ISP Squash
 
   
   
 

RESULTS OF INDIAN TOURNAMENTS FROM 2006 TO 2017

  Tournaments organised in different states of India
   
   
    
 

1st Juhu Gymkhana Junior Championship 2017

  At Juhu Gymkhana Club,  India: 30th January 2017
  FINALS:

GIRLS U-15:
Yoshna Singh [3/4] bt Ananya Dabke [1] 5-11,11-8,11-9,7-11,11-9

GIRLS U-13:
Yuvna Gupta [1] bt Aasya Patel [2] 11-8,12-10,11-8

GIRLS U-11:
Nayna Taneja [2] bt Khushboo [1] 11-9,4-11,14-12,11-2

BOYS U-19:
Yohann Surti [1] bt Jamal Sakib [3/4] 11-2,11-6,11-7

BOYS U-17:
Veer Chotrani [2] bt Advait Adik [3/4] 4-11,4-11,11-0,13-11,11-6

BOYS U-15:
Neel Joshi [1] bt Tanay Pbi [2] 11-4,11-7,11-5

BOYS U-13;
Yuvraj Wadhwani [1] bt Paarth Ambani [3/4] 11-4,11-4,11-3

BOYS U-11:
Aditya Chandani [1] bt Vivaan Bhatia [2] 11-7,11-8,11-5

MIX U-9:
Anshuman Vinay Jaising [1] bt Rahul Sanjay Balakrishnan [2] 11-2,11-3,11-9



SEMIFINALS:
GIRLS U-15:
Ananya Dabke [1] bt Aryaa Ogale [3/4] 11-6,11-6,12-10
Yoshna Singh [3/4] bt Anannya Morey [2] 11-7,11-8,11-7

GIRLS U-13:
Yuvna Gupta [1] bt Saisha Gupta [5/8] 11-9,11-8,11-3
Aasya Patel [2] bt Kaavya Bansal [3/4] 11-4,13-11,8-11,11-8

GIRLS U-11:
Khushboo [1] bt Aleya Masand [3/4] 8-11,12-10,11-5,11-7
Nayna Taneja [2] bt Jiya Chotrani [3/4] 11-1,11-6,11-3

BOYS U-19:
Yohann Surti [1] bt Pradeep Chaudhary [5/8] 11-6,11-5,11-8
Jamal Sakib [3/4] bt Sandeep Paswan [2] 11-7,8-11,11-7,11-8

BOYS U-17;
Advait Adik [3/4] bt Vivaan Jaikishan [5/8] 11-3,10-12,11-5,11-7
Veer Chotrani [2] bt Suraj Chand [3/4] 11-9,4-11,11-9,9-11,11-6

BOYS U-15:
Neel Joshi [1] bt Yash Dhairyawan [5/8] 11-8,11-6,11-6
Tanay Pbi [2] bt Didar J J Rebello [9/16] 11-6,11-9,11-9

BOYS U-13:
Yuvraj Wadhwani [1] bt Om Semwal [3/4] 11-3,11-9,11-9
Paarth Ambani [3/4] bt Jeh Pandole [2] 2-11,13-11,12-10,5-11,20-18

BOYS U-11:
Aditya Chandani [1] bt Adhish Kancharla [5/8] 11-9,6-11,11-6,11-9
Vivaan Bhatia [2] bt Karan Yadav [5/8] 11-6,12-14,11-5,11-4


MIX U-9:
Anshuman Vinay Jaising [1] bt Rachit Shah 11-2,11-2,11-1
Rahul Sanjay Balakrishnan [2] bt Agastya Bansal [5/8] 9-11,11-6,11-1,12-14,12-10


QUARTERFINAL:

GIRLS U-15:
Ananya Dabke [1] bt Rewa Bharma [5/8] 11-5,11-3,11-0
Aryaa Ogale [3/4] bt Sunita Patel [5/8] 11-7,11-5,11-5
Yoshna Singh [3/4] bt Anjali Semwal [5/8] 11-6,11-5,12-10
Anannya Morey [2] bt Tanishka Jain 14-12,11-0,11-4

GIRLS U-13:
Yuvna Gupta [1] bt Tagyaa Parakh [9/16] 11-3,11-5,11-3
Saisha Gupta [5/8] bt Tiana Parasrampuria [3/4] 11-7,11-6,11-4
Kaavya Bansal [3/4] bt Sonya Bajaj [5/8] 11-9,13-11,11-3
Aasya Patel [2] bt Nishka Lulla [9/16] 11-111-411-2

GIRLS U-11:
Khushboo [1] bt Saara Joukani [5/8] 11-3,11-8,11-9
Aleya Masand [3/4] bt Ananthi Vivek [5/8] 11-9,12-14,11-9,11-5
Jiya Chotrani [3/4] bt Ipsa Mishra [5/8] 7-11.11-7,11-5,12-10
Nayna Taneja [2] bt Sharon Jeffy Doss [5/8] 11-6,11-8,11-7

BOYS U-19:
Yohann Surti [1] bt Naseem Ali 11-8,11-7,11-2
Pradeep Chaudhary [5/8] bt Dev Vazirani [3/4] 9-11,10-12,11-6,11-6,11-6
Jamal Sakib [3/4] bt Anuj Unadkat [5/8] 11-6,11-7,11-4
Sandeep Paswan [2] bt Aman Kumbhani [5/8] 11-7,11-5,11-6

BOYS U-17:
Vivaan Jaikishan [5/8] retired Aryan Parekh [1]
Advait Adik [3/4] bt Shloke Sahay [5/8] 11-8,6-11,11-9,11-8
Suraj Chand [3/4] bt Avinash Yadav [5/8] 11-6,11-1,11-4
Veer Chotrani [2] bt Jayasai Yarram [9/16] 11-3,11-4,11-6

BOYS U-15:
Neel Joshi [1] bt Arman Darukhanawalla [5/8] 11-3,11-8,11-4
Yash Dhairyawan [5/8] bt Jay Vaknalli [3/4] 11-4,11-7,11-5
Didar J J Rebello [9/16] bt Athrva Yadav [3/4] 15-13,11-7,11-4
Tanay Pbi [2] bt Aryan Khandelwal [5/8] 11-8,11-4,11-5


BOYS U-13:
Yuvraj Wadhwani [1] bt Mihit Mahale [5/8] 11-3,11-4,12-10
Om Semwal [3/4] bt Krishna Mishra [9/16] 11-6,11-3,11-2
Paarth Ambani [3/4] bt Sharan Pbi [5/8] 9-11,11-2,11-9,11-7
Jeh Pandole [2] bt Kabir M D Rebello [5/8] 11-8,11-7,11-8

