ISP Squash
 
   
   
 

Otters Club - ISP Squash Classic

  from 14th to 17th Jan 2016 at Otters Club, Bandra
   
 
  All winners with their trophies
   
  Click here for results in tournament software // Click here for Photogallery
   
 

All Finals :  

Mix U -9 : Anshuman vinay Jaising [3/4] bt Dhruv Khanna [3/4] 11-3 11-1 11-4

BOYS U-11 : Sharan Rajeev Punjabi [1] bt Aditya Ajay Chandani [2] 11-5 11-7 11-7

GIRLS U-11 : Jiya manish Chotrani [2] bt Aaryaa Ketan Belsare [3/4] 9-11 11-5 11-4 11-6

BOYS U-13 : Mohit jagdish Bhatt [3/4] bt Yuvraj K Wadhwani 11-5 6-11 11-4 11-6

BOYS U-15 : Advait Adik [1] bt Suraj cundar Chand [5/8] 11-8 11-5 11-3

BOYS U-17 : Rahul lallan Baitha [1] bt Neel Joshi [5/8] 8-11 11-7 11-5 11-9

BOYS U-19 : Aryaman Avinash Adik [1] bt Tushar Kavi Shahani [3/4] 11-6 8-11 11-6 11-5

GIRLS U-19 : Anannya Parag Morey [2] bt Aryaa Mandar Ogale [1] 11-9 11-7 11-4

Professionals : Rohit Ravi Kadam [2] bt Sanjay Pawar [1] 6-11 12-10 12-10 11-2

Doubles Handicap  : Amitpal SINGH Kohli [1/8] / Manoj Manjrekar bt Inder Chavan / Shailesh Bhoolabahi 9-11 11-9 11-8 2-11 11-10

Doubles Open : Samir Mistry / Sanjay Pawar bt Abhishek Agarwal / Sidharth Samantaray 11-8 11-5 6-11 11-5

   

All Semifinals :

 

Mix U -9 :

Dhruv Khanna [3/4] bt Vedant Chheda [1] 9-11 11-13 11-9 11-3 11-4

Anshuman vinay Jaising [3/4] bt Raayan Hemrajani [2] 6-11 11-2 11-2 11-4

 

BOYS U-11 :

Sharan Rajeev Punjabi [1] bt Vivaan Tanuj Bhatia [3/4] 11-4 11-8 11-7

Aditya Ajay Chandani [2] bt Aaditey Pashine [5/8] 11-7 7-11 11-7 11-1

 

GIRLS U-11:

Jiya manish Chotrani [2] bt Aleya Vishal Masand 11-6 11-6 11-8

Aaryaa Ketan Belsare [3/4] bt Saara Tarun Joukani [1] 11-9 4-11 6-11 11-0 11-3

 

BOYS U-13 :

Yuvraj K Wadhwani bt Paarth Niraj Ambani [1]  11-6 11-7 11-13 11-7

Mohit jagdish Bhatt [3/4] bt Om jagdish Semwal [2] 11-6 11-1 11-7

 

BOYS U-15 :

Advait Adik [1] bt Avinash Yadav [3/4] 11-5 11-13 11-8 11-5

Suraj cundar Chand [5/8] bt Deepak B Mandal [3/4] 11-9 11-7 11-3

 

BOYS U-17 :

Rahul lallan Baitha [1] bt Vivaan Jaikishan [3/4] 11-8 11-6 11-3

Neel Joshi [5/8] bt Pintoo Rai [2] 11-9 9-11 11-5 10-12 11-8

 

BOYS U-19 :

Tushar Kavi Shahani [3/4] bt Ajit Sharma [2] 11-6 11-9 7-11 9-11 11-5
Aryaman Avinash Adik [1] bt  Veer Manish Chotrani [3/4]  11-611-75-1111-7

 

GIRLS U-19 :
Anannya Parag Morey [2]  bt Aishwarya Kamlesh Khubchandani [3/4]  11-6 11-4 11-5

Aryaa Mandar Ogale [1] bt  Sarah Santosh Vethekar [3/4]  11-611-711-3 

Doubles Handicap :

Amitpal SINGH Kohli [1/8] / Manoj Manjrekar bt Akash Vanjani/Aditya Bhagat Patil 4-11 11-8 11-7

Inder Chavan / Shailesh Bhoolabhai bt Prashant Sakharam More [9/16]/ Virendra Chandrakan Pawar 11-9 11-8

 

Doubles Open :

Abhishek Agrawal / Sidharth Samantaray bt Aryaman Adik / Manish Chotrani 9-11 11-10 11-5

Samir Mistry / Sanjay Pawar bt Deepesh Kishan Borhade/Vijay Wagela W/o

 

Professionals:

Sanjay Pawar [1] bt Mayur Mukund Jadhav [9/16] 11-4 11-7 11-8

Rohit Ravi Kadam [2] bt Vishant Baburao Salvi [5/8] 11-5 11-5 11-5

 

