hemant Nadkarni bt Yudhvir Katoch 11-4, 6-11, 11-5, 9-11, 11-5
Jamshid Pandole bt Rohit Thawani 11-6, 11-8, 11-9

Over 45:
Vaman Apte bt Col. Agnihotri 11-3, 13-11, 11-3
Samir Khare bt Deepak Moolani 11-8, 11-8, 12-10

Professionals:
Paramit Singh bt Deepesh Borhade 11-1, 11-8, 4-11, 11-1
Sanjay Pawar bt Manish Chavan 11-4, 11-4, 11-6

Men:
Saurav Ghoshal bt Ravi Dixit 11-5, 11-5, 11-2
Mahesh Mangaonkar bt Harinderpal Singh Sandhu 7-11, 11-5, 11-8, 9-11, 11-2

Women:
Sachika Balwani bt Urwashi Joshi 12-10, 11-6, 9-11, 11-9
Sai Meera bt Vishrutyi Sahni 11-4, 11-2, 11-6

 

All Quarterfinals:

Boys Under 9
Mehul Chopra bt Aishwarya Khubchandani 11-6, 11-5, 11-7
Jaivir Dhillon bt Gayatri Mirpuri 11-2, 11-1, 11-1
Athrva Yadav bt Jay Vaknalli 11-5, 11-9, 8-11, 6-11, 11-5
Vishal Rajbhar bt Gigi Pandole 11-5, 11-8, 8-11, 11-5

Girls U-11
Megha Bhatia bt Anannya Morey 11-3, 11-2, 11-2
Ananya Dabke bt Lisa Padaniya 11-0, 11-0, 11-0
Aaryaa Ogale bt Nikita Singh 11-4, 11-5, 11-5
Krithica Saravanan bt Avani Nagar 11-7, 3-11, 11-8, 5-11, 11-9

Girls U-13
Koel Shankar bt Bhavna Yadav 11-1, 11-0, 11-1
Shristhi Nagar bt Navmi Sharma 11-2, 11-3, 11-6
Aakansha Rao bt Alisha Vohra 11-1, 11-3, 11-3
Abhilasha Bhasin bt Pooja Yadav 11-0, 11-0, 11-0

Girls U-15
Aishwarya Bhattacharya w/o Anushka Manoj Nair 
Riddhi Sampat bt Aditi Makhija 11-6, 11-1, 11-5
Akansha Salunkhe bt Mahima Gupta 11-3, 11-1, 11-6
Sunayna Kuruvilla bt Aditi Prasad 11-6, 8-11, 11-1, 11-3

Boys U-11
Navneeth Prabhu bt Shreemann Raghavan 11-5, 11-6, 11-9
Dhruv Vazirani bt Vedant Mehra 11-9, 11-4, 11-4
Advait Adik bt Deepak Mandal 11-2, 11-6, 11-2
Tanay Punjabi bt Yash Salunkhe 8-11, 11-4, 10-12, 11-7, 11-5

Boys Under 13
Dev Vazirani bt Rahil Peris 11-2, 13-11, 9-11, 11-1
Veer Chotrani bt Rahul Baitha 11-9, 11-4, 11-7
Tushar Shahani bt Chaitanya Shah 9-11, 11-8, 4-11, 11-9, 12-10
Aryan Parekh bt Pranav Visvesh 11-6, 11-7, 11-3

Boys Under 15:
Adhitya Raghavan bt Pranay Jain 11-4, 7-11, 11-4, 11-6
Yohann Surti w/o Cholarajan
Sandeep Paswan bt Siddhant Iyer 11-8, 7-11, 11-5, 11-6
Aryaman Adik bt Aman Kumbhani 11-6, 11-5, 11-8

Boys Under 17:
Abhimanyu Shah bt Akhilesh Yadav 11-4, 11-3, 11-3
Madhav Dhingra bt Aishwary Singh 11-6, 15-13, 11-6
Yohan Pandole bt Abhishek Kumar 11-7, 11-9, 11-5
Arjun Kochhar bt Siddharth Choudhary 11-8, 11-5, 11-7