BOYS U-11:
Aditya Chandani [1] bt Ekambir Singh [5/8] 11-9,11-7,13-11
Adhish Kancharla [5/8] bt Sandhesh Pr [3/4] 6-11,11-5,11-9,12-10
Karan Yadav [5/8] bt Siddhant Rewari [3/4] 7-11,13-11,11-7,11-9
Vivaan Bhatia [2] bt Ayaan Vaziralli [5/8] 11-5,12-10,11-5


MIX U-9:
Anshuman Vinay Jaising [1] bt Hriday Rajani [5/8] 11-3,11-2,11-1
Rachit Shah bt Huzaifa Alinawaz Pardiwala 11-1,11-0,11-4
Agastya Bansal [5/8] bt Subhash Choudhary [3/4] 11-6,11-4,11-7
Rahul Sanjay Balakrishnan [2] bt Ishaan A Dabke [5/8] 11-0,11-6,11-2
   
 

All India Chhattisgarh Open Championship

  At Squash complex, Indoor Stadium Raipur, Chhattisgarh, India: 12th January 2017
  FINALS:

MENS OPEN:

Ravi Dixit [1] bt Abhishek Agarwal [3/4] 11-4,11-5,11-8

PRO COACH: 
Parmeet Singh [1] bt Sanjay Pawar [3/4] 11-8,11-9,11-5

WOMENS OPEN:
Akanksha Salunkhe [1] bt Urwashi Joshi [2] 2-11,11-4,5-11,11-7,11-9

GIRLS U-11:
Nayna Taneja [5/8] bt Unnati Tripathi [3/4] 11-5,11-7,9-11,12-10

BOYS U-13:
Jaivir Singh Dhillon [1] bt Paarth Ambani [3/4] 11-9,11-4,3-11,4-11,11-8

GIRLS U-13: 
Yuvna Gupta [1] bt Aasya Patel [2] 11-6,11-6,9-11,11-6

BOYS U-15:
Diwakar Singh [3/4] bt Arnaav Sareen [3/4] 10-12,11-3,11-4,11-7

GIRLS U-15:
Megha Bhatia [1] bt Anannya Morey [2] 5-11,11-6,11-8,11-8

BOYS U-17:
Aryan Parekh [1] bt Rahul Baitha [2] 11-8,11-7,8-11,11-9

GIRLS U-17: 
Sanya Vats [1] bt Rathika Suthanthira Seelan [2] 11-3,11-5,14-12

BOYS U-19: 
Ranjit Singh [1] bt Vikas Mehra [3/4] 11-8,11-8,11-5

BOYS U-11: 
Rohan Arya Gondi [1] bt Arihant Ks [3/4] 11-4,11-6,11-7

ALL SEMIFINALS RESULT:
MENS OPEN 
Ravi Dixit [1] bt Dalip Tripathi [3/4] 11-6,11-7,11-5 
Abhishek Agarwal [3/4] bt Rishi Jalan [2] 11-8,13-11,10-12,11-3

PRE COACH:
Parmeet Singh [1] bt Amjad Ali Khan [3/4] 11-2,11-7,11-3 
Sanjay Pawar [3/4] bt Manoj Manjarekar 11-2,11-7,11-7

WOMENS OPEN:
Akanksha Salunkhe [1] bt Sushmita Panigrahi [3/4] 11-3,11-4,11-4 
Urwashi Joshi [2] bt Sukrita Panigrahi [5/8] 11-3,11-1,11-3

GIRLS U-11:
Nayna Taneja [5/8] bt Anahat Singh [1] 11-5,11-3,11-6 
Unnati Tripathi [3/4] bt Khushboo [2] 11-7,9-11,9-11,11-8,11-9

BOYS U-13:
Jaivir Singh Dhillon [1] bt Om Semwal [5/8] 11-7,8-11,11-5,11-3 
Paarth Ambani [3/4] bt Paarth Ambani [3/4] 7-11,11-9,11-4,11-4

GIRLS U-13:
Yuvna Gupta [1] bt S Akshaya Sri [5/8] 11-3,11-4,11-3 
Aasya Patel [2] bt Maansha Bohra [5/8] 11-6,11-5,11-1

BOYS S U-15:
Arnaav Sareen [3/4] bt Lakshit Bohra [5/8] 11-9,11-8,11-8 
Diwakar Singh [3/4] bt Navaneeth Prabhu S [2] 11-5,9-11,11-7,1-11,11-7

GIRLS U-15:
Megha Bhatia [1] bt Avani Nagar [3/4] 11-5,11-3,11-4 
Anannya Morey [2] bt Amira Singh [3/4] 11-6,9-11,11-9,7-11,11-9

BOYS U-17: 
Aryan Parekh [1] bt Deepak Mandal [5/8] 11-6,11-3,12-10 
Rahul Baitha [2] bt Sankalp Anand [3/4] 11-13,11-7,11-2,11-6

GIRLS U-17:
Sanya Vats [1] bt Tanaya M Parakh [3/4] 11-5,11-8,11-4 
Rathika Suthanthira Seelan [2] bt Jannia Singh [3/4] 2-11,11-8,11-9,11-5

BOYS U-19:
Ranjit Singh [1] bt Sandeep Paswan [5/8] 6-11,11-2,11-5,11-9 
Vikas Mehra [3/4] bt Yohann Surti [2] 11-9,11-7,2-0

BOYS U-11: 
Rohan Arya Gondi [1] bt Aimaan Zakaria [3/4] 11-0,11-5,11-5 
Arihant Ks [3/4] bt Sandhesh Pr [2] 5-11,12-14,11-6,12-10,11-6

ALL QUARTERFINALS RESULTS:
MENS OPEN:
Ravi Dixit [1] bt Hiteshwar Singh Riar [5/8] 11-3,11-9,11-6 
Dalip Tripathi [3/4] bt Shashi Pandey [5/8] 5-11,11-9,12-10,11-4 
Abhishek Agarwal [3/4] bt Hari Om Tripathi [9/16] 11-4,11-8,11-5 
Rishi Jalan [2] bt Akhilesh Kumar Yadav [5/8] 11-6,11-6,11-9

PRE COACH:
Parmeet Singh [1] bt Manish Chavan [5/8] 11-5,11-5,11-5 
Amjad Ali Khan [3/4] bt Sachin Jadhav [5/8] 11-9,11-9,11-9 
Sanjay Pawar [3/4] bt Sandeep Yadav 11-9,11-6,11-6 
Manoj Manjarekar bt Suraj Bhatt 11-8,9-11,11-8,8-11,11-9

