ISP Squash
 
   
   
 

Emerald Heights Squash Cup 2019

  At Indore, India: 23rd April 2019
FINALS:

BOYS U-11:
Subhash Choudhary bt Darshil Parasrampuria 12-10,9-11,6-11,11-8,11-4

GIRLS U-11:
Sanvi Batar bt Pia Singh 11-7,12-14,11-5,11-8

BOYS U-13:
Tavneet Singh Mundra bt Bhav Makhija 11-1,11-5,7-11,13-11

GIRLS U-13:
Anahat Singh bt Khushboo 11-4,11-6,11-5

BOYS U-15:
Rutva Samant bt Krishna Mishra 11-9,11-5,2-11,11-7

GIRLS U-15:
Aasya Patel bt Sonya Bajaj 11-9,11-3,11-5

BOYS U-17:
Shreemann Raghavan bt Aryan Khandelwal 11-9,11-8,12-10

GIRLS U-17:
Megha Bhatia bt Abhisheka Shannon 12-10,11-7,12-10

BOYS U-19:
Rahul Baitha bt Saksham Choudhary 7-11,11-7,10-12,13-11,11-6

GIRLS U-19:
Ananya Dabke bt Rathika Suthanthira Seelan 11-4,11-6,11-7

PRO COACH:
Farman Khan bt Dharmendra Wenwal 8-11,11-7,11-9,11-4

SEMI FINAL:
BOYS U-11:
Subhash Choudhary bt Ishaan Dabke 12-10,11-8,11-8
Darshil Parasrampuria bt Saharsh Shahra 9-11,9-11,11-6,11-3,11-5

GIRLS U-11:
Pia Singh bt Vyomika Khandelwal 11-2,8-11,11-5,7-11,11-5
Sanvi Batar bt Chhavi Saran 11-9,12-10,11-4

BOYS U-13:
Bhav Makhija bt Avalokit Singh 11-4,6-11,11-3,8-11,11-9
Tavneet Singh Mundra bt Uday Bharti 11-8,11-5,11-4

GIRLS U-13:
Khushboo bt Navya Sundararajan 8-11,9-11,11-7,11-3,11-6
Anahat Singh bt Nayna Taneja 11-5,11-3,13-11

BOYS U-15:
Rutva Samant bt Rohan Arya Gondi 11-9,8-11,11-7,11-13,11-9
Krishna Mishra bt Rachit Kumar Shailya 11-9,11-6,11-5

GIRLS U-15:
Aasya Patel bt Saniya Jaggi 11-7,11-6,11-7
Sonya Bajaj bt Vasudha Surange 11-9,11-7,11-8

BOYS U-17:
Shreemann Raghavan bt Tanay Punjabi 11-7,11-8,8-11,11-6
Aryan Khandelwal bt Arman Darukhanawalla 11-6,11-4,11-7

GIRLS U-17:
Megha Bhatia bt Veda Pendyala 11-9,11-2,11-3
Abhisheka Shannon bt Uditi Mishra 11-5,12-10,13-15,11-7

BOYS U-19:
Rahul Baitha bt Gautam Nagpal 11-9,11-7,11-7
Saksham Choudhary bt Prithvi Singh 11-4,11-7,6-11,11-5

GIRLS U-19:
Ananya Dabke bt Jannia Singh 11-8,11-6,12-10
Rathika Suthanthira Seelan bt Rewa Bharma 11-3,11-4,11-7

PRO COACH:
Farman Khan bt Saurabh Nayar 11-8,11-9,6-11,10-12,11-9
Dharmender Wenwal bt Imran Khan 10-12,8-11,11-9,11-3,11-1

QUARTERFINALS:
BOYS U-11:
Subhash Choudhary bt siddhant Sharma 11-8,11-6,11-8
Ishaan Dabke bt Ayaan Kuchchal 12-4,11-7,11-5,16-14
Saharsh Sahara bt Aryaveer Dewar 11-13,11-7,11-8,13-11
Darshil Parasrampuria bt lakshmana Harri 11-7,11-7,11-6

GIRLS U-11:
Pia Singh bt Sehar Nayar 11-8,11-7,12-10
Vyomika khadelwal bt Divita Sri 11-9,11-9,11-13,11-8
Chhavi Saran bt Anika Dubey 11-4,5-11,11-5,7-11,11-4
Sanvi Batar bt Nimrit Pasricha 11-4,11-9,11-7

BOYS U-13:
Avalokit Singh bt Karan Yadav 9-11,11-8,11-8,11-8
Bhav Makhija bt Ekambir Singh 12-10,11-9,11-4
Uday Bharti bt Aakash Kannan 11-6,11-7,7-11,11-3
Tavneet Singh Mundra bt Arush Chatterjee 11-7,8-11,11-2,11-7

GIRLS U-13:
Khushboo bt Nandini Bayan 11-2,11-2,11-1
Navya Sundararajan bt Dhirith Kandpal 11-2,11-8,11-6
Nayna Taneja bt Yashi Jain 11-8,11-5,11-5
Anahat Singh bt Tisha Jasani 11-2,11-5,11-9

BOYS U-15:
Rutva Samant bt Arin Khot 11-6,13-11,11-8
Rohan Arya Gondi bt Aryan Pratap Singh 11-4,11-9,9-11,11-7
Rachit Kumar Shailya bt Abhishek Yadav 11-7,11-9,10-12,11-4
Krishna Mishra bt Aarav Gill 11-2,11-4,7-11,11-5

GIRLS U-15:
Aasya Patel bt Maansha Bohra 11-9,13-11,11-5
Saniya Jaggi bt Chitrangada Goel 11-5,11-4,11-6
Sonya Bajaj bt Saisha Gupta 8-11,11-9,11-6,6-11,11-8
Vasudha Surange bt Aaryaa Belsare 11-9,11-9,11-7

BOYS U-17:
Shreemann Raghavan bt Aakash Gupta 11-1,11-9,11-5
Tanay Punjabi bt Arnav Mandhana 14-12,11-7,11-3
Armaan Darukhanawalla bt Raunak Singh 9-11,7-11,11-9,11-8,12-10
Aryan Khandelwal bt Sanath Sha 12-10,11-9,116

GIRLS U-17:
Megha Bhatia bt Khushi Rathore 11-4,11-2,11-3
Veda Pendyala bt Tishaa Lalith Kumar 11-7,11-7,11-3
Uditi Mishra walkover
Harshitha UV
Abhisheka Shannon bt Yashna Manocha 11-0,11-2,11-4

BOYS U-19:
Rahul Baitha bt R Kishore Arvind 11-6,11-6,12-10
Gautam Nagpal bt Arjun Singh 6-11,11-4,11-5,11-4
Prithvi Singh bt Deepak Mandal 13-15,11-7,3-11,11-8,11-1
Saksham Choudhary bt Aman Kumar 11-1,11-2,11-0

GIRLS U-19:
Jannia Singh bt Mithali Surana 11-7,9-11,11-2,11-3
Ananya Dabke bt Anjali Kumari 11-1,11-1,11-3
Rathika Suthanthira Seelan bt Bhadra Asha 11-2,11-5,11-2
Rewa Bharma bt Sonali Gautam 11-3,11-7,11-4

PRO COACH:
Farman Khan bt Suraj Bhatt 11-7,11-9,11-9
Saurabh Nayar bt Akash Banodha 9-11,11-8,11-5,11-8
Imran Khan bt Vijay Jangra 11-7,11-5,11-6
Dharmender Wenwal bt Akash Sharma 11-3,11-7,8-11,11-5