Boys Under 19:
Shashi Pandey w/o Varun Bhandari
Rahil Fazelbhoy bt Maunil Vora 11-6, 11-2, 11-4
Rohan Vora bt Ishan Advani 11-9, 11-4 11-6
Surya Prakash bt Arjun Bajpai 11-1, 11-8, 11-5

Boys Under 21:
Deerav Moolani bt Saurabh Padnis 11-1, 11-9, 11-5
Harjyot Singh Labana bt Kunal Jagavkar 5-11, 11-8, 11-6, 13-11
Ankit Siwach bt Malhar Punde 11-0, 11-0, 11-3
Ravi Yadav bt Utsav Singhal 11-3, 11-8, 11-7

Over 35:
Hemant Nadkarni w/o Anil Khot
Yudhvir Katoch bt Natrajan Subramanyan 11-7, 11-6, 11-9
Jamshid Pandole bt Kabir Subedar 11-6, 11-6, 11-5
Rohit Thawani bt Devang Ashar 11-8, 11-1, 11-3

Over 45:
Vaman Apte bt Dinesh Bothra 7-11, 9-11, 11-6, 11-3, 11-3
Col. Agnihotri bt Anand Sarma 8-11, 11-4, 11-4, 11-6
Samir Khare w/o Brig O.P.Yadav
Deepak Moolani bt Rajeev Bhatia 5-11, 8-11, 11-4, 11-9, 11-7

Professionals:
Paramit Singh w/o Ajay Pawar
Deepesh Borhade bt Satish Potdar 11-3, 11-2, 11-3
Sanjay Pawar bt Javed Mohammad – 3-11, 11-5, 7-11, 11-7, 11-5
Manish Chavan w/o Sachini Jadhav

Men:
Saurav Ghoshal bt Vikas Jangra 11-7, 11-7, 11-4
Ravi Dixit bt Vrishab Kotian 9-11, 11-3, 11-4, 11-8
Mahesh Mangaonkar bt Gaurav Nandrajog 11-8, 11-3, 11-7, 11-7
Harinderpal Singh Sandhu bt Sandeep Jhangra 11-5, 11-5, 11-4

Women:
Sachika Balwani w/o Archana Karfa
Urwashi Joshi bt Dhriti Kapur 11-1, 11-1, 11-1
Sai Meera w/o Sumedha Saxena
Vishrutyi Sahni bt Rhea Advani 11-4, 11-2, 11-6

 
Pune Open Squash 2011

From 11th to 15th August at Poona Club Squash Courts 

Event

Winner

Runner Up

Semi-Finals

Quarter Finalists

Mixed (Under-9)

Navneeth Prabhu

Neel Joshi

 

 

Girls(Under-13)

Aishwarya Bhattacharya

Akanksha Salunkhe

Koel Shankar

Nikita Joshi

 

Girls(Under-15)

Aishwarya Nambiar

Vruddhi Doshi

Gayatri Raheja

Anushka Nair

 

Girls(Under-17)

Vishruti Sahni

Anandita gupta

 

 

Boys(Under-11)

Tushar Sahni

Yash Fadte

 

 

Boys(Under-13)

Abhay Singh

Dev Vazirani

Chaitanya Shah

Yohan Surti

Yash Bhargava

Charaniya Sehwan

Aryan Parekh

Aman Khumshani

Boys(Under-15)

Kunj Rawani

Siddharth Singh

Pranay Sain

Karan Rathore

Zain Motiwala

Madhav Gupta

Rushil Gupta

Rahul Sherawat

Boys(Under-17)

Manik Dutta

Abhimanyu Shah

Yohan Pandole

Madhav Dhingra

Mrinal Mahendru

Nikhil Makhija

Sumer Rao

Akhilesh Yadav

Boys(Under-19)