WOMENS OPEN:
Akanksha Salunkhe [1] bt Prerna Rajput 11-5,11-3,11-8 
Sushmita Panigrahi [3/4] bt K Tamanna [5/8] 11-8,11-8,11-3 
Sukrita Panigrahi [5/8] bt Shailja Saxena 11-3,11-1,11-1 
Urwashi Joshi [2] bt Nisha Singh [5/8] 11-1,11-1,11-3

GIRLS U-11:
Anahat Singh [1] bt Navya Sundararajan [5/8] 11-4,11-3,11-1 
Nayna Taneja [5/8] bt Diya Dhillon [3/4] 11-4,11-6,11-5 
Unnati Tripathi [3/4] bt Kaira Joshee [5/8] 7-11,18-16,11-2,9-11,11-6 
Khushboo [2] bt Aleya Masand [5/8] 11-6,11-9,7-11,11-6

BOYS U-13:
Jaivir Singh Dhillon [1] bt Vivaan Shah [5/8] 11-6,3-11,7-11,11-7,11-8 
Om Semwal [5/8] bt Shaurya Bawa [3/4] 11-8,12-10,11-8 
Paarth Ambani [3/4] bt Ishaan Singh [5/8] 12-14,13-11.13-15.13-11.11-4 
Jeh Pandole [2] bt Ansh Tripathi [5/8] 11-4,11-0,11-3

GIRLS U-13:
Yuvna Gupta [1] bt Nandana Raja [5/8] 11-2,11-7,11-2 
S Akshaya Sri [5/8] bt Tagyaa Parakh [3/4] 11-4,11-7,11-4 
Maansha Bohra [5/8] bt Vasudha Surange [3/4] 8-11,11-9,11-7,11-5 
Aasya Patel [2] bt Aarzoo Dhindsa [5/8] 6-11,11-8,11-7,11-5

BOYS U-15:
Lakshit Bohra [5/8] bt Aakash Gupta [1] 11-5,11-7,11-9 
Arnaav Sareen [3/4] bt Kanhav Nanavati [5/8] 5-11,11-5,12-10,11-6 
Diwakar Singh [3/4] bt Yash Dhairyawan [9/16] 13-1111-811-6 
Navaneeth Prabhu S [2] bt Mohit Bhatt [5/8] 11-6,11-7,13-11

GIRLS U-15:
Megha Bhatia [1] bt Tanishka Jain [5/8] 11-6,11-7,11-3 
Avani Nagar [3/4] bt Gurlin Kaur [5/8] 11-6,11-6,11-3 
Amira Singh [3/4] bt Rewa Bharma [5/8] 11-7,11-8,11-2 
Anannya Morey [2] bt Veda Pendyala [5/8] 11-3,11-2,11-3

BOYS U-17: 
Aryan Parekh [1] bt Sachin Chauhan [5/8] 11-0,11-4,11-6 
Deepak Mandal [5/8] bt Jairaj Singh [3/4] 11-13,11-4,11-6,11-8 
Sankalp Anand [3/4] bt Shloke Sahay [5/8] 11-6,6-11,11-13,11-6,11-7 
Rahul Baitha [2] bt Vedant Ambani [9/16] 11-3,11-3,11-1

GIRLS U-17:
Sanya Vats [1] bt Advika Dwivedi [5/8] 11-1,11-0,11-1 
Tanaya M Parakh [3/4] / Radhika Rathore [5/8] Retired 
Jannia Singh [3/4] / Shimon Hura [5/8] Retired 
Rathika Suthanthira Seelan [2] bt Naira Kothari [5/8] 11-3,11-5,11-7

BOYS U-19:
Ranjit Singh [1] bt Gaurav Kumar [5/8] 11-2,11-0,11-3 
Sandeep Paswan [5/8] bt Jamal Sakib [3/4] 8-11,8-11,12-10,11-9,11-8 
Vikas Mehra [3/4] bt Divyanshu Sharma [5/8] 11-8,11-8,11-7 
Yohann Surti [2] bt Simranjit Singh [5/8] 11-4,11-3,11-7

BOYS U-11:
Rohan Arya Gondi [1] bt Aakash Kannan [5/8] 11-2,11-3,11-7 
Aimaan Zakaria [3/4] bt Ekambir Singh [5/8] 13-11,4-11,11-5,12-10 
Arihant Ks [3/4] bt Avalokit Singh [5/8] 11-4,11-4,11-9 
Sandhesh Pr [2] bt Karan Yadav [5/8] 11-9,11-5,12-10
   
 