QUARTER FINALS

MIX U- 9
Vedant Chheda[1] bt Shaurya Bhavesh Shah[5/8]-12-10 11-8 11-3
Dhruv Khanna[3/4] bt Agastya Bansal[5/8]-11-3 11-3 11-3
Anshuman vinay Jaising [3/4] bt Krishiv Ashwin Gupta[5/8]-11-4 11-2 11-0
Raayan Hemrajani[2] bt Arjun Parag Morey[5/8]-11-3 11-3 11-3

BOYS U-11
Sharan Rajeev Punjabi[1] bt Adhish Kancharla-11-4 11-1 11-2
Vivaan Tanuj Bhatia[3/4] bt Prakash Auhji[5/8]-11-9 11-7 9-11 11-6
Aaditey Pashine[5/8] bt Ekambir Singh[3/4]-11-7 6-11 11-9 11-8
Aditya Ajay Chandani[2] bt Hunarpal Singh Kohli[5/8]-11-3 11-3 11-1

BOYS U-13
Paarth Niraj Ambani [1] bt Ajay Dalchand Gupta-11-2 11-2 11-4
Yuvraj K Wadhwani bt Mihit Devidas Mahale[3/4]-11-4 11-6 11-4
Mohit jagdish Bhatt [3/4] bt Aditya umesh Gupta[5/8]-11-4 11-7 11-6

GIRLS  U-11
Aaryaa Ketan Belsare[3/4]-bt-Aanya Mehta-11-2 11-1 11-1
Aleya Vishal Masand-bt-Tanya Rahul Bafna[3/4]-11-3 11-7 11-8

GIRLS U-19
Aishwarya Kamlesh Khubchandani [3/4] bt Saisha Ashwin Gupta[5/8]-11-4 11-2 11-4
Anannya Parag Morey[2] bt Kaavya Bansal[5/8]-11-1 11-3 11-4

BOYS U-15:
Advait Adik[1] bt Araash Mehta[5/8]-11-6 11-3 11-4
Avinash Yadav[3/4] bt Ashish Tripathi-11-6 11-4 11-5
Deepak B Mandal[3/4] bt Yash shailesh Dhairyawan[5/8]-2-11 11-5 11-4 10-12 11-6
Suraj cundar Chand[5/8] bt Tanay Kartik Punjabi[2]-11-7 14-12 13-11

BOYS U-17:
Rahul lallan Baitha[1]-bt-Pravin ramsingh Shekhawat-11-2 11-3 11-3
Vivaan Jaikishan[3/4]-bt-Arjun aditya Singh[5/8]-11-5 11-7 11-7
Pintoo Rai[2]-bt-Niraj Murli Kabra-11-5 11-5 11-5
Neel Joshi[5/8]-bt-Shlok Rajesh Makhija[3/4]-13-15 11-9 11-5 11-6

BOYS U-19
Veer Manish Chotrani[3/4]-bt-Pradeep Chotelal Chaudhary[5/8]-11-6 11-8 11-6
Ajit Sharma[2]-bt-Harshvardhan Manoj Wadhwa[5/8]-5-11 11-6 11-6

PROFESSIONALS:
Vishant Baburao Salvi[5/8] bt Dipesh Jadhav[9/16]-11-5 11-5 3-11 11-6
Rohit Ravi Kadam[2] bt Ganesh nathuram Kadam[5/8]-11-1 11-8 11-2
Sanjay Pawar[1] bt Virendra Chandrakan Pawar[5/8]-11-4 11-5 11-8
Mayur Mukund Jadhav [9/16] bt Ajay C Pawar[9/16]-11-9 11-5 9-11 11-9

DOUBLES HANDICAP:
Amitpal SINGH Kohli+Manoj Manjrekar [1/8] bt Jatin Ghangas+Shivam Shamsher Sharma[9/16]-6-11 11-6 11-7
Akash Vanjani+Aditya Bhagat Patil bt Bhavesh Shah+Mayur Mukund Jadhav[1/8]-11-7 11-5
Inder Chavan+Shailesh Bhoolabhai bt Advait Adik+Harshvardhan Manoj Wadhwa[1/8]-10-11 11-1 11-6
Prashant Sakharam More+Virendra bt Ansh Punjabi+Ansh Suresh Shetty[1/8]-6-11 11-7 11-5

DOUBLES OPEN:
Aryaman Avinash Adik+Manish Chotrani bt Anshul Bharat Goyal+Santosh More-11-6 11-9
Abhishek Agrawal+Sidharth Samantaray bt Shashi Pandey+Shashi Pareek-11-10 7-11 11-7
Samir Mistry+Sanjay Pawar bt Arjun Singh+Pradeep Chotelal Chaudhary-11-3 11-6