Deepak Mishra

Sashi Pande

Ness Billamona

Himanshu Thappa

Vatsal Chandok

Rohan Vora

Anuj Bahl

Deepak Yadav

Men(Over-35)

Yudhuvir Katoch

Hemant Nadkarni

 

 

Men(Over-40)

Mohaneesh Sawant

Rohit Thawani

 

 

Men(Over-45)

Samir Khare

Deepak Moolani

 

 

Pros

Parthiban Ayyappan

Paramit Singh

Sanjay Pawar

MS Pervez

Khuman Bhatti

Himmat  Bhatti

Benjamin Linus

Vijay Jhangra

 

Ladies(Open)

Saumya Karki

Ankita Sharma

 

 

Men(Open)

Gaurav Nandarjog

Sandeep Jhangra

Vikas Jhangra

Vrishab Kotian

Abhinav Sinha

Arjun Agnihotri

Rishad Pandole

Naveen Jhangra

 

 

 Pune Open Squash 2010

Thane girls win titles at Pune Open Squash Tournament (27/8/2011)  

     

Two squash players from Thane – Saumya Karki and Daksha APathak – Bagged Titles at the Pune Open Squash Championship held  recently. The girls bagged titles in women’s open and girls under – 11 category respectively.

 

15- Year – old Saumya is a resident of Hiranandani Estate. Thane, and a top – seeded national level squash player. At the cnampionship, Saumya played the finals against Ankita Sharma, second – seeded player. Saumya beat Ankita in 11-9, 11-8 and 11-7 sets with a margin of 3-0. While playing in the under – 11 girls category at the championship, Daksha, 10, was pitted against Advitya Kasliwal of Indore Daksha won the title in 11-8, 11-3, 11-2 sets.

 

The players are being trained at Jindal Squash Academy Saumya won a title at the Otters Open Squash Tournament 2010 in Mumbai recently and is also one of the Commonwealth Games 2010 core probable.

 
     

Pune Open Squash 2009

 From 1st to 6th October  2009 at Poona Club Squash Courts 

 

Final : 
Open : Naveen Jhangra beat Mahesh Mangaonkar 10-12; 11-9; 1-11; 12-10; 11-9
Boys Under 19 : Mahesh Mangaonkar beat Abhinav Sinha 11-5; 11-13; 11-6; 11-8
Boys Under 17 : Mahesh Mangaonkar beat Rohan Vora 11-8; 11-4; 11-4
Boys Under 15 :
Anuj Bahl beat Abhimanyu Shah 10-12; 12-10; 11-6; 11-9
Boys Under 13 :
Yohan Pandole beat Aditya Khatri 11-8; 12-10; 11-8
Mixed Under 11 : Aryaman Adik beat Chaitanya Shah 11-3; 11-1; 12-14; 8-11; 11-8
Women :
Saumya Karki beat Shria Khatri 11-7; 11-9; 11-2 
Girls Under 17 :
Saumya Karki beat Shria Khatri 11-2; 11-7; 12-10 
Girls Under 15 :
Saumya Karki beat Aishwarya Nambiar 11-3; 11-4; 11-3 
Girls Under 13 :
Aishwarya Nambiar beat Gayatri Raheja 11-3; 11-9; 5-11; 11-6  
Professionals :
Sanjay Pawar beat Vijay Waghela 11-7; 11-7; 11-8
Over 35
: Mohanish Sawant beat Rohit Thawani 8-11; 11-6; 11-6; 11-9
Over 40 : 
Mohanish Sawant beat Col Ashun Bahl 11-4; 11-9; 11-9
Over 45 :
Col Ashun Bahl beat Col Lalit Agnihotri 11-9; 11-8; 9-11; 8-11; 11-9

Semi Final:
Open :
Mahesh Mangaonkar beat Ravneet Singh 3-0
Naveen Jhangra beat Laxman Joshi 3-0  

Boys Under 19 :