HCL Junior Squash Championship

  At the Squash Courts of Noida, Uttar Pradesh: 28th December 2016
 

Final Results :
BOYS U-11: Rohan Arya Gondi [1] bt Vivaan Bhatia [5/8] 7-11,11-7,11-7,11-7
GIRLS U-11: Anahat Singh [1] bt Unnati Tripathi [3/4] 11-5,11-7,5-11,11-6
BOYS U-13: Yuvraj Wadhwani [17/24] bt Jeh Pandole [3/4] 8-11,11-8,3-11,11-4,14-12
GIRLS U-13: Yuvna Gupta [2] bt Kaavya Bansal [1] 11-3,11-2,11-8
BOYS U-15: Deepak Mandal [5/8] bt Diwakar Singh [3/4] 11-9,11-8,11-7
GIRLS U-15: Ananya Dabke [2] bt Anannya Morey [3/4] 11-9,11-7,11-5
BOYS U-17: Aryan Parekh [1] bt Utkarsh Baheti [3/4] 11-7,6-11,11-6,8-11,11-9
GIRLS U-17: Sanya Vats [1] bt Jannia Singh [3/4] 11-5,9-11,11-7,11-7
BOYS U-19: Ranjit Singh [1] bt Yash Bhargava [2] 11-6,11-4,11-5
SEMIFINALS Results :
BOYS U-11: Rohan Arya Gondi [1] bt Arihant Ks [5/8] 13-11,11-5,11-0
Vivaan Bhatia [5/8] bt Aditya Chandani [2] 11-7,8-11,11-7,11-7
GIRLS U-11: Anahat Singh [1] bt Diya Dhillon [3/4] 11-7,11-3,11-7
Unnati Tripathi [3/4] bt Khushboo [2] 11-7,8-11,11-9,11-7
BOYS U-13: Yuvraj Wadhwani [17/24] bt Ekam Singh [3/4] 11-8,11-8,11-7
Jeh Pandole [3/4] bt Rachit Kumar Shailya [9/16] 11-6,11-8,5-11,11-5
GIRLS U-13: Kaavya Bansal [1] bt Aasya Patel [3/4] 15-13,5-11,11-9,11-9
Yuvna Gupta [2] bt Pooja Arthi R [3/4] 11-4,5-11,11-7,11-3
BOYS U-15: Deepak Mandal [5/8] bt Kanhav Nanavati [5/8] 11-9,9-11,11-7,12-10
Diwakar Singh [3/4] bt Navaneeth Prabhu S [2] 11-3,9-11,11-6,11-8
GIRLS U-15: Anannya Morey [3/4] bt Megha Bhatia [1] 8-11,12-10,10-12,11-5,11-8
Ananya Dabke [2] bt Amira Singh [3/4] 11-3,11-5,11-8
BOYS U-17: Aryan Parekh [1] bt Prithvi Singh [5/8] 11-1,5-11,11-3,11-8
Utkarsh Baheti [3/4] bt Rahul Baitha [2] 10-12,12-10,7-11,13-11,11-8
GIRLS U-17: Sanya Vats [1] bt Mira Kamat [3/4] 11-3,11-1,11-1
Jannia Singh [3/4] bt Samita S [2] 11-8,11-13,11-9,6-11,11-7
BOYS U-19: Ranjit Singh [1] bt Sandeep Paswan [5/8] 11-8,11-4,11-7
Yash Bhargava [2] bt Vikas Mehra [3/4] 11-5,4-11,11-7,6-11,12-10
Quarter Final Results :
BOYS U-11: Rohan Arya Gondi [1] bt Aimaan Zakaria [5/8] 11-5,11-3,11-5
Arihant Ks [5/8] bt Siddhant Rewari [3/4] 11-8,8-11,8-11,11-9,11-4
Vivaan Bhatia [5/8] bt Bhav Makhija [9/16] 11-7,12-10,11-7
Aditya Chandani [2] bt Karan Yadav [5/8] 11-4,11-4,11-7
GIRLS U-11: Anahat Singh [1] bt Ipsa Mishra [5/8] 11-8,11-2,11-3
Diya Dhillon [3/4] bt Navya Sundararajan [5/8] 11-6,11-8,11-2
Unnati Tripathi [3/4] bt Kriyaa J [5/8] 11-4,11-6,11-8
Khushboo [2] bt Chhavi Saran [5/8] 11-5,11-0,11-3
BOYS U-13: Yuvraj Wadhwani [17/24] bt Jaivir Singh Dhillon [1] 11-9,12-10,7-1111-6
Ekam Singh [3/4] bt Ishaan Singh [5/8] 12-10,12-10,11-8
Jeh Pandole [3/4] bt Shaurya Bawa [5/8] 11-9,11-3,12-14,11-3
Rachit Kumar Shailya [9/16] bt Ansh Tripathi [5/8] 11-9,12-10,9-11,11-5
GIRLS U-13: Kaavya Bansal [1] bt Uditi Mishra [5/8] 10-12,11-13,12-10,11-8,11-8
Aasya Patel [3/4] bt Gitanjali Vasudevan [5/8] 11-3,11-5,11-2
Pooja Arthi R [3/4] bt Sonya Bajaj [5/8] 11-4,11-7,11-6
Yuvna Gupta [2] bt Advita Sharma [5/8] 11-7,11-7,11-5
BOYS U-15: Kanhav Nanavati [5/8] bt Aakash Gupta [1] 12-10,13-15,7-11,11-3,15-13
Deepak Mandal [5/8] bt Athrva Yadav [3/4] 11-4,13-11,6-11,11-7
Diwakar Singh [3/4] bt Shreemann Raghavan [5/8] 6-11,13-11,11-4,9-11,11-5
Navaneeth Prabhu S [2] bt R Kishore Arvind [5/8] 11-9,7-11,12-10,11-7
GIRLS U-15: Megha Bhatia [1] bt Prashasti Mattas [5/8] 11-4,9-11,11-5,11-4
Anannya Morey [3/4] bt Rewa Bharma [5/8] 11-4,11-7,11-2
Amira Singh [3/4] bt Krithica J S [5/8] 11-5,11-7,15-17,11-8
Ananya Dabke [2] bt Gurlin Kaur [5/8] 11-2,11-3,11-3
BOYS U-17: Aryan Parekh [1] bt Tejas Chawla [5/8] 11-7,12-10,11-6
Prithvi Singh [5/8] bt Gautam Nagpal [3/4] 12-10,11-3,1-11,2-11,11-7
Utkarsh Baheti [3/4] bt Sankalp Anand [5/8] 11-6,11-9,12-10
Rahul Baitha [2] bt Gowtham Karthick [5/8] 11-7,9-11,9-11,11-6,12-10
GIRLS U-17: Sanya Vats [1] bt Kamya Goenka 11-2,11-0,11-4
Mira Kamat [3/4] bt Tanaya M Parakh [5/8] 11-9,11-7,11-9
Jannia Singh [3/4] bt Sparshi Mattas [5/8] 11-5,11-5,11-5
Samita S [2] bt Pranjali Sharma [5/8] 11-8,11-8,11-3
BOYS U-19: Ranjit Singh [1] bt Shivam Bansal [5/8] 11-3,11-5,11-5
Sandeep Paswan [5/8] bt Jamal Sakib [3/4] 10-12,11-2,11-7,4-11,11-8
Vikas Mehra [3/4] bt Loveneet Singh Ahluwalia [5/8] 11-5,11-5,11-7
Yash Bhargava [2] bt Abdur Rehman [5/8] 11-4,11-2,11-9

 

All Goa Open Squash Tournament

  At the Squash Courts of S.A.G. Indoor Stadium, Goa : 31st July 2016, from 29th to 31st July 2016
 

Final Results :
Boys Under 11: Shouvek Naik bt Apoorv Sardesai  12-10, 9-11, 11-7, 11-9
Boys Under 15 : Om Fadte w/o
Girls Under 15 : Prashasti Mattas bt Anuska Rawat11-6, 11-4, 11-1
Girls Under 17 : Sprashi Mattas bt Sukritha Panigrahi 11-3, 11-1, 11-3
Veterans Above 45 : Cdr R Mattas bt Cdr B Panigrahi 11-3, 11-6, 11-5
Mens Open : Armaan Chowfin bt Siddhartha Mohan 11-6, 11-5, 8-11, 11-2

   
 

State Squash Championship

  At Lake Club, Chandigarh : 17th May 2016
  Brother, sister win squash titles - Inderjit wins U-17 title; Jannia clinches U-15, women’s senior trophies

Jannia Singh and her brother Inderjit Singh today lifted the State Squash Championship titles in their respective categories.The championship was held at the Lake Club, Sector 3. While Inderjit defeated Shivam Bansal 3-1 in the boys U-17 final to clinch the title, Jannia overwhelmed Anjali Gupta 3-0 in the girls U-15 title clash.

