ISP Squash
 
   
   
 

Madhya Pradesh State Squash Closed Championship 2019

  At Indore, India: 8th October 2019
FINALS:
BOYS U-11:
Saharsh Shahra bt Yukt Jajoo 11-5,11-3,11-3

BOYS U-13:
Aarav Patel bt Samyak Jain 11-13,11-6,11-6,9-11,13-11

BOYS U-15:
Tavneet Singh Mundra bt Bhav Makhija 11-8,8-11,12-10,12-10

BOYS U-17:
Krishna Mishra bt Atharva Yeole 11-8,11-6,11-5

BOYS U-19:
Adarsh Banodha bt Gurkeerat Singh Hora 11-9,11-7,11-4

GIRLS U-11:
Aishni Pathak bt Pakshalikha Panigrahi 11-3,11-1,11-5

GIRLS U-15:
Srishti Tarang bt Aashka Sojatia 11-5,11-3,11-5

GIRLS U-17:
Aasya Patel bt Yashna Manocha 11-1,11-1,11-1

MEN'S OPEN::
Farman khan bt Akash Banodha 12-10,13-11,11-9

WOMEN'S::
Radhika Rathore bt Khushi Rathore 11-5,11-4,11-4

SEMI FINALS :
BU11
Saharsh Shahra bt Anay Mehta : 11-4, 11-0, 11-4
Yukt Jajoo bt Daksh Firoda : 11-2, 11-3, 11-8

BU13
Samyak Jain bt Aadit Airen : 11-5, 11-7, 11-4
Aarav Patel bt Aariv Dammani : 11-4, 11-4, 11-4

BU15
Tavneet Singh Mundra bt Dhruv Jaitly : 11-3, 11-4, 11-6
Bhav Makhija bt Tanmay Gupta : 11-4, 11-5, 11-4

BU17
Krishna Mishra bt Abhishek Banodha : 11-7, 11-5, 11-6
Atharva Yeole bt Anant Kasliwal : 11-2, 11-4, 11-7

BU19
Adarsh Banodha Walkover Rituraj Baheti
Gurkeerat Singh Hora bt Jasnoor Singh Mac : 11-3, 11-4, 11-4

GU11
Aishni Pathak bt Disha Trivedi : 11-0, 11-1, 11-2
Pakshalika Panigrahi bt Tushita Kodwani : 6-11, 11-7, 11-7, 11-3

GU15
Aashka Sojatia bt Divishi Sojatia : 11-0, 11-3, 11-1
Srishti Tarang bt Divyanshi Singh Solanki : 11-3, 11-1, 11-2

GU17
Yashna Manocha bt Ananya Sethi : 11-6, 11-6, 11-1
Aasya Patel Walkover Chazerina Benjamin

MEN
Akash Banodha bt Ankur Gupta : 11-7, 11-8, 11-8
Farman Khan bt Harshil Sharma : 11-7, 11-7, 7-11, 11-5

WOMEN
Radhika Rathore bt Mahak Talati : 11-1, 11-1, 11-2
Khushi Rathore bt Khalida Qureshi : 11-3, 11-3, 11-4

QUARTER FINALS :
BU11
Saharsh Shahra bt Uddhav Totla : 11-1, 11-3, 11-3
Anay Mehta bt Tanmay Samaiya : 11-4, 11-2, 11-9
Daksh Firoda bt Ansh Agrawal : 3-11, 15-13, 11-6, 11-9
Yukt Jajoo bt Prabhav Pandey : 11-0, 11-1, 11-1

BU13
Samyak Jain Walkover Shourya Mehta
Aadit Airen bt Mitansh Mishra : 11-2, 11-4, 11-4
Aariv Dammani bt Akshat Talreja : 4-11, 13-11, 12-10, 15-13
Aarav Patel bt Naman : 11-0, 11-0, 11-1

BU15
Tavneet Singh Mundra bt Himanshu Khare : 11-2, 11-5, 11-6
Dhruv Jaitly bt Abhyudaya Singh : 11-0, 11-9, 11-6
Tanmay Gupta bt Naman Sharma : 15-13, 11-5, 11-9
Bhav Makhija bt Aadish Patodi : 11-2, 11-2, 11-1

BU17
Krishna Mishra bt Advaith Dike : 11-3, 11-4, 11-3
Abhishek Banodha bt Anurag Moyde : 17-19, 11-7, 11-9, 11-8
Atharva Yeole bt Pratyush Nagpal : 11-9, 11-7, 11-3
Anant Kasliwal bt Samyak Vyas : 11-8, 11-4, 11-7

BU19
Adarsh Banodha bye
Rituraj Baheti Walkover Harshwardhan Agrawal
Gurkeerat Singh Hora bt Akshat Runwal : 11-6, 11-5, 11-1
Jasnoor Singh Mac bye

GU11
Aishni Pathak bye
Disha Trivedi bt Shubhi Gupta : 11-2, 11-3, 11-4
Tushita Kodwani bt Saanvi Kalanki : 11-1, 11-1, 11-1
Pakshalika Panigrahi bt Vanya Gupta : 11-6, 11-2, 11-4

GU15
Aashka Sojatia bt Harshita : 11-6, 11-5, 11-3
Divishi Sojatia bt Walkover Piya Bhatia
Divyanshi Singh Solanki Walkover Yashaswini Singh Sisodia
Srishti Tarang bt Veda Khandalwal : 11-9, 11-6, 6-11, 4-11, 11-8

GU17
Yashna Manocha bt Samiha Dave : 11-2, 11-2, 11-4
Ananya Sethi bt Walkover Chetna Jain
Aasya Patel bt Pranayini Singh : 11-2, 11-2, 11-1
Chazerina Benjamin Walkover Vaani Puraswani

MEN
Ankur Gupta bt Yashraj Yadav : 11-6, 11-4, 11-4
Akash Banodha bt Yashraj Bhargava : 11-3, 11-8, 11-3
Harshil Sharma bt Anshuman Kedia : 3-11, 11-4, 11-7, 11-7
Farman Khan bt Satyajeet Nagdev : 11-9, 11-2, 11-9

WOMEN
Radhika Rathore Walkover Vruddhi Doshi
Mahak Talati Walkover Raina Talati
Khushi Rathore bt Priya Rajpal : 11-4, 11-3, 11-3
Khalida Qureshi bt Sonali Singh : 11-2, 11-0, 11-0