Mahesh Mangaonkar beat Deerav Moolani 11-2; 11-8; 11-6
Abhinav Sinha beat Rohan Vora 3-0  

Boys Under 17 : 

Mahesh Mangaonkar beat Anuj Bahl 11-1; 11-4; 11-8
Rohan Vora beat Ness Billimoria 3-1

Boys Under 15 : 

Anuj Bahl beat Arjun Kochhar 11-8; 5-11; 9-11; 14-12; 11-8
Abhimanyu Shah beat Raghav Mehrotra 14-12; 11-5; 11-7 

Boys Under 13 : 

Yohan Pandole beat Harsh Wadhwa 11-7; 11-8; 12-10
Aditya Khatri beat Yohann Surti 11-8; 11-9; 11-7
Professionals :
Vijay Waghela beat Mahesh Verma
Over 35
: 
Mohanish Sawant beat Jasbeer Singh 3-2
Rohit Thawani beat Jehangir Surti 3-2  

Over 40 : 

Mohanish Sawant beat Dinesh Bothra 3-0
Col Ashun Bahl beat Col Samir Khare 3-1  

 

INDO SCHOTTLE PUNE OPEN SQUASH 2008

 From 13th to 17th August 2008 at Poona Club Squash Courts  

All Final Results : 

Women : Saumya Karki beat Aishwarya Kulkarni  9-1 9-0 9-0
Over 35 : Niraj Shirgaokar beat Mohanish Sawant  9-4 9-5 9-6
Over 40 : Mohanish Sawant beat Deepak Moolani  4-9 9-0 9-6 10-8
Over 45 : Vaman Apte beat Col Bahl  9-6 9-3 9-6
Over 50 : Vaman Apte beat Lalit Agnihotri  9-0 9-7 9-2
Open : Ritwik Bhattacharya beat Vikram Malhotra  8-10 9-2 9-3 9-3 
Professionals : Sanjay Pawar beat Benjamin  9-0 9-5 9-0
Under 11 : Vedant Rao beat Jui Kalgutkar  9-5 9-2 10-8
Under 13 : Raghav Mehrotra beat Divij Kadan  9-2 9-4 8-10 9-6
Under 15 : Vrishabh Kotian beat Rohan Vora  9-6 9-2 9-4
Under 17 : Vrishab Kotian beat Pranay Merchant  9-6 3-9 7-9 9-1 9-6
Under 19 : Vikram Malhotra beat Mahesh Mangaonkar  9-3 9-0 9-2

     

GARWARE -WALL ROPES INDIAN JUNIOR SQUASH OPEN – 2003

From 23rd-28th September 2003 at Pune Club, Pune

Instead of Pune Open Indian Junior Squash Open was held in pune in 2003. Click here for results

Garware - Wall Ropes Poona Open Squash Tournament 2002

from 18-21st Sept 2002 at Poona Club Squash Courts  

     

All Final Results :

Boys Under 11 : Aditya Jagtap (Mumbai) beat Aadit Zaveri (Mumbai) 4-9 , 9-2 , 9-3 , 9-6 
Boys Under 13: Vikram Malhotra (Mumbai) beat Jay Dalal (Mumbai) 9-0 , 9-0 , 9-0
Boys Under 15 : Sandeep Jhangra (Jindal) beat Naishad Lalwani (Mumbai) 9-7 , 9-1 , 9-3
Boys Under 17 : Vikas Jhangra (Jindal) beat Sandeep Jhangra (Jindal) 9-1 , 9-3 , 9-4
Boys Under 19 : Gaurav Nandarjog (Delhi) beat Supreet Singh(Mumbai) 9-0, 9-2, 9-1
Open :  Ritwik Bhattacharya beat (Delhi) beat Bikram Uberoi (Mumbai) 9-2, 9-3, 0-9, 9-2
Womens: Radhika Kashyap(Indore) beat Kanika Premnarayan(Mumbai) 9-5 , 9-5 , 9-6
Girls Under 15: Shahnaz Dastur (Mumbai) beat Shaheeda Madraswalla (Mumbai) 9-4 , 9-1 , 9-1
Professionals: Mahesh Verma (Devlali) beat Chandrakant Pawar (Mumbai) 9-0 , 9-0 , 9-0
Doubles: Ritwik B & Christopker L bt Gajendra S & Satyjeet S 10-9, 9-8, 5-9, 9-2
Mens Over 35: Sujay Madhok(Pune) beat Deepak Moolani(Pune)  9-6 , 9-4 , 6-9 , 0-9 , 9-3
Mens Over 45: Chandrakant Pawar (Mumbai) beat Kishan Lal (NDA) 9-6 ,4-9 ,9-3 , 9-1