Jannia, who is ranked third in the junior India squash circuit, also lifted the trophy in the women's senior category, outplaying Priya Gupta 3-0. Inderjit, meanwhile, finished second in the boys U-19 category. Both Jannia and Inderjit have been selected for the trials of the Indian Squash (Junior) team. The selected team will participate in the Asian Juniors Squash Championship to be held in Malaysia.

In other matches, Ishaan Nayar emerged winner in the boys U-13 category while Saurabh Nayar won the men's (35+ years) event.
   
 

Amdavad Open Squash Tournament

  At Ahmedabad, Gujarat : 24th April 2016
  Final Results :

Mens Open: Amit Chinai bt Aman Khumbhani 11-8, 3-11, 11-8, 11-8
Boys / Girls Mix U-11: Jay Motwani bt Kavya Kamlesh 11-5, 11-3, 11-9
Boys U-11: Ansh Gupta bt Manan Chirag 11-6, 11-5, 3-11, 7-11, 15-13
Boys U-15: Rahul kumar bt Ansh Gupta 11-8, 11-5, 11-3
Boys U-17: Sachin Chauhan bt Siddharth Vinod 11-2, 11-6, 11-3
Boys U-19: Aman Kumbhani bt Sachin Chauhan 11-4, 11-3, 11-2
Womens Open : Tanvi Jain bt Diya Ashok 11-1, 11-3, 11-3
   
Results 2015
   
 

TUSHAR SHAHANI, NAVMI SHARMA, NEEL JOSHI, AISHWARYA KHUBCHANDANI, IN MUMBAI SCHOOL SPORTS ASSOCIATION 2015 (MSSA)  SQUASH TITLES 

  At CCI : 14th October 2015
    
  Top seeds Tushar Shahani and Navmi Sharma proved their mettle as they lifted the MSSA boys and girls U-16 title at the CCI squash courts. Arya Vidya Mandir’s (Bandra) Shahani defeated Veer Chotrani of Jamnabai Narsee (Juhu) 11-8, 11-7, 14-16, 11-9 to lift his first MSSA title while Arya Vidya Mandir’s (Juhu) Navmi Sharma of had it easy against Abhilasha Bhasin of Cathedral and John Connon (Fort) 11-3, 11-6, 11-3 to register her first title victory.

RESULTS
     
Category   
Boys under 16

Tushar Shahani    1st
Veer Chotrani    2nd
Vivaan Jaikishan    3rd

Girls Under 16

Navmi Sharma    1st
Abhilasha Basin    2nd
Reva Bharma    3rd

Boys Under 13

Neel Joshi    1st
Armaan Darukhanwala    2nd
Tanay Punjabi    3rd

Girls Under 13

Aishwarya Khubchandani     1st
Yuvna Gupta    2nd
Miraya Gupta    3rd

Boys Under 11

Yuvraj Wadhawani    1st
Rutwa Sawmant    2nd
Sharan Punjabi    3rd

Girls Under 11   

Kavya Bansal    1st
Naina Taneja    2nd
Mannat Shah    3rd

Boys Under 9   
Yugant Gupta    1st
Dhruv Khanna    2nd
Vedant Chheda    3rd

Girls Under 9

Divya Yadav    1st
Zanaee Raghavan     2nd
Mahika Rashshit    3rd
   
 

SSA Salem Squash Open 2015

  At Salem, Tamilnadu : 02/05/2015
   
  BU11 : Ansh Tripathi (1), TN, bt Mohamed Farhan Farook (5/8), TN, 11-8 11-9 11-6 .
BU13 : Shreemann Raghavan (1), TN, bt Kanhav Nanavati (2), TN, 11-7 11-8 11-8 .
BU15 : Yashwanth Raghav G (3/4), TN, bt Tejas Chawla (1), DL, 11-5 11-2 11-5 .
BU17 : Vikas Mehra (1), TN, bt Rahul Baitha, MH, 11-8 11-6 11-7
BU19 : Vijay Kumar (1), TN, bt Aran Thawani (2), MH, 11-4 11-4 11-4 .
GU11 : Pooja Arthi R (1), TN, bt Gitanjali Vasudevan (2), TN, 11-4 11-4 9-11 11-9 .
GU13 : Krithica J S (1), TN, bt Abhisheka Shannon (2), TN, 11-3 11-8 11-4 .
GU15 : Samita Sivakumar (1), TN, bt Darshana Vasudevan (5/8), TN, 11-7 11-8 7-11 9-11 11-5 .
GU19 : Nehaarika Balamurukan (2), TN, bt Amita Gondi, AP, 9-11 10-12 11-2 11-4 11-8 .
Men : Abhay Singh (2), TN, bt Parthiban Ayyapan (1), TN, 13-15 13-11 11-3 12-10 .
Mo35 : Hari Om Tripathi (1), TN, bt Shivakumar S (2), TN, 11-6 11-8 11-7 .
   
  Results 2014
   
 

Secunderabad Club AP Open Squash Championship 2014

  At Secunderabad Club, Secunderabad : 4th May 2014
  Mens Open
Winner - Anuroop BS
Runners up - Maj M.Tiotia
Score - 11 - 6  11 - 7  11 - 9

Veterans Open
Winner - Gp Captain Hemant Potdar
Runners Up - Col Vineet Gaur
Score 11 - 8   11 - 9  11 - 7

Boys Open
Winner - Ashish Nambiar 
Runners UP - Varun Dhabe
Score 11 - 9 11 - 6 11 - 3
   
   
  Results 2013
   
 

Secunderabad Club AP Open Squash Championship 2013

  At Secunderabad Club, Secunderabad (11th Jan 2013)
   
  All Finals :

BOYS U-11 : Shreeman Raghavan (TN) beat Keshav Pillai (1) TN 4-11, 11-8, 8-11, 11-8, 11-7
BOYS U-13 : Utkarsh Baheti (Raj) beat S Navaneeth Prabhu (TN) 11-6, 7-11, 13-11, 11-9
BOYS U-15 : Vikas Mehra (TN) beat 2 Yash Bhargava (DEL) 7-11, 11-9, 10-12, 11-5, 11-7
GIRLS U-11 : Megha Bhatia (Del) beat 2: Avani Nagar (Mah0 11-3, 11-4, 7-11, 7-11, 12-10
GIRLS U-13 : Shrishti Nagar (Mah) beat 2: Amita Gondi (AP) 11-6, 8-11, 6-11, 11-6, 11-8
GIRLS U-15 : Shamika Reddy (TN) beat 1: Riddhi Sampat (Mah) 13-11, 11-0, 11-3
MEN’S OPEN : Arjun Agnihotri (Services) beat R Desappan (TN) 11-4, 11-4, 11-6
MEN OVER-35 : Arvind Shetty (AP) beat 1:Kangaram Choudhary (Raj) 11-8, 11-5, 11-5
MEN OVER-45 : Deepak Moolani (Mah) beat Rajeev Bhatia (Karnataka) 11-4, 7-11, 11-2, 11-6
   
   
  Results 2012
   
 

MSSA Squash 2012

  9th December 2012, At Bombay Gymkhana
   
 

Final Results :

Boys Under 16 years 
1] Winner - Yohann Surti - The Cathedral & John Connon (Fort)
2] Runner-Up - Chaitanya Shah - The Cathedral & John Connon (Fort)
3] Third Place - Raghvir Reddy - Podar Int. (SC)
4] Fourth Place - Dev Vazirani - Bombay Scottish (Mahim)

Boys Under 13 years 
1] Winner - Veer Chotani - Jamnabai Narsee School (Juhu)
2] Runner-Up - Tushar Sahani - Arya Vidya Mandir (Bandra)
3] Third Place - Aryan Parekh - Bombay Scottish (Mahim)
4] Fourth Place - Ansh Shetty - Arya Vidya Mandir (Bandra)

Final Boys Under 11 years 
1] Winner - Tanaby Panjabi - Bombay Scottish (Mahim)
2] Runner-Up - Vedant Mehra - Dhirubahi Ambani Int. (BKC)
3] Third Place - Dhruv Vazirani - Bombay Scottish (Mahim)
4] Fourth Place - Himay Kapadia - The Cathedral & John Connon (Fort)

Final Boys Under 9 years 
1] Winner - Jeh Pandole - The Cathedral & John Connon (Fort)
2] Runner-Up - Sharan Panjabi - Campion School (Cooperage)
3] Third Place - Rayyan Lala - Campion School (Cooperage)
4] Fourth Place - Ali Adenwala - The Cathedral & John Connon (Fort)

Girls Under 16 years
1] Winner - Jui Kalgutkar - St. Anthony’s H.S. (Chembur)
2] Runner-Up - Nikita Joshi - Bombay Scottish (Mahim)
3] Third Place - Aishwarya Nambiar - Rustomjee International (Dahisar)
4] Fourth Place - Anushka Hair - Gundecha Education Academy (Malad)

Girls Under 13 years
1] Winner - Diya Jaukani - Billabong High Int. (SC)
2] Runner-Up - Aakanksha Rao - Bombay Scottish (Mahim)
3] Third Place - Abhilasha Bhasin- The Cathedral & John Connon (Fort)
4] Fourth Place - Mira Kamat - American School of Bombays

Girls Under 11 years
1] Winner - Aishwarya Khubchandani - Podar International (SC)
2] Runner-Up - Aditi Mathur - Bombay Scottish (Mahim)
3] Third Place - Ambica Kale - The Cathedral & John Connon (Fort)
4] Fourth Place - Imaan Patel - J.B. Petit (Fort)

   
  Indian Navy team wins services squash championship 2012
  26th Oct 2012
   
 

VISAKHAPATNAM: The Indian Navy team emerged winners in the 51st Inter Services Squash Championship 2012-13 after defeating Indian Air Force team in the final..

The Army Red team secured the third position. In the open event, Vikas Jangra, Chief Petty Officer Physical Training Instructor of Indian Navy beat Sergeant Sandip Jangra of Indian Air Force in a keenly-contested final.

   
  Results 2011
   
 

Inter School Squash Tournament 2011

   At Bombay Gymkhana : 11th Nov, 2011.
    
  Finals Boys Under 16 : Madhav Dhingra (Dhirubhai Ambani) bt Yohan Pandole (Cathedral) 11-6, 12-14, 9-11, 11-7,11-8   
Third Place : Numair Sani ( Bombay Scott. Powai) bt Harshvardhan W.(AVM) 11-6, 13-11, 11-6
Final Boys Under 13 : Dev Vazirani (Bom. Scottish Mahim) bt Chaitanya Shah (B. Scottish Mahim) 11-7, 14-12, 11-8
Third Place : Aryan Parekh (B. Scottish Mahim) bt Shlok Makhija (AVM, Bandra-W) 11-8, 11-8, 11-7
Final Boys Under 11 : Veer Chotrani (Jamnabai Narsee) bt Tushar Shahani (AVM,Bandra) 11-7,11-6,11-4
Third Place : Ahaan Nalavadi (Dhirubhai Ambani) bt Zahaan Motiwala (B. Scottish Mahim) 11-8, 11-8, 11-8
Finals Boys Under 9 : Neel Joshi (B. Scottish Mahim) bt Tanay Panjabi (B. Scottish Mahim) 11-5, 11-9, 11-8
Third Place : Arman Darukhanawa (Campion) bt Jeh Pandole (Cathedral) 11-6, 11-0, 11-3
Finals Girls Under 16 : Jui Kalgutkar (St. Anthony’s Girls) bt Aishwarya Nambiar (Rustomjee Cambridge) 11-8, 6-11, 1-11, 11-9, 11-5
Third Place : Anushka Nair (Gundecha Ed.) bt Gayatri Raheja (Dhirubhai Ambani) 11-9, 9-11, 11-7, 7-11, 11-7, 11-9
Finals Girls Under 13 : Nikita Joshi (B. Scottish Mahim) bt Koel Shankar (Podar Int.IB (SC) 11-0, 11-5, 11-5
Third Place : Aditi Prasad (Cathedral) bt Diya Joukani (Billabong High, SC) 11-5, 12-10, 11-3
Finals Girls Under 11 : Aditi Raheja (Dhirubhai Ambani) bt Aariya Patel (Cathedral) 11-0, 11-1, 11-1
Third Place : Ananya Agarwal (Cathedral) bt Navmi Sharma (AVM, Juhu)
   
  Results 2010
   
  UP State Open Squash Championship 
  From July 30th to 01st Aug 2010
   

 

The newly renovated Squash Complex in Noida Stadium was the host of one of the most popular squash events in the region over the weekend. The event saw the presence of all the top players in Northern India converging for the event with a record 358 entries in nine categories ( Women – 3 and Men -6 ) ranging from Under 13 to over 40 for men with representation from Allahabad, Varanasi, Kanpur, Bareilly, Dhampur, Chandigarh, Delhi and the NCR.