 

Quarter Finals:

Under 19 :
Supreet Singh (m) bt Karan Bhatty (m) 9-4, 9-1, 9-3
Shakti Singh (NDA) bt Vaibhav Gupta 9-7, 9-3, 9-7
Vikas Jhagra (m) bt Ravdeep Rana (p) 9-3, 9-5, 9-2
Garun Nadarjog bt Anurag Gill 9-8, 9-5, 9-5
Under 17:
Sarvesh Chauvan bt Akshat Gupta 9-6, 9-10, 9-6, 9-3
Sandeep Jhangra (m) bt Naishad LalwanI (M) 9-0, 8-10, 9-0, 9-0
Vikas Jhanfra br Mohd Merchant 9-0, 9-0, 9-0
Rushabh Vora bt Arun Sharma 9-7, 9-4, 5-9, 9-4
Under 15 :
Joran Diwan bt Jay Dalal 9-3, 9-2, 9-3
Sandeep Jhangra bt Zahan Dastur 9-0, 9-0, 9-1
Vikram Malhotra(m) bt Tanmay Govil(p) 9-0, 9-5, 9-4
Naishad Lalwani bt Cyris Vakil 9-0, 9-2, 9-7
Under 13:
Jay Dalal(m) bt Kaviraj (m) 9-0, 9-0, 9-0
Jay Dalal(m) bt Zahah Dastur 9-3, 9-2, 9-3
Vikram Malhotra (m) bt Rahul D-cuhna 9-0, 9-0, 9-2
Kaviraj bhandari bt Himmat Bhatty 9-7, 2-9, 10-8, 5-9, 9-6
Under 11:
Adit Zaveri bt Rahul D-Cuhna 5-9, 9-1, 9-4, 10-9
Aditya jagtap bt Aditya Bhandari 9-0, 9-1, 9-0
Girls Under 15:
Shenaz Madraswala bt Nalini Singh 9-0, 9-1, 9-1
Professionals :
C.S. Pawar bt Vijay Sonawane 9-7, 6-9, 2-9, 9-7, 9-6
Mahesh Verma bt Vijay Waghela 9-4, 9-7, 9-5

 

Not only has the Poona Open seen the participation of several India players (Capt Arjan Singh, Paul Ferriera) it has been the launching pad of many a squash career. After their stellar performances at the Poona Open Akhil Behl, Arif Paul, Maj R S Brar went on to represent India at the World Championships. 

The tournament could not be held during the years 1998-2001 due to non availability of squash courts. However the Poona Club recently built two excellent squash courts with glass backs. The 2002 tournament will be held simultaneously at the Poona Club and RSI squash courts. 

The 2002 Poona Open is part of the National squash calendar and squash enthusiasts and the public alike (entry is free) will get to see the top players of India in action. Among them will be reigning National champion Ritwik Bhattacharya who is presently ranked 89 in the world. Ritwik currently plays his squash and trains in England. He will be coming to India for the Poona Open and will then immediately proceed to represent India at the Asian Games at Busan, Korea

     

5th Pune Open (1996)

 

OPEN: ARJAN SINGH BEAT AKHIL BEHL   3-0
UNDER-19: ROHAN JUNEJA BEAT GAURAV JUNEJA   3-2