 

The event was held under the aegis of the UP State Squash Association (UPSRA) and was organized by the District Gautam Budh Nagar Squash Racket Association  (DGBNSRA). The 4 glass back courts complex with a wide viewing gallery within a stadium complex is an excellent facility and we must be thankful to Noida administration for having given these facilities stated Dr NK Pandey Secretary UPSRA.

 

The Noida Centre for Squash under the mentorship of Lalit Verma, Wg Cdr Bir Singh & nationally acclaimed squash coach Puneet Singh is attracting young talent even from Delhi and many of the children are seeded among the top 8 in the country including two national champions in a short span of less than two years stated Dr Tarun Sahni President of the DGBNSRA.

 

The Mens & Womens Final was a closely fought event followed by the Prize Distribution carried out by Mr Pramod Aggarwal IAS Director Sports MOS&YA, Shri CB Singh Deputy CEO Noida and Dr Bharatinder Singh Chief Medical Officer for the Commonwealth games.

Final Results :

Mens Open : Karm Kumar beat Amjad Khan (11-7, 11-4, 11-8) - (3-0)
Women’s Open :
Vishrutyi Sahni beat Janet Vidhi (9-11, 9-11, 11-9, 11-4, 11-5) - (3-2)
Boys U19:
Shakir Hussain best Ishaan Ghosh (11-5, 11-9, 11-7) - (3-0)
Girls U19:
Tanvi Khanna Beat Vishrutyi Sahni (11-4, 11-6, 9-11, 4-11, 11-6) - (3-2)
Boys U17 :
Divij Singh beat Aditya Advani (11-8, 9-11, 11-4, 4-11, 11-6) - (3-2) 
Boys Under 15 :
Ranjeet Singh beat Rajat Sharma (11-6, 8-11, 11-4, 7-11, 11-3) - (3-2)
Girls Under 15 :
Tanvi Khanna beat Anna Awasthi (11-6, 11-5, 11-4) - 3-0
Boys U13 :
Ranjeet Singh beat Junaid Muzzafar (11-8, 13-11, 11-6) - 3-0 
Mens Over 40 :
Lalit Advani beat Nikhil Pant (11-4, 11-6, 11-4) 3-0

   
  Results 2009
 
 
 

Bombay Gymkhana-SRAM squash league

  At Bombay Gymkhana : 20th June 2009
   
  Sanjay Goyal leads Team Ashour to victory

MUMBAI: Sanjay Goyal led from the front, winning the deciding ninth tie 3-0 against Ravindra Jagtap to whom he had lost earlier in the league to give Team Ashour (named after the world champ) a 5-4 win over Team Lincou and with it the Bombay Gymkhana-SRAM squash league title.

The teams, which played over two months, were named after the current greats. The winners took home Rs 60,000. Jagtap is the father of British Junior champ Aditya, now training in Egypt with Mahesh Manganokar. His agility would have shamed half his 50-plus age.
Goyal gave credit to Siddharth Samantray and Aishwarya Kulkarni for their consistent displays. The others to win were professional Gopi Mohite, on his home courts, and Rohan Zaveri. Team Shabana beat Willstrop 5-4 for the third spot while Darwish finished fifth beating Gaultier.

Rajat Agarwal was adjudged player of the league. For British lady Mandy Kennedy it was her last tournament after a three and a half year stay in Mumbai where husband Simon was posted and where son Ben played tennis after squash. She won several titles in Mumbai and was adjudged the best captain in the league.

Results of final: Team Ashour bt Team Lincou 5-4: Kunwarpal Singh lost to Abhinav Sinha 0-3; Siddharth Samantray bt Harjinder Singh 3-0; Gopi Mohite bt Deepak Moolani 3-1; Karan Mirchandani lost to Pranay Merchant 0-3; Rohan Zaveri bt Akhilesh Yadav 3-0; Rahel Fazelbhoy lost to Shashi Pandey 2-3; Jayanto Mukherjee lost to J Kuyte 1-3; Aishwarya Kulkarni bt Aishwarya Bhattacharya 3-0; Sanjay Goyal bt Ravindra Jagtap 3-0.

Awards: Ravi Puri (best senior), Chaitanya Shah (junior), Aishwarya Kulkarni (girl); Mandy Kennedy (captain); Player of league: Rajat Agarwal.
Source : http://sports.timesofindia.indiatimes.com/Other-Sports/Sanjay-Goyal-leads-Team-Ashour-to-victory/articleshow/4681541.cms

   
  Results 2008
     
  CENTRAL INDIA OPEN SQUASH CHAMPIONSHIP 2008  
  At The Daly College, Indore From 23rd to 27th December, 2008
   
 
  R E S U L T S (FINALS)
Girls' U-11
Rayana beat Shreya Suresh (Daly College) by 3-0 (11-7. 11-2, 11-7)
Boys' U-11
Ranjeet beat Abhay by 3-0 (11-6, 11-6, 11-7)
Girls' U-13
Anandita Gupta (Daly College) beat Aadya Advani by 3-2 (11-9, 12-10,
5-11, 8-11, 11-5)
Boys U-13
Suyash Sharma beat Abhay Singh by 3-0 (4-11, 7-11, 8-11)
Girls' U-15
Sachika beat Saai Meera by 3-0 (11-6-, 11-1, 11-6)
Boys U-15
Rishabh Kotian beat Manik Dutta by  3-0 (11-8, 11-4, 11-8)
Girls' U-17
Dheeya Somaiya (Daly College) beat Sachika by 3-0 (12-10, 11-6, 11-3)
Boys U-17
Vrashab Kotiyan beat Dhananjay Singh by 3-2 (10-12, 11-8, 11-7, 8-11, 14-12)
Girls' U-19
Tanvi Jain (Daly College) beat Konpal Patni by 3-0 (11-7, 11-5, 11-5)
Boys' U-19
Parmeet Singh beat Navin Jangra by 3-0 (11-2, 12-10, 11-4)
Women's Open
Swati Muchhal beat Dheeya Somaiya (Daly College) by 3-2 (14-16, 11-7,
11-4, 7-11, 11-7)
Professionals
Bala Murgan beat Farman Khan by 3-1 (11-7, 8-11, 11-5, 11-8)
Over 35 Category
Gajendra Singh Rathore (DalyCollege) beat Deepak Moolani by 3-0 (11-3,
11-7, 11-6)
Over 45 Category
Deepak Moolani beat Bobby Singh by 3-0 (11-6, 11-8, 11-7)
Men's Open
Gaurav Nandrajog beat Sandip Jangra by 3-2
   
  Results 2006
   
  Speed 97 - 2nd Inter Club Squash Championship 2005 - 06
  At Willingdon Club : 7th to 9th April 2006
Men’s Open: Dhiraj Nagpal (Khar Gym) bt Sadiq Madraswala (CCI) 9-2, 9-10, 9-2.
Boys’ u-19: Naishad Lalwani (CCI) bt Cyrus Vakil (WSC) 9-1, 5-9, 9-1.
Boys’ u-15: Aadit Zaveri (Bom Gym) bt Caran Arora (CCI) 9-4, 9-3.
Men’s Doubles: Sadiq Madraswala/Naishad Lalwani (CCI) bt Vijay Waghela / Rajan Rajani (Khar Gym) 9-7, 9-6.
Women’s Open: Shivangi Paranjpe (Bom Gymkhana) bt Madhura Paranjpe (Bom Gymkhana)
   
  Speed 97 -1st Inter Club Squash Championship 2005 - 06
  At Willingdon Club : 7th to 9th April 2006
 

Finals
Men’s Open: Sadiq Madraswala (CCI) bt Rohit More (CCI) 9-6 9-7.
Boys u-19: Naishad Lalwani (CCI) bt Cyrus Vakil (WSC) 9-6 9-0.
Boys u-15: Caran Arora (CCI) bt Sameer Mistry (Otters) 9-6 9-5.
Men’s Open Doubles: Naishad Lalwani/Sadiq Madraswala (CCI) bt Rajesh Sonawane/Bipin Batra (WCG) 9-2, 5-9, 9-3.
Ladies Open : Shivangi Paranjpe (Bom Gym) bt Madhura Paranjpe (Bom Gym) 9-6, 9-3.

Semi-finals

Men’s Open : 
Sadiq Madraswala (CCI) bt Dhiraj Nagpal (Khar Gym) 5-9, 9-4, 9-2; 
Rohit More (CCI) bt Sumit Rewari (Bom Gym) 9-0, 9-1.

Boys u-19 :  
Cyrus Vakil (WSC) bt Ajaz Sheikh (The Club) 9-1, 9-3; 
Nishad Lalwani (CCI) bt Joran Diwan CCI) 9-0, 9-3.
 

Boys u-15 :  
Caran Arora (CCI) bt Sanmit Anand (Otters) 9-2, 9-1; 
Samir Mistry (Otters) bt Agustya Shastri (Khar Gym) 9-0, 9-0.

Ladies Open: 
Shivangi Paranjpe (Bom Gym) bt Avani Shetty (Khar Gym) 9-0, 9-1; 
Madhura P  (Bom Gym) bt Sachika B (Otters) 9-7, 9-0.

 
  QATAR AIRWAYS CHALLENGE 2006
  At Hyderabad : 9th July 2006
 

Players


WED 05/07
ROUND 1

THU 06/07
LAST 16

FRI 07/07
Q-FINALS

SAT 08/07
S-FINALS

SUN 09/07
FINAL
RACHAEL  GRINHAM (AUS)      (2) R GRINHAM
9/5 9/2 9/0
 GRINHAM
 9/10 9/5 9/2 9/7
 R GRINHAM 
 9/6 9/7 9/3
 R GRINHAM
 9/4 4/9 9/4  9/2
 DAVID
 4/9 9/5 9/0  9/0
CARLA KHAN (PAK)
REBECCA CHIU (HKG)              (13) CHIU
9/3 9/4 9/4
RUNA RETA (CAN) 
TANIA BAILEY (ENG)                (6)  BAILEY
9/4 9/6 5/9 9/6
BAILEY
9/5 9/0 9/0
TEGWEN MALIK (WAL) 
ANNELIZE NAUDE (NED)           (11)  FERNANDES
9/6 0/9 9/7 9/7
NICOLETTE FERNANDES (GUY) 
NATALIE GRINHAM (AUS)         (3)  N GRINHAM
9/3 9/3 9/0
N GRINHAM
9/6 9/2 9/0
 N GRINHAM
 10/8 9/0 9/1
TRICIA CHUAH (MAS) 
DOM LLOYD-WALTER (ENG)    (16)  LLOYD-WALTER
9/2 9/5 9/7
LATASHA KHAN (USA) 
OMNEYA ABDEL KAWY (EGY)  (7)  ABDEL KAWY
9/2 9/7 9/3
ABDEL KAWY
3/9 9/4 9/4 94
SHARON WEE (MAS) 
LAURA LENGTHORN (ENG)      (9)  LENGTHORN
9/5 5/9 7/9 9/1 9/5
JACLYN HAWKES (NZL) 
AMELIA PITTOCK (AUS)   STOEHR
9/0 9/0 RTD
DUNCALF
9/2 6/9 9/6 9/3
 DUNCALF
 9/6 9/10 9/5 9/7
 DAVID
 5/9 6/9 9/6 9/3 9/0
ISABELLE STOEHR (FRA)        (14) 
MELISSA MARTIN (AUS)   DUNCALF
9/1 9/3 9/0
JENNY DUNCALF (ENG)            (5) 
LAUREN BRIGGS (ENG)  BRIGGS
6/9 9/4 9/4 9/3
V BOTWRIGHT
9/7 9/1 9/7
ENGY KHEIRALLAH (EGY)       (12)
SARAH KIPPAX (ENG)  V BOTWRIGHT
9/4 9/0 9/1
VICKY BOTWRIGHT (ENG)       (4) 
KASEY BROWN (AUS)  BROWN
9/3 6/9 9/3 9/4
WATERS
5/9 9/6 9/3 9/4
 DAVID
 4/9 9/1 9/2 9/6 
PAMELA NIMMO (SCO)            (15) 
SUZIE PIERREPONT (ENG)   WATERS
9/2 9/2 9/0
ALISON WATERS (ENG)           (8) 
JOSHNA CHINAPPA (IND)   KITCHEN
9/4 9/1 7/9 9/4 
 DAVID
 9/6 4/9 9/6 9/5
SHELLEY KITCHEN (NZL)         (10) 
RANEEM EL WELEILY (EGY)  DAVID
9/3 9/3 9/2
NICOL DAVID (MAS)                 (1)